2019 m. vasario 18 d. 21:19 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Baltijos jūros pakrantėje - šimtmečio laužai

(papildyta) (5)

© Virginija KESMINĖ

Pirmosios Melnragės ir Girulių paplūdimiuose prie gelbėjimo stočių sužibo Baltijos kelio laužai.

Renginio "Senovinė ugnies naktis" iniciatyva gimė 1992 m. Suomijoje, kai šalis šventė nepriklausomybės 75-metį.

Pirmą kartą šimtmečio laužai dega Lietuvos pakrantėje. Lietuvoje laužai skiriami šalies valstybingumo atkūrimo šimtmečio sėkmės istorijos herojams, kurie išsaugojo ir toliau sėkmingai brangino valstybingumo tradicijas, tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

"Senovinės ugnies nakties" šventė tapo tradicinė ir pradėta švęsti daugelyje Baltijos jūros pakrantės šalių: Estijoje, Latvijoje, Švedijoje, Lenkijoje. Laužai degė net ir tose šalyje, kurios neturi Baltijos jūros pakrantės.

Artėjant šeštadienio vakarui dangus Klaipėdoje nusigiedrijo, tad dalis klaipėdiečių patraukė į Pirmąją Melnragę, dalis – į Girulius pasižiūrėti Baltijos vienybės laužų. Melnragėje labai daug žmonių nebuvo, tačiau šventinė nuotaika buvo juntama.

Lietuvos televizijos reporteriai, pasistatę Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską, ruošėsi tiesioginei transliacijai. Netrukus uždegtas gražus laužas, suteikiantis ir paslaptingumo, ir romantikos, po truputį pradėjo griūti, tačiau susirinkusiems žmonėms nuotaikos tai negadino.

Šiemet Lietuva prie kitų šalių, jau seniai laužais simboliškai pagerbiančių Baltijos jūrą, t. y. prie Latvijos, Estijos, Švedijos, Lenkijos prisijungė pirmą katą. Paskutinį rugpjūčio šeštadienį simboliniai laužai degami visoje Baltijos jūros pakrantėje. Jie simbolizuoja Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūros paveldą, jų žmonių draugystę ir vienybę. Jie primena šios jūros reikšmę ir būtinybę ją iš saugoti ateities kartoms.

Vien tik Lietuvos pakrantėje laužų turėjo būti 25. Renginys „Senovinė ugnies naktis - šimtmečio laužai“ mūsų šalies pakrantėje buvo skirti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio istorijos herojams.

Senovinę ugnies naktį Klaipėdoje organizavo, laužus Melnragės ir Girulių paplūdimiuose degė kultūros centras Žvejų rūmai. Centro direktoriaus pavaduotojos Nemiros Trakumienės pasiteiravome, kaip sekėsi jam ruoštis. „Labai graži atmosfera. Lietuviai prisijungė prie latvių, estų ir kitų tautų, jau seniau turinčių tokią tradiciją. Pas mus žmonės susirinko ne taip gausiai, bet, manome, kad į Melnragės paplūdimį koks tūkstantis jų atėjo.

Šiek tiek jaudinomės, nes turėjome bėdų. Girininkai žadėjo duoti malkų dviem laužams, o davė tik vienam. Teko per valandą susirasti malkų dar ir Girulių laužui. Dalinome tas malkas, tad mūsų laužai nebuvo dideli. Apmaudu, televizijai filmuojant laužas griuvo, ir visa Lietuva tai matė. Tokį renginį organizavome pirmą kartą, neturėjome patirties. Matyt, reikėjo prieš dvi dienas malkas atsivežti. Vyriausybės nurodymu girininkai turėjo duoti 3 kub. m malkų, bet likus trims valandoms iki renginio, davė tik pusę to kiekio, ir viskas“, - apgailestavo N. Trakumienė.

„Nieko tokio, svarbu kad tas laužas apskritai buvo“, - sakė šalia stovėjusi moteris. Laužui baigiant degti žmonės nesiskirstė, nes koncertavo senjorų kolektyvai. Kad ir ne visai taip, kaip planuota, šventė įvyko.

Nuotraukų galerija

 

© Dalia Bikauskaitė

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Dalia Bikauskaitė

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Silvija

2018-08-26   09:47

IP: 86.100.167.46

Visur ir visada kur beitume bus blogas (renginys ,susitikimas ) , JEI namie pamirsime 2 dalykus ,tai GERA NUOTAIKA , ir TINKAMA APRANGA (pritaikyta pagal esama oro sudaryta salyga (vakaras ,lietus ,vejas ) ) , o kitaip tai tik stebeti televizoriu ... , uz jo ekrano , nepajausti tos energijos kuri yra TEN ... uzvedanti naujiems darbams.... ,naujiems projektams igyvendinti . Aciu jums mieli organizatoriai , linkime stiprybes , ir neblestancios energijos . Prisiminkime , neklysta tik tas kuris nieko nedaro ...

Giruliai

2018-08-26   09:42

IP: 78.57.233.217

Mielas Stebėtojau, šventė ir buvo skirta kaip jūs išsireiškėte "strapaliojantiems žiūrovams", kitaip sakant šventės dalyviams, kurie tikrai neprastai pasišoko, padainavo ir šiaip pavakarojo prie laužo.
Kitąmet tuo pat laiku susitikim Giruliuose ir jūs būkite nebe Stebėtojas, kuriam gyvenimas eina pro šalį, o savo gyvenimo Dalyvis.

Kas dėl šventės organizavimo - nesąžininga, kai miesto valdžia viską padaryti paveda dviems trims moteriškėms iš "Žvejukų" kultūros centro, kurias dar ir miškininkai įsigudrina apmauti likus iki renginio kelioms valandoms, per mažai malkų pristatydami. Miesto valdžia galėtų Melnragės bendruomenei padėkoti, kad žmonės patys papildomai medienos laužui surado, o kitais metais Girulių bendruomenė pasirūpinsim, kad laužas būtų dar geresnis, nei šiemet. Graži tradicija - reikia palaikyti.

Buvome

2018-08-26   08:43

IP: 86.100.122.79

Girulių paplūdimyje laužas labai patiko. Faina programa, Prisilinksminome, puikiai praleidome laiką.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Unikalus klaipėdiškių, gyvenančių viename daugiabutyje, pagalbos šauksmas: po to, kai sprogo kanalizacijos...

Klaipėdiečių daugiabutyje išplito lizdinės erkės nuotrauka, foto

Šiemet uostamiesčio gyventojai ir svečiai turės retą progą susipažinti su laivų statybos...

Klaipėda minės didžiojo elingo metus nuotrauka, foto

Sunkiai sergančiai Paltinienei – jaudinanti dovana nuotrauka, foto

Žmonės, Savaitgalį savo gimtadienį paminėjusi legendinė estrados dainininkė Nelly Paltinienė dar...

6,5 tūkst. eur skiriama jauno verslo skatinimui Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Kaip turinčiam idėją žmogui pradėti savo verslą Klaipėdoje. Ar verslo sąlygos...

Dėl potvynio Rusnės kelyje - ekstremalioji situacija nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Šilutės rajono savivaldybė pirmadienį dėl potvynio paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Prezidento rinkimai: išniro dar vienas kandidatas nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo narys Petras Gražulis pirmadienį registravosi Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviu. Pirmadienis...

Žmonės, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 4 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...