2019 m. gegužės 23 d. 08:33 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Bręsta draudimas maitinti paukščius

(9)

Bręsta draudimas maitinti paukščius nuotrauka, foto

Uždrausti lesinti kirus iš keltų neplanuojama. Bėdų kyla, kai tai daroma daugiabučių namų kiemuose, mieste.

© Deniso Nikitenkos nuotrauka

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija planuoja tobulinti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles – jose norima įrašyti draudimą lesinti laukinius paukščius.

Pastaruoju metu pamaryje ir pajūryje įsikūrusio miesto gyventojai užpylė valdininkus skundais, kuriuose reiškiamas nepasitenkinimas kaimynais: šie tiesiog pro balkonus, langus mėto batonus ir taip vilioja kirus, varnas, antis. „Negalime gyventojams nuolat atsakinėti, kad paukščių maitinimas miesto teritorijoje, prie daugiabučių taisyklėse nereglamentuotas.

Nėra tokio draudimo. Beje, skundus rašo įvairiausių uostamiesčio mikrorajonų gyventojai. O kirų vis daugėja. Jie, pripratę būti maitinami, apdergia butų, įstiklintų balkonų langus, po kiemus išmėto šiukšles iš konteinerių“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo uostamiesčio merijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Kristina Vintilaitė.

Jei Miesto tvarkymo ir švaros taisyklės bus papildytos naujomis nuostatomis, jei bus parengtas atitinkamas sprendimo projektas, dėl jo balsuos jau naujos kadencijos savivaldybės taryba.

Pretekstas – skundai

Lietuvoje, matyt, nėra kito tokio didmiesčio, kuriame gyventų tiek daug kirų. Idealias sąlygas jiems lemia natūralūs maitinimosi ir veisimosi plotai: šie paukščiai peri didžiulėje kolonijoje žuvingose Kuršių mariose, Kiaulės Nugaros saloje. Puikia maitinimosi terpe kirams tapo uostamiestis.

Jie ypač mėgsta raustis po atvirus šiukšlių konteinerius, todėl kiemuose išdrabsto įvairiausias buitines atliekas. Pastaruoju metu ėmė ryškėti ir nauja tendencija – paukščių lesinimas pro daugiabučių namų langus, balkonus.

„Ne kartą mačiau, kaip keli kaimynai tiesiog pro balkoną arba atidarytą langą mėto į kiemą ant žolės batono, duonos likučius.

Akimirksniu sulekia keliasdešimt kirų. Kadangi jau priprato būti maitinami, jie nuolat skraido, budi, apdergia langus. Bandžiau drausminti tokius kaimynus, kurių dažnas – senyvo amžiaus, tačiau šie man atšovė, kad jokios taisyklės nedraudžia jiems taip smagintis.

Negi tikrai nėra draudimo mieste maitinti paukščius?“ – „Lietuvos žinių“ klausė prie Malūno tvenkinio gyvenanti Auksė. Anot K. Vintilaitės, panašaus turinio skundų plūsta ir iš kitų Klaipėdos gyvenamųjų mikrorajonų. „Žmonės pasakoja tą patį: paukščiai lesinami tiesiog daugiabučių kiemuose.

Apdergia palanges, langus, automobilius. Ir tų skundų vis daugėja, todėl labai rimtai svarstome galimybę teikti pasiūlymus savivaldybės administracijos vadovybei bei Miesto tvarkymo skyriui dėl Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių papildymo“, – neslėpė merijos tarnautoja.

Ji pridūrė, jog nesirengiama drausti maitinti paukščių iš keltų arba prie vandens telkinių. „Kalbame tik apie teritorijas prie gyvenamųjų namų. Ypač blogai, kad žmonės neuždengia šiukšlių konteinerių dangčių.

Kirai, kovarniai, varnos išnešioja šiukšles ir plačiai jas paskleidžia. Beje, ši problema taip pat opi senamiestyje. Gauname aibę skundų ir dėl nelegalių kačių šėrimo vietų – kirai jas irgi randa.

Miesto tvarkymo ir švaros taisyklės bus koreguojamos atsižvelgiant į naujas gyvenimo aktualijas“, – pabrėžė K. Vintilaitė. Kirai Klaipėdos gatvėse jaučiasi komfortiškai.

Bręsta naujovės

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausioji specialistė Laima Jūrevičienė „Lietuvos žinioms“ teigė, jog paukščių maitinimo draudimas – tikrai svarstytinas klausimas.

„Žinome, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba rengia naujas gyvūnų laikymo taisykles, jų aprašą.

Taip pat svarstoma įtraukti punktą dėl paukščių lesinimo tvarkos. Tad pirmiausia palauksime, kol bus priimtas naujasis aprašas. Jeigu jame apie paukščių maitinimo draudimą nebus užsiminta, galėsime papildyti Miesto tvarkymo ir švaros taisykles“, – aiškino merijos specialistė.

O kol kas žmonės gali nepaisyti kaimynų pastabų ir toliau pro langus ar balkonus mėtyti laukiniams paukščiams maisto likučius. „Dabar to daryti išties nedraudžiama. Todėl būtų verta priimti tokias taisykles, kad gyventojai turėtų teisinį pagrindą teikti skundus“, – svarstė ji.

Kadenciją baigusios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila „Lietuvos žinioms“ sakė, kad su paukščių maitinimo problema susidūrė ir pats, todėl pritaria galimiems naujiems draudimams.

„Minijos gatvėje įsigijau pastatą, kurio kieme žmonės masiškai lesina balandžius. Jie tapo tokie drąsūs, kad net ant pečių tupia.

Suskrenda ištisi būriai, apdergia pastatą, aplinką. Manau, gyvenamųjų, komercinių pastatų bendro naudojimo kiemai tikrai ne vieta paukščiams maitinti“, – kalbėjo Klaipėdos miesto politikas.

Be kita ko, lesinti balandžius uždrausta, pavyzdžiui, pačiame Venecijos centre esančioje Šv. Morkaus aikštėje.

Bauda už tai gali siekti kelis šimtus eurų. Savo ruožtu Lietuvos ornitologai ne kartą yra akcentavę, kad mūsų gyventojų pomėgis ištisus metus maitinti paukščius, pavyzdžiui, vandens telkiniuose, kai kuriems sparnuočiams gali būti pražūtingas.

Kitas dalykas – lesindami paukščius batonu arba duona (ypač juoda) žmonės daro meškos paslaugą, nes tai nėra visavertis maistas. Jis gali sukelti sparnuočiams rimtų virškinamojo trakto negalavimų ar net žūtį.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

v

2019-04-22   10:47

IP: 78.61.188.238

drausti, bausti lengviausias darbas .ka berinksi i ta savivaldybe, visi besmegeniai.is .kur ju tiek priviso

as

2019-04-21   16:38

IP: 85.206.61.240

Žmonės patys sau sukuria daug didesnių problemų nei paukštukų apšikti suoliukai , tik to nenori pripažinti. Kalti visi kiti tik ne jie. Parkai, pajūrys, vandenynai žmogaus apšikti iki negaliu...Poniutės kavianskos ar iš vilnios purkštauja " ai kaip primyžtas " Baltijos jūros vanduo palangoje...Pačios ir prišika. Ne klaipėdiečiai ar palangiškiai spec. daro. Valdžiažmogiai miesto viešo naudojimo erdvių net aptvarkyti ( apie sutvarkymą kalbos net nėra ) nesugeba. Tai kaip jie žada susidoroti su kirais, balandžiais ,žvirbliais ir kitais skraiduoliais ?
Apsigraibykite apie save prieš puldami nuogi į dilgėles. Pasaulis dar neišrado nieko veiksmingo prieš paukščius. Grubliauskininkai protingesni už visą pasaulį ????

Vida

2019-04-21   16:35

IP: 85.232.128.55

Žardininkų g. prie 11namo sudarkytas alyvų krūmas, kur žaizdavo mūsų vaikai irpastatytas kačių namas, o erdvės yra toliau, kur žiūri Vintilaitė ir žalieji kas leido statyti po langais, smarvė šiukšlynas, laksto šašuoti katinai

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Gali būti, kad jau netrukus uostamiesčio Vilties ir Salomėjos Nėries gatvių sankryžoje...

Pareigūnams pagerbti - išskirtinis simbolis nuotrauka, foto

Klaipėdoje dingusios, bename tapusios ir miške nakvojusios sesers ieškojusi emigrantė Kristina (tikras...

Benamę seserį Klaipėdoje atradusi emigrantė dėkoja likimui nuotrauka, foto

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Klaipėdos miesto savivaldybės...

Alina Velykienė pažeidė įstatymą nuotrauka, foto

Ne vienerius metus šalia Dangės upės miškelyje būstą sau ir benamiams įsirengęs...

Marselio "apartamentams" atėjo galas nuotrauka, foto

Pareigūnams pagerbti - išskirtinis simbolis nuotrauka, foto

Klaipėda, Gali būti, kad jau netrukus uostamiesčio Vilties ir Salomėjos Nėries gatvių sankryžoje...

Melnragėje - vaikų bėgimo varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį nuo 11 val. Melnragės paplūdimyje organizuojamas UNICEF bėgimas "Už kiekvieną vaiką"....

Tęsiasi išankstinis balsavimas Lietuvoje bei užsienio atstovybėse nuotrauka, foto

Lietuva, Ketvirtadienį tęsiasi išankstinis Prezidento rinkimų antrojo turo ir rinkimų į Europos Parlamentą...

Degė "Klaipėdos mediena" nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 03.14 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 32 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...