2020 m. rugsėjo 20 d. 14:49 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Daugiausiai laimėjimų „Klaipėdos licėjuje“ – chemijos, gamtos mokslų, fizikos ir matematikos srityse

(1)

Daugiausiai laimėjimų „Klaipėdos licėjuje“ –  chemijos, gamtos mokslų, fizikos ir matematikos srityse nuotrauka, foto

© Donato Vaičiulio nuotr.

Baigiantis mokslo metams mokyklos suskaičiavo mokinių pasiekimus. Viena geriausių šalies gimnazijų ir šiemet pripažintas „Klaipėdos licėjus“ skaičiuoja, kad įvairiose moksleivių olimpiadose ir konkursuose jų mokiniai šiais mokslo metais pelnė 168 įvairius įvertinimus. Ypač gausu pasiekimų gamtos mokslų, chemijos, fizikos, matematikos-informatikos srityse.

Reikšmingų laimėjimų parsivežė ir filologijai, geografijai, istorijai ir kitoms disciplinoms gabūs mokiniai. Tiesa, dalyvauta ir įdomiose Lietuvos mokinių astronomijos, Respublikinėje muzikos olimpiadose, anglų kalbos viešojo kalbėjimo, rusų kalbos dailyraščio, Konstitucijos žinovo konkursuose.

Mokiniai keliose disciplinose – it žuvys vandenyje

Aukščiausius reitingus tarp Lietuvos mokyklų renkantis „Klaipėdos licėjus“ kasmet įvairiems konkursams ir olimpiadoms tiek respublikiniu, tiek tarptautiniu mastu paruošia dešimtis talentingų moksleivių, skinančių prizines vietas. „Klaipėdos licėjaus“ vardas vis nuskamba ir ugdomosiose televizijos laidose bei konkursuose. 2019-2020 mokslo metais „Klaipėdos licėjaus“ ugdytiniai pelnė 2 tarptautinių, 32 respublikos, 12 regiono/apskrities ir 122 miesto pirmąsias, antrąsias ir trečiąsias įvairių konkursų ir olimpiadų vietas.

Pasak „Klaipėdos licėjaus“ direktorės dr. Reginos Kontautienės, šie metai gausūs ne tik laimėjimų, bet ir mokinių, pelniusių net po kelias prizines vietas įvairiuose konkursuose ir olimpiadose, skaičiumi. Keletas gimnazijos mokinių šiais mokslo metais susižėrė net po 6-8 skirtingus tarptautinius, respublikinius, regioninius ir mieste iškovotus apdovanojimus – prizines vietas. Anot jos, tai rodo, kad mokiniai paruošiami visapusiškai – nėra stiprūs tik vienoje konkrečioje mokslo srityje.

Pedagogai – mokyklos stiprybė

„Klaipėdos licėjus“, vykdantis geriausiuose pasaulio universitetuose pripažįstamą tarptautinio bakalaureato programą ir pelnantis aukščiausius reitingus tarp Lietuvos gimnazijų, dar vadinamas „mažuoju universitetu“. Mokyklos bendruomenė reikli ne tik pedagogų pamokų turiniui ir formai, bet ir moksleivių motyvacijai mokytis ir siekti geriausių rezultatų. Pandemijos fone šie tikslai, regis, turėtų būti antrame plane – švietimo sistemai teko kone pernakt persiorientuoti į skaitmeninę platformą. Pasak „Klaipėdos licėjaus“ Tėvų tarybos pirmininkės Santos Selezniovienės, prizinių vietų gausa kelia pasididžiavimą mokykla, tačiau labiausiai džiugina, kaip lengvai, nepaisant įvairių karantino keliamų iššūkių, ugdymo procesas įsiliejo į virtualią erdvę.

Tomas Jašinskas.

„Galime drąsiai teigti, kad „Klaipėdos licėjus“ fantastiškai susitvarkė su šiuo iššūkiu: vyksta betarpiškas virtualus bendravimas, nuolat turime grįžtamąjį ryšį ir gauname greitas reakcijas į iškylančias problemas, todėl mokymas nuotoliniu būdu netrukdo ir neturi neigiamos įtakos moksleivių rezultatams, kurie tikrai nepriklauso nuo mokymo formos”.

Dėl karantino – kitokia geriausiųjų pagerbimo šventė

Įvertinimus tarptautinėse, nacionalinėse, regioninėse ir miesto olimpiadose bei konkursuose pelnę mokiniai ir mokytojai kasmet pagerbiami tradiciniame „Klaipėdos licėjaus“ bendruomenės renginyje „Mėlynasis kilimas“. Šiemet šventės scenarijų pakoregavo situacija, susiklosčiusi dėl karantino ribojimų, todėl kūrybingam kolektyvui renginį teko perkelti į virtualią erdvę.

„Šiuos metus išdidžiai pradėjome juos paskelbdami Mokytojų metais. Tada dar nežinojome, kad būtent šįmet mokytojams bus galimybė parodyti savo profesijos išskirtinumą. Kelias į mokslo, meno ar sporto pergales nėra ir negali būti lengvas ir atsitiktinis, šiame kelyje jus veda mokytojas, tad savo laimėjimus skirkite būtent jiems“, – renginio „Mėlynasis kilimas“ tiesioginės transliacijos metu mokytojams dėkojo mokyklos vadovė dr. R. Kontautienė.

„Klaipėdos licėjaus“ Tėvų tarybos pirmininkė Santa Selezniovienė po renginio pasakojo, kad šiuos metus paskelbus Mokytojų metais, kaip visos mokyklos bendruomenės stiprybės simbolį moksleiviai šalia mokyklos Kretingos gatvėje pasodino ąžuolą. „Kaip ąžuolas brandina giles, taip „Klaipėdos licėjaus“ mokytojai ugdo jaunąją kartą – toks užrašas puošia medį. Tuo stipriu medžiu mes norėjome pasakyti, kad būtent mokytojai yra mūsų jėga“, – gražių žodžių pedagogams negailėjo S. Selezniovienė. Visas šiųmetis „Mėlynojo kilimo“ renginys vyko virtualioje erdvėje. Visi galėjo stebėti specialią „Klaipėdos licėjui“ skirtą televizijos laidą.

Aukštesnė kartelė – visose srityse

Šventės sumanytojas ir „Klaipėdos licėjaus“ renginių režisierius Tomas Jašinskas sako, kad mokykla siekia aukštesnės kokybės visose srityse, tad karantinas neturėjo tapti kliūtimi surengti kokybišką renginį. „Metai iš metų renginys vis auga, auga ir apdovanojimų kraitis, tad šiemet buvome planavę renginį perkelti į didesnę erdvę. Bet bėgo savaitės ir darėsi aišku, kad grandioziniam renginiui įvykti šiemet nelemta. Taigi, nutarėme vienai dienai įsteigti „Klaipėdos licėjaus“ televiziją arba tiksliau – autorinę laidą. Galėjome eiti paprastu keliu ir renginį atšaukti, tačiau pasirinkome transliacijos internetu formatą kaip tarsi užtvirtinimą ir įrodymą, kad „Klaipėdos licėjus“ visada gali ir nori daryti daugiau nei reikia, kelti kartelę aukščiau“, – kaip teko pasukti režisūrinį vairą pasakoja T. Jašinskas.

Renginyje sveikinimo kalbą tarė „Klaipėdos licėjaus“ bičiulis ir dvasinis lyderis brolis pranciškonas Benediktas Jurčys. Jo žodžiais, šiame beprotiškame pasaulyje mokytojams ypatingai reikia tvirtybės ugdant protingus žmones, kurie kurs ne beprotišką, o protingą pasaulį.

Renginio transliacijoje pagerbti ne tik moksleiviai – mokyklos lyderiai, čia skambėjo muzikiniai mokyklos ugdytinių atliekami kūriniai, specialūs sveikinimai, o laidą-renginį užbaigė jautrūs moksleivių sveikinimai ir linkėjimai mokytojams, sumontuoti iš vaizdų, filmuotų namuose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Įprastai laivų paradas Klaipėdoje vykdavo gegužės 20 dieną arba artimiausią savaitgalį, tačiau šiais metais...

Klaipėdoje praūžė laivų paradas nuotrauka, foto

Šiuos metus LR Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2020-aisiais minime didžiojo Lietuvos rabino, iškiliausio...

Klaipėdos etnokultūros  centre buvo paminėti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai nuotrauka, foto

Klaipėdos Laikrodžių muziejaus kiemelyje šiandien įvyko tradicinė XVI baltų vienybės šventė „Baltų...

Įvyko XVI baltų vienybės šventė „Baltų kultūros banga“ nuotrauka, foto

Vėjuotą vakarą Klaipėdoje būrys žinomų veidų skubėjo į vakar įvykusią naujo lietuviško...

Filmo premjeroje – garsiausi klaipėdiečiai: Daina Bosas su šeima, Tarasovai nuotrauka, foto

Olimpietis Gediminas Bagdonas: "Dviračiu esu lėkęs 110 km/h greičiu" nuotrauka, foto

SE, "Jeigu ir nesiseka, vis tiek kažkada ateis ta diena, kai pasiseks", -...

Gargždiškė mina teismų slenksčius: jubiliejui užsienyje išleidusi 5 tūkst., šventės negavo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Lietuvoje pirmosios į užsienį dėl karantino per kelionių agentūras neišvykusių ir...

Palangos kino teatro „Jaunystė“ vietoje  - viešbutis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangos kino teatro „Jaunystė“ pastatą iš grūdų perdirbimo bendrovės „Kauno grūdai“ perkanti...

Jei ne socialinė darbuotoja Greta, dvyliktokas nebūtų net nuvykęs į egzaminą nuotrauka, foto

Žmonės, Socialinė darbuotoja Greta Giriūnaitė padeda susitikti tėvų globą praradusiems vaikams ir globėjų,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...