2019 m. birželio 16 d. 12:11 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Biblioteka neturėtų "išsišokti" kvartale

(3)

Biblioteka neturėtų "išsišokti" kvartale nuotrauka, foto

PAPRASTESNIS. Šis pagrindinio fasado variantas kur kas paprastesnis, ir stiklo jame mažiau.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Vakar pristatyti Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos "Kauno atžalyno" filialo (Kauno g. 49) projektiniai pasiūlymai. Svarstyti du eksterjero variantai, išsakyta pastabų ir laukiama trečiojo varianto. Projektuotojai prisipažįsta "klaipėdietišką raziną" padarę kiek per didelę.

"Kauno atžalyno" filialo projektinius pasiūlymus pristatė juos rengusios UAB "Urbon Design" projektų vadovas kaunietis Karolis Bilziukevičius.

Dabartinio pastato su priestatu, esančio prie daugiabučių namų, būklė nekokia. Jis buvo išdėstytas per du sklypus, dabar projektuojamas viename. Fasadą norima pasukti į žaliąją zoną, planuojami įvažiavimai iš dviejų pusių, numatyta stovėjimo aikštelė.

Pirmame aukšte planuojamas suaugusiųjų skyriaus, vaikų: paauglių ir mažųjų, mamos ir vaiko, tualeto, kuriuo galės naudotis neįgalieji, patalpos. Bus dvi laiptinės, liftas.

Antrajame aukšte planuojamos suaugusiųjų patalpos tiesiai virš tokių patalpų pirmajame aukšte, kad nereikėtų blaškytis po visą pastatą, numatomos vietos, kur bus galima skaityti, naudotis kompiuteriu, specialiai renginiams skirtos vietos, drabužinė, sandėliukas.

Pasak K. Bilziukevičiaus, visko, kas nurodyta techninėje užduotyje, išdėstyti dviejuose aukštuose nepavyko, tad planuojamas ir trečias. Jame bus mokymosi, kompiuterių salės, darbo kambarys bibliotekos personalui, virtuvėlė, dengtos terasos, balkonai, kuriuose vasarą galėtų vykti neformalus bendravimas.

PRABANGESNIS. Siūlomas toks pagrindinio fasado variantas su mediniais "peiliais".

Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė atkreipė dėmesį į tai, kad ir bibliotekoje, ir planuojamoje statyti futbolo mokykloje yra numatomos patalpos bendruomenės namams. Jos manymu, toje pačioje zonoje dviejų patalpų bendruomenei nereikėtų skirti, pakaktų, kad jos būtų bibliotekoje.

Su fachverku persistengta

Daugiausia diskusijų sukėlė du pastato eksterjero variantai. Projekto autoriai norėjo taikytis prie Klaipėdos senamiesčio, jiems labai patiko fachverkas. Tad abiejuose variantuose galiniuose fasaduose naudoja fachverką, tik šiek tiek adaptuotą dabartinėms sąlygoms.

Pirmas variantas, pasak autorių atstovo, yra drąsesnis, prabangesnis ir brangesnis. Pagrindinis fasadas būtų stiklinis. Jame naudojami mediniai elementai atliktų ir žaliuzių, ir dekoro vaidmenį, be to, leistų kontroliuoti saulės spindulių kiekį. Žaliuzių modeliai gyvina ir galinį fasadą.

Siūlomas antras variantas nuosaikesnis ir ramesnis. Jam būtų naudojamas tinkas ir stiklas. Paneliai būtų išdėstomi šachmatų principu.

Savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas tokio pastato dabartinėje aplinkoje nelabai įsivaizduoja. Jo manymu, daugiabučių namų kiemuose fachverką naudoti tikrai nėra būtina, nes tai labai pabrangintų projektą. Senamiestyje toks variantas galbūt ir tiktų.

Be to, jis nepatarė prie tinko kalti lentų ir atkreipė dėmesį į tai, kad tinkas Klaipėdoje turi būti specifinis, nes jis tiesiog nesilaiko. Medinės detalės taip pat nelaikys ilgai. K. Macijauskas rekomendavo atsižvelgti į uostamiesčio klimatines sąlygas, kurioms reikia patvarių medžiagų. Jo manymu, klinkerio plytelės tiktų.

"Mes ieškojome Klaipėdos razinos, matyt, ta razina išėjo per didelė. Vertinome tai, kad aplinka ten nekokia, nesinorėjo joje "supūti", - aiškino K. Bilziukevičius.

Išsakyta dar viena pastaba, kad autoriams kaip gretimybę reikėtų vertinti ne penkis kaimyninius namus, o visą kvartalą.

Bibliotekos atstovių pageidavimas - pastatas neturėtų būti brangus eksploatuoti. Dėl stiklo fasadų jau kyla problemų Lietuvoje. Juos labai sunku valyti ir po kurio laiko jie būna tiesiog purvini. Pasak bibliotekininkių, saulė darbo vietoms nekenkia, o knygoms gali daryti žalą. Projektuotojai planuoja knygų lentynas traukti toliau nuo stiklo.

K. Macijauskas atkreipė dėmesį į tai, kad stiklas prisideda prie šildymo problemos - jis perkaitina patalpas. Kai šviečia saulė, galima išjungti šildymą, o vasarą reikia kondicionierių, tai pabrangina eksploatavimą.

Po diskusijos išsakytos pastabos bus apibendrintos ir pateiktos projektuotojams raštu. Netrukus tikimasi svarstyti trečiąjį eksterjero variantą.

Žymos: biblioteka

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

P,I,Z,Ė taukuose

2017-04-01   21:03

IP: 188.65.190.66

koks geras.Zaibata...

* taukuose

2017-04-01   21:00

IP: 188.65.190.66

koks geras

Nu jobanavrot.

2017-04-01   20:57

IP: 188.65.190.66

Zajabis pastatasK,u,r,v,a geras n,a,c,h,u,i.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Atstumas - tas pats, o štai kainos - skirtingos. Tuo nepatenkinti taksi...

A juostoje gali atsirasti ir taksi nuotrauka, foto

Šiemet birželio 17 d. Klaipėdos elektrinei sukanka 90 metų. Šia proga kalbėjomės...

Klaipėdos elektrinei - 90 metų nuotrauka, foto

Senamiesčio Tiltų ir Žvejų gatvių gyventojai šių metų pradžioje ėmė skųstis padidėjusiu...

Tilto dundesys toliau žadins gyventojus nuotrauka, foto

Sužaloti visam gyvenimui galima ir nepakėlus rankos“ nuotrauka, foto

Psichologija, Visi tėvai į vaiko elgesį yra sureagavę impulsyviai: pakėlę balsą, nepagrįstai apkaltinę...

Ar piliečiai žino, kur išsibarsto mūsų mokesčiai? nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuva jau antrus metus turi nedeficitinį valstybės biudžetą, siekiantį daugiau nei 11...

Politinis birželis lyg Zobovo meškučių nuotykiai nuotrauka, foto

Nuomonės, Šiame žinių prikimštame ir nuolat besikeičiančiame Pasaulyje darosi vis sunkiau atskirti tikrovę...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Psichologija, Paskelbta prieš 11 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 56 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...