2020 m. rugpjūčio 4 d. 05:17 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Birželį Klaipėdos RATC atidarys šlako perdirbimo aikštelę ir pradės smulkinti baldus

Reklama

Šalia Dumpių regioninio sąvartyno kitą mėnesį jau bus apdorojamas sudegintų atliekų šlakas ir kuru paverčiami iš regiono surinkti baldai ar kitos didžiosios atliekos, sudėtyje turinčios medienos. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) pabaigė specializuotos aikštelės statybas, gavo leidimus veiklai ir įregistravo šį objektą.

„Po atliekų sudeginimo lieka šlakas, kuris daugelyje Europos valstybių panaudojamas kaip statybinė medžiaga. Tačiau tam jį reikia paruošti - išsijoti į skirtingas frakcijas, išvalyti nuo metalų ir priemaišų. Iki šiol šiuos procesus atlikdavome ant Dumpių sąvartyno kaupo, o dabar apdorojimą ir išgautų medžiagų sandėliavimą vykdysime specialiai tam paruoštoje aikštelėje“, - pasakojo Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus viršininkė.

Tai svarbiausias pastarųjų metų Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo infrastruktūros projektas. Jis maksimaliai priartino KRATC prie tikslo „Zero Landfill“ (nulis komunalinių atliekų į sąvartyną). Jei aukščiausiu aplinkosauginiu tikslu rūšiuojantiems gyventojams keliamas „Zero Waste“ (nulis atliekų buityje), tai tokių kaip KRATC atliekų sistemos administratorių didžiausia siekiamybė, kad į sąvartyną nebepatektų nė kilogramo komunalinių atliekų.

„Vertinant, kokia šio projekto nauda, išskirčiau bent tris aspektus.  Ekologiniu požiūriu – dar geriau išrūšiuosime. Ekonominiu – patobulinsime žiedinės ekonomikos ciklą, dar daugiau atliekų grąžinsime pakartotiniam naudojimui ar energijos gamybai. Socialiniu – išlaikysime stabilius mokesčius Klaipėdos miesto bei regiono gyventojams, nes išvengsime valstybinio „sąvartyno mokesčio“, kurio didinimas Lietuvoje prognozuojamas nuo 5 iki 30 eurų už toną“, - sakė Šarūnas Reikalas, KRATC direktorius.

Direktorius priminė, kad rinkliava už atliekas Klaipėdoje išlieka mažiausia tarp šalies didmiesčių ir nedidėja jau septynerius metus. Viena iš priežasčių yra būtent ta, jog sąvartyne „laidojama“ mažai komunalinių atliekų, išvengiant valstybinio sąvartynų taršos mokesčio.    

Lietuvos RATC asociacijos duomenimis, Klaipėda jau trečius metus yra lyderiais šalyje pagal mažiausiai sąvartyne šalinamų atliekų kiekius. 2019 m. sąvartyne pašalinta tik 8,6 proc. komunalinių atliekų nuo viso regione sutvarkyto kiekio, kai bendras Lietuvos vidurkis siekia 22 proc.

Sąvartyno kaupą mažinti padės ir naujojoje aikštelėje vykdomas didžiųjų atliekų perdirbimas. Specialiu smulkintuvu iš regiono gyventojų surinkti seni baldai ir kitos medienos atliekos bus sumalamos, atskiriami metalai, o degi frakcija panaudojama kurui. Iki šiol didžiosios atliekos buvo deponuojamos sąvartyne, nes jų rūšiavimui ir perdirbimui nebuvo gautas aplinkosaugininkų leidimas.

Šlako ir didžiųjų atliekų apdorojimo aikštelės statyba kainavo 1,5 mln. eurų  be PVM. Visa suma investuota iš KRATC sukauptų ir pasiskolintų lėšų.

Žymos: kratc, šlakas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėdoje, Melnragėje 2020. 07. 22 – 08.02 vyko IV tarptautinė Vilniaus dailės...

HipHop‘o ir sienų tapybos projektas Melnragėje - Baltų kultūra miesto sienose nuotrauka, foto

Praėjusiame Klaipėdos savivaldybės tarybos posėdyje susiformavo nauja frakcija pavadinimu "Už ateities Klaipėdą"....

Taryboje - nauja frakcija nuotrauka, foto

Šeštadienį, rugpjūčio 1 dieną, Vilniaus rajone vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT)...

Biatlono su šunimis varžybose dalyvavo ir Klaipėdos apskrities policijos atstovas nuotrauka, foto

Individualios psichologo konsultacijos vyksta Darželio g. 11, Žilvičių g. 22, Daukanto g....

Nemokamos rugpjūčio mėnesio veiklos šeimoms nuotrauka, foto

Neringoje laikinai sustabdytas šulinio vandens tiekimas nuotrauka, foto

Neringa, Vykdant kasmetinę Neringos savivaldybės šachtinių šulinių stebėseną nustatyta, kad Nidos švyturio papėdėje...

Antras pusmetis uostui turėtų būti geresnis nuotrauka, foto

Jūra, Koronaviruso pandemijos įtaka stebima ir Klaipėdos uoste. Per pirmą šių metų pusmetį...

Nenorintieji izoliuotis gudrauja nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento specialistai vylėsi, kad pasibaigus karantinui...

Gargždų gimtadienyje – automobilių paroda nuotrauka, foto

Automobiliai, Dėl koronaviruso grėsmės paskelbti apribojimai itin pakoregavo automobilininkų planus dalyvauti įvairiose parodose...

Jūra, Paskelbta prieš 16 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...