2020 m. spalio 21 d. 08:01 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje

(17)

Bręsta pokyčiai Herkaus Manto gatvėje nuotrauka, foto

STEBI. Dviračių skaičiuokliai fiksuoja, kiek dviratininkų kasdien važiuoja pagrindinėmis miesto gatvėmis.

© Vytauto MILIAUS nuotr.

Reklama

Šią vasarą mieste atsiradę dviračių skaičiuokliai paskatins eismo pokyčius Herkaus Manto gatvėje. Aktyvių dviratininkų skaičiavimas, tikėtina, pateiks svarių argumentų vykdyti pokyčius šios gatvės atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės.

Dalis automobilių ir autobusų vairuotojų dviračius laiko nevisaverčiais eismo dalyviais ir prasilenkdami mažu atstumu sukuria rizikingas situacijas, todėl dalis dviratininkų vengdami pavojaus važiuoja pėstiesiems skirta judėjimo dalimi.

Pasak VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" laikinai einančio direktoriaus pareigas Andriaus Samuilovo, Herkaus Manto gatvės atkarpa tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės šiuo metu yra užprogramuota konfliktams. Gauta dviratininkų statistika, tikėtina, padės spręsti amžinąjį konfliktą tarp pėsčiųjų, dviratininkų ir automobilių bei autobusų vairuotojų.

"Esame gavę ne vieną skundą, kuriuos ištyrę pamatėme, kad, deja, yra autobusų vairuotojų, kurie elgiasi nesaugiai dviratininkų atžvilgiu. Pats visai neseniai važiuodamas dviračiu papuoliau į pavojingą situaciją, kai autobusas Herkaus Manto gatvėje pavojingai prisiartino prie manęs.

Ne visi dviratininkai jaučiasi saugiai dalindamiesi keliu su automobiliais ir autobusais, nors leistinas greitis šioje atkarpoje nėra didelis.

Laikas priimti naujus sprendimus, suteikiančius dviratininkams geresnes sąlygas judėti Herkaus Manto gatve jų negrąžinant ant šaligatvio", - pasakojo A. Samuilovas.

Ieškos naujų sprendimų

Reklama

Darnaus judumo plane numatoma Herkaus Manto atkarpą nuo Liepų gatvės iki Lietuvininkų aikštės skirti tik pėstiesiems, dviratininkams ir viešajam transportui. Tokiu būdu pėstieji ir dviratininkai turės saugias judėjimo kryptis, o keleivinis transportas judės tik jam skirtomis juostomis.

Anot A. Samuilovo, atėjo laikas svarstyti lengvųjų automobilių reikalingumą Herkaus Manto gatvėje.

Atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės lengvasis transportas piko metu dažniau stovi, nei juda. Šioje gatvėje viešojo transporto koncentracija yra didelė, vasaros metu dviračių taip pat labai daug.

"Nepakanka automobilių ir autobusų vairuotojų mokyti vairavimo kultūros. Laikas ieškoti naujo ir dviratininkams visiškai saugaus judėjimo Herkaus Manto gatve sprendimo. Nieko nedarymas taip pat kuria nepasitenkinimą, nes dviratininkai ir pėstieji turi pagrindo reikšti apmaudą dėl dabartinės situacijos.

Kad ir koks sprendimas bus priimtas, absoliutaus visuomenės pritarimo retai sulauks. Jei tikslas yra didinti saugumą, skatinti darnų judumą miesto centre, automobiliams čia nėra vietos, nes jie kelia triukšmą, taršą ir užima vietą. Tai įvertinus pakanka argumentų pradėti atlikti bandymus", - svarstė A. Samuilovas.

Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus pritaria, kad pokyčiai yra reikalingi. Iki realių darbų vykdymo dar yra laiko, bet bus stengiamasi kuo greičiau judėjimą Herkaus Manto gatvėje dviratininkams ir pėstiesiems padaryti saugų ir patogų.

Reklama

"Visiems aišku, kad atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės yra pastovios problemos, kai dalis dviratininkų rieda pėsčiųjų takais, nes vengia prasilenkimo su autobusais.

Ir policija teigia, kad dabartinė situacija yra pavojinga. Mes už tai, kad būtų saugu ir dviratininkams, ir pėstiesiems.

Tam tikrus variantus vis dar vertiname, bet stengsimės kuo greičiau šią atkarpą skirti dviratininkams, pėstiesiems ir keleiviniam transportui", - sakė Transporto skyriaus vedėjas R. Mockus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Žalios rodyklės

2020-08-08   10:35

IP: 84.15.183.95

Pritaiu komentarams dėl žaliųjų rodyklių gražinimo.

Orakulas

2020-08-07   18:11

IP: 172.69.190.14

Nesuprantu vieno: tinkamų sąlygų važinėti dviračiais tarp Liepų g. ir Lietuvninkų aikštės nėra, tai visiems aišku. Tai kodėl tada visi dviratininkai brukasi būtent Manto gatve, kai paralelės gatvės praktiškai yra tik stovėjimo aikštelės ir ten be problemų galima važiuoti nors ir vidurasliu kokiu tik nori greičiu.

Leonas

2020-08-07   11:24

IP: 185.11.26.161

Pagaliau atsirado protingas žmogus. Dviračių juostas galima ir Liepojos plente padaryti. Užtenka tik sutvarkyti šulinius ir lieka vietos visiems. Dabar ten niekas arčiau 1.5 m nuo šaligatvio nevažiuoja, kad negadinti mašinų. Mano nuomone taip galima daug vietų padaryti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Ankstų antradienio rytą Klaipėdos rajono keliai pasidengė plikledžiu. Socialiniuose tinkluose žmonės ėmė...

Pirmasis plikledis - išbandymas vairuotojams nuotrauka, foto

Dėl prastų orų praėjusią savaitę teko atidėti kelio asfaltavimo darbus Šilutės pl....

Kelių remontą stabdo prasti orai nuotrauka, foto

Nuo spalio 21 d. Klaipėdos m. Skulptūrų parko centrinėje aikštelėje pradeda veikti...

Skulptūrų parke - istorinė paroda nuotrauka, foto

Verslininkas Gediminas Jacka, besibylinėjantis su eksparlamentaru, rašytoju Vytautu Čepu dėl...

Rašytojui V.Čepui grasinama dar viena byla nuotrauka, foto

Šiandien Vyriausybė spręs dėl visų savivaldybių skirstymo į zonas nuotrauka, foto

Lietuva, Jau šiandien Vyriausybė spręs, kaip pagal konkrečius koronaviruso rodiklius suskirstyti visas...

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Spalio 21-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 8.00 val., leidžiasi 18.05 val. Dienos ilgumas 10.05...

Virusas keičia KMT turnyro planus nuotrauka, foto

Sportas, Dėl COVID-19 viruso Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro serijos pradėti niekaip negali...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...