2019 m. vasario 16 d. 14:30 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

"Chruščiovkių" rajonai: rekonstruos viešąsias erdves

(6)

"Chruščiovkių" rajonai: rekonstruos viešąsias erdves nuotrauka, foto

VARIANTAS. Pagal vieną iš architektų parengtų vizijų, siūloma naikinti dabar didžiąją dalį "Vaidilos" aikštės užimančią automobilių stovėjimo aikštelę bei nuo buvusio kino teatro iki Taikos prospekto įrengti pailgą vientisą įvairiems renginiams bei gyventojų poilsiui skirtą naują aikštę su rekonstruotu senuoju fontanu. Greta, priešais čia stovintį devynaukštį, būtų įrengta ir nauja žalioji zona.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Architektai pristatė kelias vizijas, kaip galimai netolimoje ateityje atrodys trys beveik pačiame uostamiesčio centre esančios viešosios erdvės - Ąžuolų giraitė, "Vaidilos" aikštė ir pėsčiųjų alėja Taikos prospekte nuo Sausio 15-osios gatvės iki Paryžiaus Komunos gatvės.

Visos jos patenka į vadinamąją integruotą tikslinę teritoriją, esančią tarp Kauno gatvės, Danės upės, Šilutės plento ir Taikos prospekto, kurios sutvarkymui iš Europos Sąjungos (ES) fondų iki 2020 metų bus skirta 80,2 mln. litų. Dar po 7,5 mln. Lt suplanuotiems projektams įgyvendinti bus atseikėta iš valstybės ir Savivaldybės biudžetų.

Ąžuolų giraitė

Kiekvienai minėtai viešajai erdvei Vilniaus bendrovės PUPA architektai uostamiesčio Savivaldybės užsakymu parengė po tris ateities vizijas.

Viena šių erdvių - Kauno gatvėje, greta futbolo mokyklos esanti 40 metų senumo Ąžuolų giraitė.

PUPA architekto Tado Jonauskio teigimu, parengti trys šio parko sutvarkymo variantai vienas nuo kito skiriasi tuo, kad juose numatytas skirtingas takų išdėstymas.

Pagal vieną iš projektų, pagrindinis takas eitų ratu (žiedu) bei būtų įrengtas arčiau čia esančių gyvenamųjų namų, pagal antrąjį, pagrindinis takas būtų pačiame parko centre, o pagal trečiąjį, vietoj vieno pagrindinio būtų įrengta daug nedidelių tarpusavyje susijungiančių takelių.

Visose trijose vizijose numatyta išplėsti ir sutvarkyti parko tvenkinį, įrengti daug naujų aktyvaus ir pasyvaus poilsio erdvių bei pan.

Vaidilos aikštė

Už ES paramos lėšas naujam gyvenimui planuojama prikelti ir "Vaidilos" aikštę.

Pasak T. Jonauskio, pagal vieną iš parengtų vizijų, siūloma dabartinę aikštę tik rekonstruoti - pakeisti grindinio dangą, persodinti želdinius, sutvarkyti čia esantį fontaną su baseinu, pastatyti naujus suoliukus, atnaujinti automobilių stovėjimo aikštelę.

Kitoje architektų parengtoje vizijoje siūloma naikinti dabar čia esančią automobilių stovėjimo aikštelę bei nuo buvusio "Vaidilos" kino teatro iki kone Taikos prospekto įrengti pailgą, vientisą, įvairiems renginiams bei pasyviam gyventojų poilsiui skirtą aikštę su rekonstruotu senuoju fontanu. Greta, priešais čia stovintį devynaukštį, būtų įrengta nauja žalioji zona.

Trečiojoje vizijoje minėtą stovėjimo aikštelę taip pat siūloma naikinti, o visą čia esančią viešąją erdvę paversti kasdienio aktyvaus poilsio zona - t. y. įrengti įvairias žaidimų, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiems, aikšteles (krepšinio, riedlenčių, šachmatų, lauko teniso ir pan.). Senasis fontanas čia taip pat išliktų.

PAGALIAU. Ko gero, nuo sovietmečio remonto nemačiusi "Vaidilos" aikštė, ateityje turėtų pasikeisti neatpažįstamai. RIA-NOVOSTI/SCANPIX nuotr.

T. Jonauskis pažymėjo, kad visuose aikštės sutvarkymo variantuose numatyta greta įrengti naujas automobilių stovėjimo vietas - apie 50 vietų prie Taikos prospekto, apie 60 - Paryžiaus Komunos gatvėje ir beveik 70 - už buvusio "Vaidilos" kino teatro.

Alėja Taikos prospekte

Trys galimos konversijos siūlomos ir pėsčiųjų alėjai Taikos prospekto atkarpoje tarp Sausio 15-osios ir Paryžiaus Komunos gatvių.

Pagal vieną iš vizijų, prie daugiabučių būtų suformuotos specialios erdvės lauko kavinių terasoms, o čia esantys dviračių ir pėsčiųjų takai būtų atskirti vienas nuo kito - pirmasis būtų nutiestas viduryje dabartinės žaliosios zonos, antrasis - arčiau gyvenamųjų namų.

Pagal antrąją viziją didesnių pokyčių nenumatoma, ir realiai siūloma tik atnaujinti dabartinę alėją - t. y. rekonstruoti takus, numatyti erdves lauko terasoms šalia pastatų ir pan.

O štai dar vienoje vizijoje siūloma greta Taikos prospekto įrengti naują paralelią gatvę su automobilių stovėjimo aikštelėmis. T. Jonauskio teigimu, toks sprendinys paskatintų komercinės veiklos plėtrą šioje miesto dalyje, mat ratuotiems miestiečiams būtų patogu pasiekti čia įrengtas parduotuves, kavines ar kitas verslo įstaigas.

Pasak architekto, išklausius vietos gyventojų, savivaldybės specialistų nuomonių, parengti minėtų viešųjų erdvių rekonstrukcijos scenarijai bus sujungti į vieną, kuriuo vadovaujantis šios teritorijos ateityje ir bus tvarkomos.

Ąžuolų giraitės, "Vaidilos" aikštės ir pėsčiųjų alėjos Taikos prospekte rekonstrukcijai ketinama skirti beveik 10 mln. litų. Manoma, kad statybos darbai čia galėtų prasidėti 2017-aisiais, mat dar prireiks beveik kelerių metų, kol bus parengti reikalingi projektai paraiškos finansavimui gauti bei atlikti kiti parengiamieji darbai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gyventojas

2014-10-22   15:41

IP: 82.135.209.183

tiesa nepaminėjau, mūsų laiptinė labai pritaria šiai įdėjai, būtų smagu, Klaipėda reikia puoštis

gyventojas

2014-10-22   15:38

IP: 82.135.209.183

Įdomu, ką darys su bomžų vizija, jau šiame rajone jie kaip karaliai gyvena, baisu į parduotuvę nueiti, visi pakrūmiai jų pilni, laiptines būtina rakinti, nes jie ir miega, ir valgo ir gamtinius reikalus atlieka mūsų švariose laiptinėse. Gal pirma su jais susitvarkykit, o po to gražinkit miestą.

Architektas

2014-10-22   13:14

IP: 85.206.6.137

Vizijas galima pamatyti Savivaldybės viešosios bibliotekos "Kauno atžalyno" filiale Kauno g. 49.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Beveik keturis metus besitęsęs ir Lietuvoje garsiai nuskambėjęs teismų procesas Dainai...

Daina Bosas išdavė, kiek išleido skiepų bylai nuotrauka, foto

Vasario 16-ąją minime 101-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Kviečiame klaipėdiečius ir miesto...

Klaipėda švenčia Vasario 16-ąją (programa) nuotrauka, foto

Šeštadienį Lietuva pasitinka 101-ąsias Valstybės atkūrimo metines. Jaunajai mūsų šalies kartai -...

Jaunoji Lietuvos karta švenčia laisvę nuotrauka, foto

Ar sunku būti patriotu? Arba kaip sako didieji šio subtilaus reikalo žinovai...

Apie patriotizmą Vasario 16-osios šviesoje nuotrauka, foto

Chuliganai - prieš Klaipėdos rajono opozicijos kandidatę nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Vasario 16 dienos išvakarėse Gargžduose sugadinti kandidatės į rajono merus Rasos Petrauskienės...

Eglė Jackaitė: "Gyvenimas pilnas galimybių ir naujų iššūkių!" nuotrauka, foto

Kultūra, Vos užėjusi į kavinę ji paprašo: "Norėčiau ko nors užkąsti, tik nesaldžiai....

Daina Bosas išdavė, kiek išleido skiepų bylai nuotrauka, foto

Klaipėda, Beveik keturis metus besitęsęs ir Lietuvoje garsiai nuskambėjęs teismų procesas Dainai...

Valstybės vėliava, herbas ir himnas – kodėl jie tokie? nuotrauka, foto

Lietuva, Vėliavos, herbai, himnai turi ne tik politinę, bet ir teisinę reikšmę, ...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 36 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...