2019 m. vasario 23 d. 06:48 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Komentarai

2018-12-20, 12:09

BNS

Klausimas

2018-12-20   16:39

IP: 185.11.26.161

Tai kiek tų liberalų šiemet kandidatuos? Nesugeba susitarti, balsai išsiskirstys ir galės eiti į pavėsį penkmečiui..

Robkė

2018-12-20   14:43

IP: 86.100.16.151

Apgailėtina. Pofik liberalizmas, svarbu postas :)

Samsung led

2018-12-20   12:59

IP: 185.11.26.161

Jei Atlantui pinigų duos tai nemažai už jį prabalsuotu

?

2018-12-20   12:56

IP: 78.58.138.195

o kur liberalas sulcas

Už kai kuriuos produktus lietuviai moka brangiau

 

Už kai kuriuos internetu perkamus maisto produktus Lietuvos pirkėjai moka gerokai brangiau nei kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse, rodo Teisingumo ministerijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) užsakymu atlikto maisto prekių kainų tyrimo duomenys.


„Lyginant ES šalyse parduodamus tarpvalstybinių prekių ženklų produktus, Lietuva nėra pigių prekių šalis. (...) už daugumą populiarių prekių mokame panašiai kaip Vakarų Europa, nuo ES vidurkio atsiliekame tik 5-6 proc., o už atskirus produktus kartais mokame ir brangiau“, – tyrimo pristatyme sakė teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.


Anot tyrimo, produktų kainos Lietuvoje sparčiai vejasi ES vidurkį: nė už vieną žinomo gamintojo maisto prekę lietuviai nemoka nei mažiausios, nei didžiausios kainos. 


Tyrimo metu buvo lyginamos 40 skirtingų maisto prekių kainos 12-os ES valstybių maisto prekybos tinklų interneto parduotuvėse.


Buvo lyginami populiariausi ir svarbiausi maisto produktai: pienas, mėsa, žuvis, duonos gaminiai, saldumynai, gėrimai, padažai.


Atliekant tyrimą buvo ieškoma identiškų arba itin panašių prekių skirtingose šalyse, daugiausiai lyginti tarptautiniai prekių ženklai.


„Iš patikrintų prekių 16 produktų buvo galima palyginti visose 12-oje valstybių, kiti produktai buvo lyginami atsižvelgiant į panašią sudėtį, panašias savybes, kadangi nepavyko rasti visur prekių, kurios būtų tarptautinių prekių ženklų, kaip, pavyzdžiui, „Coca-cola“, „Nestle“ ar „Milka“, – teigė vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Neringa Ulbaitė.


Tyrimo duomenimis, juodosios arbatos „Lipton Yellow Label Tea“ pakuotė Lietuvoje yra ketvirta pagal brangumą – ji kainuoja 1,57 euro. Vokietijoje jos kaina yra 2,24 euro, Prancūzijoje – 1,12 euro, Lenkijoje – 1,28 euro.  


600 gramų šokolado ir riešutų kremas „Nutella“ Lietuvoje yra trečias pagal brangumą – 4,99 euro. Brangiau moka tik Slovakijos ir Latvijos gyventojai, o Vokietijoje jis kainuoja 3,03 euro, Belgijoje – 3,32 euro. 


Tačiau už vieną litrą pieno Lietuvos gyventojai moka beveik mažiausią kainą tarp 12-kos šalių – 0,95 euro. Pigiau moka tik lenkai ir estai, o belgai – 1,15 euro.


Tyrimas atliktas lyginant Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Belgijos, Jungtinės Karalystės ir Airijos maisto prekių kainas interneto parduotuvėse. Didžiausios kainos buvo užfiksuotos Airijoje, mažiausios – Lenkijoje. Lietuvoje buvo tiriamos „Barboros“ tinklapyje esančios kainos.


Tyrimą atlikusios bendrovės „Pricer.lt“ atstovas Arūnas Vizickas teigė, kad buvo nuspręsta tirti elektronines parduotuves, nes tai gerokai atpigino patį tyrimą.


„Vienas iš kriterijų – efektyvumas, kaip per vieną dieną užfiksuoti kainas visose 12-koje šalių, ir kaip užfiksuoti optimaliais kaštais, alternatyva, važiuoti ir siųsti 12 žmonių į tas šalis ir koordinuoti juos, būtų tiesiog neįmanoma“, – aiškino A. Vizickas.


Anot jo, siekiant pamatyti esamas tendencijas, pasirinktas būdas tirti yra optimalus, bet nepretenduoja į absoliučią tiesą.


„Lokaliai atlikome kainų palyginimą Lietuvoje elektroninėje ir fizinėje parduotuvėje, palyginom „Barboros“ kainas su „Maximos“ kainomis ir „Rimi“ kainomis“, – teigė A. Vizickas.


Anot jo, „Barboros“ kainos buvo identiškos „Maximos“ kainoms, o lyginant su „Rimi“, kainos skyrėsi iki 5,5 procento.


Vartotojų instituto vadovė Zita Čeponytė sako, kad tai, jog fizinių ir internetinių parduotuvių kainos yra panašios arba identiškos, „nėra normalu“.


„Dėl to, kad mes neturime Lietuvoje pakankamai didelės konkurencijos. Turime vieną didelę internetinę parduotuvę, kur vartotojai gali apsipirkti. Dėl to yra tam tikros galimybės išlaikyti aukštesnes kainas ir neturime pasirinkimo galimybių“, – teigė Z. Čeponytė.


Anot jos, internetinėse parduotuvėse maistą tikriausiai perka didesnes pajamas gaunantys žmonės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdos regioninė architektūros taryba (RAT) pateikė išvadas dėl K. Donelaičio gatvėje esančio...

Siūloma koreguoti teniso kortų projektą nuotrauka, foto

Pajūrio regioninio parko darbuotojai džiaugiasi - jiems į rankas pateko netikėtai prieš...

Reto radinio amžius Lietuvos pajūryje užgniaužia kvapą nuotrauka, foto

Kaukės - ant veido dėvimas meno dirbinys, vaizduojantis žmogaus, gyvūno ar fantastinės...

Kaukė - bauginanti, atspindinti, išlaisvinanti nuotrauka, foto

Uostamiesčio policija prašo klaipėdiečių pagalbos - padėti nustatyti mirusios moters tapatybę.

Nepavyksta nustatyti mirusios moters tapatybės nuotrauka, foto

Šeštadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Alva, Alvyra, Butvilas, Butvilė, Butvina, Buvainas, Buvainė,...

Skleidę Budriuose mokslo šviesą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kretingoje gyvenanti gydytoja Emilija Jankauskaitė-Pakutinskienė (gim. 1936 m.) stropiai saugo savo tėvų...

Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo 10-ąją pergalę nuotrauka, foto

Sportas, 2019 metų pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrojo atrankos etapo J grupės...

Dviejų pratęsimų trileryje - klaipėdiečių pergalė nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (19-18) išgyveno tikrą praėjusio savaitgalio Déjà vu. Klaipėdiečiams iškovoti pergalei...

Įvairybės, Paskelbta prieš 48 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...