2018 m. liepos 22 d. 08:11 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Bendrasis planas: einama pabaigos link

(2)

Bendrasis planas: einama pabaigos link nuotrauka, foto

BAIMĖS. Kol gyventojai baiminasi, kad uostas gali užgožti miesto gyventojų interesus, Uosto tarybos posėdžio metu buvo baiminamasi priešingo varianto - kad miestas gali įsiveržti į uosto teritoriją.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Praėjusią savaitę Savivaldybėje buvo viešai pristatyta Klaipėdos bendrojo plano koncepcija. Planuojama, kad baigiamasis bendrojo plano rengimo etapas galėtų prasidėti jau šį rudenį.

Viešo svarstymo su visuomene metu Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas teigė, kad naujuoju bendruoju planu siekiama įtvirtinti Klaipėdos kaip augančio regiono lyderio statusą.

Savivaldybės administracijos Urbanistikos skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė sakė, kad buvo sulaukta beveik 170 gyventojų pasiūlymų dėl bendrojo plano koncepcijos.

Vis dėlto, pasak UAB "Urbanistika" architekto Sauliaus Motiekos, daugiausia pasiūlymų buvo orientuoti į būsimus bendrojo plano sprendinius, apie kuriuos koncepcijoje nekalbama.

Architektas pristatė atliktą strateginį poveikio aplinkai vertinimą. Vertinami buvo 2 variantai: kas būtų, jeigu dabartinis bendrasis planas nebūtų keičiamas, ir kas būtų, jeigu būtų įgyvendinta nauja miesto vizija.

"Buvo sulyginti abu variantai pagal ekspertinį vertinimą", - teigė architektas.

UAB "Sweco Lietuva" atstovas Vytautas Belickas pristatė strateginio poveikio aplinkai vertinimo rezultatus - kokios būtų pasekmės aplinkos orui, paviršiniam vandeniui, krantams, biologinei įvairovei, sveikatai ir t. t.

Teigiama, kad mažiausios sprendinių pasekmės gamtinei, socialinei bei ekonominei aplinkai, palyginti su alternatyva, jeigu viskas būtų paliekama taip, kaip yra, būtų įgyvendinant bendrojo plano sprendinius pagal antrąją alternatyvą. Projektuotojai pažymėjo, kad koncepcijos sprendinių konkretizavimo ir įgyvendinimo atveju būtina planuoti ir taikyti jau neigiamų pasekmių išvengimo ir (ar) jų sumažinimo bei kompensavimo prevencines priemones.

Susirinkę miestiečiai domėjosi įvairiais jiems aktualiais klausimai - galimai atsirasiančiu ar padidėsiančiu triukšmu, tarša, geležinkelio plėtra, LEZ veikla, uosto plėtra ir t. t.

Buvo ir kritikos, pavyzdžiui, architektas Romas Gailius teigė, kad koncepcija teikiama paini. "Minėta apie giliavandenio uosto įtaką krantui. Ar miestas negalėtų užsisakyti individualaus ekspertinio vertinimo šiuo klausimu, nes Lietuvoje, mano žiniomis, yra tik 2 specialistai, kurie tai tyrinėja. Yra labai didelė tikimybė, kad kranto rekreacinių teritorijų įtaka ne tokia, kokią jūs pateikiate", - kalbėjo R. Gailius.

O architektas Edmundas Benetis išsakė nuomonę, kad miesto Tarybos patvirtinta antroji bendrojo plano koncepcija kažkokiu būdu pavirto ketvirtąja, kurioje numatoma radikali uosto plėtra. "Plėtra visomis kryptimis pats blogiausias variantas, pasekmės bus rimtos ir ilgam. Turime unikalią situaciją, kai savo bendruosius planus daro ir "guzikas", ir kostiumas. Kas yra Klaipėda - miestas uostui ar uostas miestui? Klausimas, kaip suderinti miesto ir uosto bendruosius planus? Tai labai sudėtinga", - teigė architektas.

S. Budinas atkreipė dėmesį, kad plano koncepcija buvo pristatyta ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybai, ir Klaipėdos valstybinio jūrų Uosto tarybai ir esą esminių pastabų nesulaukta.

Kol gyventojai baiminasi, kad uostas gali užgožti miesto gyventojų interesus, uosto tarybos posėdžio metu buvo baiminamasi priešingo varianto - kad miestas gali įsiveržti į uosto teritoriją Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos "Klasco" sąskaita.

Planuojama, kad po viešo pristatymo bus užbaigtos strateginio poveikio aplinkai vertinimo procedūros ir bendrojo plano koncepcija bus teikiama tvirtinti miesto Tarybai. Po to bus pereinama prie sprendinių konkretizavimo - bus parengti detalūs konkretizuoti bendrojo plano sprendiniai bei jų įgyvendinimo programa. Pagal planą, baigiamasis etapas galėtų prasidėti jau rugsėjį, kai bendrasis planas būtų teikiamas viešam svarstymui, derinamas, tikrinamas, tvirtinamas ir registruojamas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Pieva

2018-06-19   13:46

IP: 78.57.232.246

Ot ir ne-darysim kaip Ieva norės.

Ieva

2018-06-19   10:51

IP: 77.240.252.28

vis tiek padarys taip, kaip reikia tiems keliems individams ir bus miestas uostui, o ne uostas miestui. Kas yra svarbiau Klaipėdoje - jo gyventojai ar verslo interesas?
Nes dabar daug kas daroma, kad tik verslui būtų geriau, o žmogus tegul prisitaiko... arba emigruoja... o tie kurie lieka, gyvena su smarvėm ir visokiais kvapais, kurie iš "kažkur" atsiranda

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Seimo narys Simonas Gentvilas meta iššūkį Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir...

S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui nuotrauka, foto

Visą savaitgalį Klaipėdoje šurmuliuojančio festivalio "Parbėg laivelis" mėgėjai neaplenkia ir Danės upės...

Mugės pirkėjai pamiršo esminę valiutą nuotrauka, foto

Tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“ visą savaitgalį miestiečius bei svečius džiugins...

Festivalio „Parbėg laivelis“ programa nuotrauka, foto

AB "DFDS Seaways" atstovai tikina, kad papildomo keltų reiso į Švediją atsiradimą...

Naujai keltų linija sumažino kainas? nuotrauka, foto

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė liepos 22-ajai, sekmadieniui:AVINAS. Tikėtina, veršitės į svarbius renginius, domėsitės tuo,...

Želionis karjerą tęs Turkijoje nuotrauka, foto

Sportas, Puikų sezoną Klaipėdos „Neptūne“ sužaidęs Edgaras Želionis karjerą tęs Turkijoje. Pranešama, jog...

Nemokamų autobusų idėja atmesta dėl Talino benamių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Į redakciją paskambinęs „Palangos tilto“ skaitytojas priminė, kad kažkuomet, kai...

Duoklė Kretingos krašto istorijai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Jonas Žutautas. Bronius Anužis. Jonas Liaudanskas. Vladas Slušnys. Karolina Slušnienė. Juozas...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 12 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 13 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...