2019 m. gegužės 23 d. 22:09 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Danės vandens kelias anka biurokratijos džiunglėse

(8)

Danės vandens kelias anka biurokratijos džiunglėse nuotrauka, foto

INVENTORIZACIJA. Savivaldybė raginama dar šiemet atlikti Danės upės pakrančių inventorizaciją.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Vidaus vandens kelias Danėje įteisintas dar pernai, bet deramai vis dar neeksploatuojamas. Susidurta su daugybe problemų, kad net suabejota, ar toks kelias apskritai klaipėdiečiams reikalingas. Miesto Tarybos narys Vytautas Čepas stebisi, kad patys prisikūrėme tiek biurokratinių dalykų, kad nebegalime iš jų išsivaduoti.

"To kelio vis tiek kaip ir nėra. Ar jis apskritai reikalingas? Gal tiesiog tegu būna užleistas meldais, ir viskas", - provokavo Miesto Tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos narius V. Čepas.

Vidaus vandens kelias Danėje nuo žiočių iki Liepų g. tilto ir šiek tiek tolėliau (ateityje iki Tauralaukio), vadinamas vietiniu vandens keliu Akmena-Danė, 2016 metais dar tebebuvo popieriuje. Įteisintas pernai balandžio vidury.

BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" vyriausiasis specialistas ir Danės upės administratorius Deivis Bilkštys tvirtino, jog reikalai, susiję su navigacija, laivų švartavimo uostelių steigimo taisyklėmis sekasi gerai. Jau parengtos plaukiojimo tuo keliu taisyklės. Dalyje upės gylį savo lėšomis išmatavo buvusi Lietuvos saugios laivybos administracija, dalyje - Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, o toliau gylis nebematuojamas. Kiti reikalai kol kas nejuda į priekį.

Viena problemų - Liepų g. ir Mokyklos g. tiltų ženklinimas: pastatyti navigacinius ženklus privalo pati savininkė Klaipėdos savivaldybė. Pastaroji teigia, kad "Klaipėdos paplūdimiai" eksploatuoja vandens kelią, tad turi ženklinti ir tiltus. Pasak D. Bilkščio, tiltams prižiūrėti jau yra paskirtas rangovas, jis gauna tam finansavimą, tad skelbti dar vieną atskirą konkursą, kad kažkas įrengtų ant tilto žiburius ir šviesoforus, netikslinga. "Klaipėdos paplūdimiai" šiuo klausimu atsakymo iš Savivaldybės negauna.

Kita problema - niekaip neišsprendžiamas slipo už Liepų g. tilto įrengimo klausimas. Parengtas nesudėtingas ir nereikalingas daug pinigų projektas "tebevaikšto" po Savivaldybės kabinetus. Miesto ūkio departamentas klausimo nesprendžia.

Trečia problema - jau pusantrų metų vyksta pakrančių inventorizacija, kitaip sakant, nevyksta. Pasirodo, yra tik vienas matininkas. Minėtos komisijos pirmininko Algirdo Grublio teigimu, kadangi pakrantė dar nėra inventorizuota, ten negalima statytis prieplaukėlių. Už Biržos tiltų laiveliams švartuotis galimybių irgi nėra, nes neparengtos sutartys. "Inventorizuoti, žinoma, reikia, bet tai nėra amžiaus darbas", - sako V. Čepas.

Tiltų pakėlimo klausimas taip pat atviras. Apie šią problemą "Vakarų ekspresas" jau rašė.

V. Čepo manymu, norint, kad vandens kelias funkcionuotų, be visų kitų dalykų, dar reikia sukurti kokią nors legendą, kad žmonės plauktų ko nors pasižiūrėti. Pavyzdžiui, Tauralaukyje yra dvaras. Gal galima atidaryti maršrutą "Luizės kelias". Sakoma, kad AB "Smiltynės perkėla" galėtų plukdyti mokinius laiveliu į mokyklą, tai truktų tik 10 minučių ilgiau nei vežti autobusiuku, bet būtų kur kas įdomiau. "Jeigu sukursime legendą, tada plauksime", - sako V. Čepas.

Minėta komisija nutarė kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl Danės upės krantinių inventorizavimo darbų paspartinimo, kad jie būtų padaryti bent jau iki šių metų pabaigos. Ji prašo Savivaldybės administracijos įpareigoti Miesto ūkio departamentą įrengti privalomus navigacinius ženklus ant Savivaldybei priklausančių tiltų.

Žymos: danė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Uzkliuves ir nuvirtes

2018-02-14   13:53

IP: 86.100.150.123

Patys savo sukurtoje painiavoje susipainiojo, dabar nugriuve kaltas kasosi

to dalia bix...oi polikarpovna..

2018-02-13   14:59

IP: 86.38.183.151

Musu miesto pagrindine upe Dange.Ji buvo Dange,yra Dange ir bus Dange.

Draugai

2018-02-13   12:35

IP: 78.57.219.197

pionieriai,komjaunuoliai ir komunistai-mazarasciai ir nesusitupejusieji......upes pavadinimas ne Snieckus,Kapsukas,Sovietas ar Dane.Ji visalaik vadinta DANGE....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ateinantis sekmadienis – jau penktasis, kai galima nemokamai lankytis Lietuvos jūrų muziejuje....

Sekmadienį prie muziejaus vėl nusidrieks eilės nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas apdovanojo labiausiai sužibėjusią dešimtą kartą vykusio...

Pagerbti ryškiausi Klaipėdos laivų parado dalyviai nuotrauka, foto

Lietuvos keliuose šiandien buvo tęsiama „Švaraus vairuotojo“ iniciatyva – vairuotojai kviesti į...

Pavyzdingų vairuotojų mašinos papuoštos lipdukais nuotrauka, foto

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Jūra, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...