2017 m. rugpjūčio 21 d. 16:51 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Automobiliai senamiestyje: leidimas pirmenybės nesuteikia

(20)

Automobiliai senamiestyje: leidimas pirmenybės nesuteikia nuotrauka, foto

NUOMONĖ. Pasak gyventojų, vakarais senamiestyje rasti vietos pastatyti automobilį - misija neįmanoma.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos senamiesčio gyventojams suteikiamas leidimas už simbolinį metinį mokestį statyti automobilį prie savo namų negarantuoja vietos mašinai, tačiau senamiestyje gyvenantys žmonės galvoja kitaip.

"Kas iš to, kad turiu leidimą, jei niekada nėra vietos prie mano namų automobiliui pastatyti. O jeigu jau imami pinigai už leidimą, turi būti išspręsta problema, kad galėtume pasistatyti savo automobilius. Galbūt, pavyzdžiui, suteikiama pirmenybė gyventojams statyti mašinas senamiestyje pažymint stovėjimo vietas geltonomis juostomis. Nejaugi dabar, turėdama leidimą, turėsiu nuolat baudas mokėti?" - piktinosi "Vakarų ekspresui" Žvejų gatvės 11 namo gyventoja Žaneta.

Ji gavo baudą už tai, kad pažeidė Kelių eismo taisykles - pastatė savo transporto priemonę Kalvių gatvėje, ant šaligatvio.

PAŽEIDĖJAI. Klaipėdos senamiesčio gatvelės tokios siauros, kad, jose pastačius automobilį, kitas nepravažiuotų. Todėl žmonės mašinas stato ant šaligatvių. Žanetos STANKŪNAITĖS nuotr.

"Ir aš, ir visi kaimynai visada statome automobilius pusiau ant šaligatvių, nes jeigu pastatytume gatvėje, kiti negalėtų pravažiuoti. Juk senamiesčio gatvelės - labai siauros. Sutinku, kad pažeidžiame eismo taisykles, tačiau ką mums daryti? Prie savo namo niekada negalime automobilio pasistatyti, nes Žvejų gatvėje visada pilna kitų automobilių.

Juokinga leidimo nuostata, leidžianti statyti mašiną 500 metrų atstumu nuo gyvenamosios vietos. Neretai Klaipėdos senamiestyje net kilometro atstumu nėra kur mašinos palikti. Siūliau pažymėti geltona juosta vietas namo gyventojams, tačiau niekas su manimi nekalba. Žvejų g. 11 name yra tik 2 automobiliai, nejaugi negalima jiems išskirti vietų?" - stebėjosi klaipėdietė.

VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktoriui Gintarui Neniškiui senamiesčio gyventojos pretenzijos atrodo nepagrįstos.

"Kelių eismo taisyklės galioja visiems. Remiantis jomis, negalima statyti automobilio ant šaligatvio, nes šaligatvis skirtas pėstiesiems. O Klaipėdos senamiesčio šaligatviai dar ir iškloti granito plytelėmis, kurios neskirtos automobiliams, lūžta.

Jeigu gatvė tokia siaura, kad joje pastačius automobilį negali pravažiuoti kitas, vadinasi, stovėjimas joje negalimas. Suprantama, kad sunku Klaipėdos senamiestyje automobilį pastatyti, nes ten pirmenybė teikiama pėstiesiems, todėl ir automobilių stovėjimas čia apmokestintas", - aiškino G. Neniškis.

Pašnekovas įsitikinęs, jog 500 metrų atstumu nuo Žvejų g. 11 namo tikrai vietos surasti galima, ir priminė, jog yra net keletas stovėjimo aikštelių mėlynojoje zonoje, prie piliavietės, prie tilto.

"Sutinku, kad nėra labai patogu, reikia paeiti pėsčiomis, tačiau tokios yra gyvenimo senamiestyje sąlygos. Rezervuoti vietas konkretaus namo gyventojams ar įstaigos lankytojams? Tokia praktika Klaipėdos senamiestyje netaikoma. Išimtis gali būti taikoma nebent neįgaliam asmeniui. Sprendimą dėl tokių juostų išskyrimo suteikia miesto Savivaldybė", - sakė G. Neniškis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Sima

2017-08-14   22:59

IP: 86.100.131.142

Aš smegenis seniai įsijungusi, nes nesu dvasios ubagė ir puikiai suprantu kai kurių "veikėjų" užmačias, o kad visada yra siūloma kur nors kraustytis, tai "dainelė" gerai žinoma. Nekartą esu tą "dainelę" akcentavusi - kraustykis prie prūdo, kraustykis prie krūmų, kraustykis iš Lietuvos ir t.t. Tai ir kraustosi žmonės, tik paskui nezyzkit, kad Lietuva tuštėja.

Įjunk smegenis, Sima

2017-08-14   15:17

IP: 213.220.64.120

Jei gali sau leisti gyventi senamiestyje, tai vadinasi, turi išgalėti ir naudotis taksi, o automobiliui įsigyti vietą stovėjimo aikštelėje. O jei esi varguolė, kraustykis į pigesnį rajoną, kur su parkavimu problemų nebus

to Nu jo

2017-08-14   14:10

IP: 82.135.211.86

Panašu, kad kažkas jau išsipirko sau vietelę :). Priešais Mažosios Lietuvos muziejų kitoje gatvės pusėje ant kelio suremtos dvi paletės tikriausiai ir reiškia ČIA TIK MANO VIETA nes turiu automobilį :)

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Klaipėda tikisi pasipuošti sakurų parku – ieškoma, kas parengtų parko projektą.

Kas Klaipėdoje suprojektuos sakurų parką? nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Rugpjūčio 21-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, pažįstamas ar kolega švenčia gimtadienį,...

Rugpjūčio 20-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Birželio pabaigoje tarybos posėdyje nuo ryto iki vakaro piketuojančius visuomenininkais save vadinančius...

Skundžiasi "darmojedais" išvadinti veikėjai nuotrauka, foto

Gargžduose vyks sveikatos festivalis „Tu gali" nuotrauka, foto

Renginiai, Jau trečius metus norime visus pakviesti į sveikatos festivalį „Tu gali“ Gargžduose...

Tarptautinio rankinio turnyro taurę iškovojo „Dragūnas“ nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdoje jau septynioliktą kartą vykusiame tarptautiniame rankinio turnyre pulkininkui leitenantui Rimantui...

"Karklės" festivalyje sulaikyta 17 asmenų galimai turėjusių narkotikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Savaitgalį praūžusiame festivalyje „Karklė Live Music Beach“ dirbo gausios policijos, kinologų ir...

Praėjusią savaitę NATO 3 kartus lydėjo Rusijos orlaivius nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Praėjusią savaitę, rugpjūčio 14-20 dienomis, NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse...

Renginiai, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...