2018 m. birželio 23 d. 17:08 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Balandžių pašte įkurs oazę turistams

(12)

Balandžių pašte įkurs oazę turistams nuotrauka, foto

© Eimanto Chachlovo nuotr.

Klaipėdos miesto savivaldybė pasiryžusi gelbėti unikalų senamiesčio Balandžių paštą – patalpas arba išsinuomoti, arba įsigyti.

„Darbo grupei šiuo metu pavesta atlikti ekonominius skaičiavimus, kiek miesto biudžetui kainuotų vienas ar kitas variantas. Tas patalpas būtinai reikės dar ir suremontuoti. Taip pat apsispręsta, kad jose galėtų būti išlaikyta bent simbolinė pašto funkcija, o objektas – pritaikytas turizmui. Tad miestas stengsis išlaikyti paštą ir neleisti, kad jis taptų dar vienu biuru ar parduotuve“, – „Lietuvos žinioms“ tvirtino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Svarstoma, jog ypatingą aurą turinčiose patalpose galėtų veikti turistams skirtos kūrybinės dirbtuvės. Čia lankytojai patys kurtų uostamiestį garsinančius atvirukus ir juos išsiųstų.

Atsisakyti ištisus dešimtmečius veikusio pašto padalinio, vienintelio Klaipėdos senamiestyje, nutarė valstybės valdoma AB Lietuvos paštas. Ji nori patalpas parduoti.

Reikės remonto

Apie sprendimą nebeišlaikyti patalpų Aukštojoje gatvėje ir naikinti šį filialą Lietuvos pašto vadovė Lina Minderienė pranešė pavasario pradžioje. Teigta, jog Klaipėdoje šiuo metu veikia apie 10 pašto skyrių, o padalinys senamiestyje – pernelyg didelė našta. Be to, už 600 metrų, Liepų gatvėje, veikia centrinis paštas. Tuomet sukilo iniciatyvūs klaipėdiečiai. Žmonės ėmė reikalauti, kad vienintelis pašto poskyris senamiestyje nebūtų uždarytas arba bent jau neparduotos patalpos. Baiminamasi, kad kitaip jos gali būti paverstos paprastu biuru, greitojo maisto užkandine ar alkoholio parduotuve. Grupė entuziastų pradėjo rinkti premjerui Sauliui Skverneliui skirtus protesto parašus, rašyti laiškus ant specialiai pagamintų atvirukų susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui. „Norime išlaikyti tas patalpas kaip unikalią vietą, kurioje būtų teikiamos nors minimalios pašto paslaugos. Jei išties nėra galimybių išsaugoti pašto funkcijų, reikia kalbėti apie patalpų perdavimą miesto savivaldybei, kad jose būtų vykdoma kultūrinė, pažintinė, informacinė veikla. Juk iki 1996 metų vadinamajame Balandžių pašte nuolat veikė senų atvirukų su Klaipėdos vaizdais galerija“, – „Lietuvos žinioms“ pasakojo uostamiesčio tarybos narė Nika Puteikienė. Neseniai posėdžiavusi speciali Klaipėdos miesto valdininkų ir politikų darbo grupė nutarė, jog savivaldybė sieks perimti buvusio pašto patalpas. Merijos sprendimo laukė ir Lietuvos paštas, laikinai sustabdęs privatizavimą. „Aukštojoje gatvėje yra maždaug 100 kvadratinių metrų patalpos, kurias būtina remontuoti. Ten net nėra centralizuoto šildymo, tad reikės investicijų. Ar savivaldybė pirks jas, ar nuomosis, paaiškės atlikus ekonominį vertinimą“, – aiškino V. Grubliauskas. „Lietuvos žinių“ šaltinių teigimu, Balandžių pašto patalpos gali kainuoti apie 75 tūkst. eurų. „Tikrai nenorime, kad ten, greta jaukių sendaikčių, suvenyrų parduotuvėlių, meno galerijos, atsirastų dar vienas biuras“, – komentavo meras.

Gamintų atvirukus

Darbo grupė apsisprendė, jog perimtos patalpos būtų patikėtos arba Turizmo informacijos centrui (TIC), arba Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui (KKKC).

Anot Klaipėdos TIC direktorės Romenos Savickienės, siųsti atvirukus su uostamiesčio vaizdais į įvairias pasaulio šalis – užsieniečių itin mėgstama atrakcija. Perimtas pašto filialo patalpas Klaipėdos senamiestyje bus siekiama pritaikyti turizmui.

„Turistai ieško prisilietimo su senove. Paštas turi unikalų spaudą, o ranka parašyti laiškus artimiesiems ir juos išsiųsti – vis labiau populiarėjanti veikla. Neabejoju, kad turistai į Balandžių paštą eitų vien dėl to spaudo, aplinkos. Juk pašto dėžutė Aukštojoje gatvėje turėtų likti“, – sakė ji.

Paklaustas, kokią viziją Balandžių paštui siūlytų KKKC, šio centro vadovas Ignas Kazakevičius pažėrė visą šūsnį idėjų. „Kad ir kas plėtotų turistinę, kultūrinę veiklą senajame pašte, tai turėtų būti susiję su pašto funkcijomis. Žinoma, poskyrio ten nebebus, tuomet belieka interpretuoti ir pritaikyti kokią nors simbolinę veiklą. Pavyzdžiui, siūlytume, bendradarbiaujant su Klaipėdos dizaino centru, įsteigti pašte originalias atvirukų kūrybines dirbtuve. Ten būtų vykdoma turistams įdomi meninė veikla“, – dėstė jis.

Balandžių pašte būtų galima ne tik įsigyti originalių, menininkų sukurtų atvirlaiškių su Klaipėdos vaizdais, bet ir patiems pasidaryti atviruką. „Viskas įmanoma. Reikėtų parengti tam tikrą platformą, šablonus su uostamiesčio vaizdais. Pasaulyje yra net judėjimas, pavadintas „Mail Art“, – kalbėjo I. Kazakevičius.

Laiškas, paženklintas Balandžių pašto spaudu, galėtų keliauti po visą pasaulį ir grįžti atgal į uostamiestį. „Tarkime, užkoduojame tam tikrą maršrutą pagal meridianus ar lygiagretes. Atvirlaiškis keliauja per pasaulį, aplanko skirtingas šalis ir jau su jų spaudais grįžta, taip garsindamas Klaipėdą. Dar galima pagalvoti apie ekspozicines erdves patalpose. Mūsų mieste yra daug kūrybingų žmonių, tad tikrai pritaikytume Balandžių paštą patraukliai, prasmingai veiklai“, – pasakojo KKKC vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

baryga

2017-05-08   13:28

IP: 78.61.119.86

neprichvatizuokite uz dyka,jau atsibodo,kai tik paraso ,kad bus atiduota kaip Mazeikiu nafta tai bus uz dyka atiduota.Pradziai duodu 500.000 eu uz pasta,lai buna aukcionas,nusipirksiu realiai,o pinigai bus valdininkams vojazams,seminarams,kalbu kelimo kursams,bet ta ne mano reikalas

klausimas

2017-05-08   10:40

IP: 78.61.171.215

o kodėl su Klaipėdos dizaino centru? Gal atsirastų ir daugiau norinčiųjų dizaino firmų ar menininkų prisidėti prie šios veiklos: kurti atvirukus, simbolinius pašto ženklus susijusius su uostamiesčiu ir etc????

2017-05-08   09:43

IP: 78.57.206.158

Tikrai nebejuokinga. Savivaldybė nori įsigyti pastatą su visom Karčiausko menu problemom ? Ar autorius grąžins jau nusirinktas "kūrinių" dalis, pvz. balandžio sparnus, kuriuos nurinko vos sužinojęs , kad pastatas parduodamas. Kas žino, kiek liko viduj.....Ir kodel taip reikalingas pastatas, kuris nebeturės funkcijos, del kurios "verkia"kai kurie miestiečiai. Įsigyti, remontuoti, steigti papildomus savivaldybės išlaikomus etatus tik tam , kad įtiktų "nežinia kam" , kas garsiai rėkia, bet nemąsto realiai... Labai " išmintingas"savivaldybės sprendimas, kuris jau nebestebina....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Praėjusią savaitę Savivaldybėje buvo viešai pristatyta Klaipėdos bendrojo plano koncepcija, tačiau kai...

Bendrojo plano rengimas sukėlė abejonių nuotrauka, foto

Joninių šventė, kurią Danės skverelyje organizavo Klaipėdos etnokultūros centras, prasidėjo penktadienį 20...

Klaipėdiečiai Jonines švęsti pradėjo penktadienį nuotrauka, foto

Vakar BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centras surengė atvirų durų dieną. Visuomenei...

Pristatė naujas darbo vietas nuotrauka, foto

Sekmadienio rytą laukiama atplaukiant į LKAB "Klaipėdos Smeltė" kompanijos MSC konteinervežio "MSC...

Verčiamas naujas konteinerių krovos puslapis nuotrauka, foto

Sendvaris: "Ponai čia nevaikšto..." nuotrauka, foto

Kultūra, "Ponai čia nevaikšto... Ko jūs norit?" - į klausimus apie seniausią Klaipėdos...

Aleksoto aerodrome nukrito lėktuvas, sužeistas  žmogus nuotrauka, foto

Kriminalai, Kaune, Aleksoto aerodrome nukrito lėktuvas. Juo skrido du žmonės. Pirminiais duomenimis, nukentėjo...

Klaipėdos sunkiaatlečiai paminėjo Olimpinę dieną nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien sporto pasaulyje išties neeilinė diena. Kasmet birželio 23-ąją minima Tarptautinė olimpinė...

Menininkų žvilgsnis į Klaipėdą iš paukščio skrydžio nuotrauka, foto

Parodos, Šiandien 18.30 val. uostamiesčio Baroti galerijoje atidaroma tarptautinio tapybos plenero, skirto pirmojo...

Kultūra, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...