2019 m. balandžio 24 d. 21:04 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Dėl mažo kelio - didelis konfliktas

(10)

Dėl mažo kelio - didelis konfliktas nuotrauka, foto

PYKTIS. Debreceno gatvės 44 ir 46 namų gyventojai pyksta, kad kelias bus tiesiamas prieš daugiabučius ir susirinkime kažką paaiškinti bandžiusiems architektams kone neleido nė prasitarti.

© Jono VALAIČIO nuotr.

"Jei nepatinka triukšmas, gyvenkite vienkiemyje", - po namų langais planuojamu tiesti keliu nepatenkintiems Debreceno gatvės 44 ir 46 namų gyventojams rėžė Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja Greta Adomaitytė.

Į Klaipėdos bendruomenės namus, įsikūrusius Debreceno g. 48, Savivaldybė siūlo tiesti privažiavimą. Šalia stovinčių daugiabučių gyventojai nepatenkinti: triukšmas, tarša, iškirsti medžiai - tokie jų argumentai. Tačiau jiems nepatinka ir tai, kad į Bendruomenės namus šiuo metu lankytojai važiuoja per jų kiemus.

"Šiuo metu esamas privažiavimas prie pastato Debreceno g. 48 siauras. Pastate įsikūrusios socialinės įstaigos (tarp jų - Šeimos ir vaiko gerovės centras. - Aut. past.) <...> ir yra didelis atvažiuojančių lankytojų kiekis. Esamas privažiavimas per gyventojų kiemus nebetenkina poreikių, dažnai gaunami gyventojų skundai dėl didelio pravažiuojančių automobilių srauto", - teigiama architektų parengtame rašte.

Konkursą suprojektuoti atskirą privažiuojamąjį kelią laimėjo Vilniuje įsikūrusios bendrovės "Atamis" architektai. "Tiesiai po langais", - pirmadienį jau antrame projektinių pasiūlymų pristatyme dalyvavusiems įmonės atstovams kone šaukdami choru piktinosi gyventojai.

"Gyventojai nepageidauja ir planuojamos aplink Bendruomenės namus tvoros", - šaukė kita gyventoja, klaususi, kodėl nėra atsižvelgiama į klaipėdiečių norus.

"Pritrūks vietų automobiliams", - dar vieną argumentą susirinkime dalyvavusiems, tačiau vargiai ką per šauksmus pratarti galėjusiems architektams ir miesto politikams metė daubiabučiuose gyvenantys gyventojai.

Nesupranta, kodėl piktinasi

Projektiniuose pasiūlymuose numatyta išasfaltuoti ir porą papildomų automobilių stovėjimo aikštelių. Architektai teigė, kad vietų statyti automobiliams atsiras net daugiau.

Savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas klaipėdiečiams pareiškė, kad tiesiamas kelias yra reikalingas, o į gyventojų skundus galiausiai atsakė: "Aš irgi gyvenu šalia gatvės. Ir ką?"

"Visuomet būna dvi visuomenės pusės: ta, kuriai tinka, ir ta, kuriai netinka. Paprastai pirmieji neina į projektų viešinimus, pasipiktinimo nereiškia. Buvo vos keli, kurie pritarė šiam variantui. Didžioji dalis atėjo nepatenkintųjų. Tai lietuviškas mentalitetas. Tie, kurie garsiausiai rėkia, ir geriausiai girdimi", - apie gyventojų pasipiktinimą po susirinkimo sakė projektų vadovas Rimvydas Juotka ir pridūrė, kad į argumentuotus gyventojų pasiūlymus yra atsižvelgiama.

"Manome, kad gyventojai nesupranta realios situacijos, kad tas kelias ir tvora nesukels jiems jokių problemų. Nuo kelio važiuojamosios dalies iki daugiabučių langų atstumas siekia 17 metrų", - sakė Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pavaduotoja G. Adomaitytė, pasibaisėjusi gyventojų esą be reikalo keliamomis aistromis.

Anot jos, apie bendruomenės namus tiesiama tvora yra reikalinga tam, kad niekas nevedžiotų gyvūnų, nešiukšlintų teritorijoje. Ji teigė, kad pastate įsikūrusiose įstaigose lankosi vaikai, tarp jų - ir neįgalieji. Tvora juos apsaugotų.

"Bus apšviestos gatvės, sutvarkyti suolai, įrengtos šiukšliadėžės", - teigiamą projekto naudą įžvelgė G. Adomaitytė.

Kova - iki paskutinio

Projektuotojai teigia, kad bus atsodinti ir nukirsti medžiai, tačiau asociacijos "Klaipėdos žalieji" pirmininkė Liudvika Kuzminčiūtė vis tiek išreiškė nuomonę, kad tiesiant kelią bus padarytas neigiamas poveikis aplinkai.

Klaipėdietė Eugenija Budžienė susirinkimo pabaigoje paragino gyventojus kovoti prieš privažiuojamojo kelio tiesimo projektinius pasiūlymus. "Nežinau šios jų problemos, bet atėjau jų palaikyti. Gal ir jie mus palaikys", - savo apsilankymo susirinkime priežastis aiškino E. Budžienė, kuri priešinasi ir Savivaldybės planuojamiems pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Šilutės pl. ir Taikos pr. tvarkymo darbams šalia jos namų.

"Apie projektą sužinojome prieš porą mėnesių. Labiausiai piktina mūsų parko medžių naikinimas. Jūs įsivaizduojate, kiek medžių iškirs! Atsodins, bet kada jie užaugs... Atstumas nuo namų iki planuojamo kelio labai mažas. O ir vaikų užtverti nereikia", - įsitikinusi Debreceno g. 40 namo gyventoja Elena Dumbrauskienė.

Po nuskambėjusių pasipiktinimų projektinių pasiūlymų pristatyme dalyvavęs Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas laikinai einantis Olegas Mariničius gyventojams sakė ketinantis svarstyti, ką daryti, kad kelio šalia Debreceno g. 44 ir 46 namų tiesti nereikėtų.

Nuotraukų galerija

 

© Jonas Valaitis

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Jonas Valaitis

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Klaipėdietė

2019-04-17   20:30

IP: 86.100.146.221

Labai smagu skaityti, ką išrinkote tą ir turite, žiūrėkite, kad jums tik namo langų užmūrijimui projektinį pasiūlymą Zulcas nepateiktų, nieko nematysite ir nieko nereikės, o čia dar " kilmingi ponai" turi savo brangų laiką naudoti su varguoliais aiškinimuisi. Kol visi gyventojai nedalyvausite savivaldoje, tol miesto klerkai tyčiosis iš žmonių, ir naudos mūsų pinigus savo gerbūviui tenkinti. Jūs žmogeliai buvote reikalingi tik lapelio įmetimui į balsadėžę, o dabar esate tik statistka.

Be logikos

2019-04-17   18:17

IP: 185.11.26.161

Gyventojai kaip tik, labai gerai susipažino su planų.

logika

2019-04-17   16:26

IP: 82.135.193.221

Gara atėjusių gyventojų logika, "nors projekto nežinau atėjau ...patrukdyti, kad tik niekas nevyktų, kad ateitų mus palaikyti, viską neleisti.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Trečiadienį autostrada prie Klaipėdos važiavę žmonės galėjo pastebėti keistą gamtos reiškinį –...

Prie Klaipėdos – „smėlio audra“? nuotrauka, foto

Miestas užterštas, atslenka dūmų debesis nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto oro kokybės matavimo stotelės užfiksavo kietųjų dalelių paros normos viršijimą....

Po švenčių - šiukšlynai prie konteinerių nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau tampa tradicija, kad kone po kiekvienos didesnės šventės klaipėdiečiai piktinasi netvarka...

Palangos administracijai vėl vadovaus Akvilė Kilijonienė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta...

Vienam atsikratyti senos technikos paprasta, kitam - galvosūkis nuotrauka, foto

Klaipėda, Specialistai sako, kad situacija Klaipėdos buitinių atliekų fronte gerėja, tačiau prie konteinerių...

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...