2020 m. liepos 9 d. 07:22 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Autobusai nešvarūs, ne visuose laikomasi saugos reikalavimų

(3)

Autobusai nešvarūs, ne visuose laikomasi saugos reikalavimų nuotrauka, foto

KONTROLĖ. Prieš Velykas Klaipėdoje buvo patikrinti 23 autobusai. Dezinfekcinio skysčio keleiviams buvo tik dviejuose iš jų.

© Vitos JUREVIČIENĖS asociatyvi nuotr.

Reklama

Daugelis įsivaizduoja, kad po Klaipėdos miestą važinėja labai mažai autobusų ir jie beveik tušti, tad kyla klausimas - ar vertėjo eikvoti jėgas jų patikrai? Visuomenės sveikatos centro specialistai sako, kad žmonės vis dėlto važiuoja autobusais į darbą, ir, deja, ne visuose jų laikomasi saugos reikalavimų. Viešasis transportas - ta vieta, kur nesilaikant reikalavimų galima greitai užsikrėsti koronavirusu.

"Vykdėme valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymą. Mano vertinimu, tiek teigiamų, tiek neigiamų dalykų būtų po 50 proc. Tai, kad nė viename autobuse nebuvo rankų antiseptiko, yra blogai. Kad vairuotojai atitverti ir nepardavinėja bilietukų, - gerai. Kai kurie mūsų autobusai tokie nešvarūs, kad dezinfekuok nedezinfekavęs... Pirmiausia juos reikia išplauti, o tada dezinfekuoti. Negalėčiau sakyti, kad vadovai mūsų pastabų negirdi. Surašėme patikrinimo aktus ir nurodėme terminus, iki kada pažeidimai turi būti likviduoti", - sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Šlepetienė.

Reikalavimai

NVSC prie Sveikatos apsaugos ministerijos Klaipėdos departamento specialistai autobusus tikrino balandžio 2 d. Žiūrėjo, ar laikomasi šių reikalavimų: autobusų vairuotojai turi būti atitverti nuo keleivių, kuriems draudžiama sėsti dviejose sėdimų vietų eilėse už vairuotojo, draudžiama keleivius įlaipinti / išlaipinti pro priekines autobuso duris, jeigu autobusas jų turi ne vienas, kiekvienoje transporto priemonėje privaloma padėti keleiviams gerai matomoje ir naudoti patogioje vietoje dezinfekavimo priemonių, turi būti aiškiai matoma informacija apie prevencines COVID-19 priemones, būtina autobusą išvėdinti ir dezinfekuoti ranktūrius, rankenas ir dažnai liečiamus paviršius po kiekvieno autobuso reguliaraus reiso pradinėje ir galinėje stotelėse, autobusas po paskutinio reiso turi būti dezinfekuojamas, autobusų vairuotojams rekomenduojama neprekiauti bilietais transporto priemonėse.

Dezinfekavimo priemonės - tik dviejuose

Buvo patikrinti ir keleivinio traukinio, važiuojančio į Vilnių, vagonai. Žinia, NVSC specialistai juo važiavo tik kartą, nes daugiau būtų buvusi neleistina prabanga. Jam pretenzijų neturėta. Priemiestiniams autobusams, pavyzdžiui, Kretingos autobusų parkui, pastabų neturėta.

Į Palangą, Kretingą važiuojančiuose autobusiukuose vairuotojai neatitverti ir ima pinigus iš žmonių. "Tai turi būti sutvarkyta, vairuotojas taip pat turi būti apsaugotas, nes nežinai, kas važiuoja", - kalbėjo gydytoja.

Dezinfekavimo priemonių buvo tik dviejuose autobusuose, viename nebuvo informacijos apie prevencines priemones, ne visi autobusai po kiekvieno reiso pradinėje ir galinėje stotelėse buvo vėdinami (buvo jaučiamas stiprus rūkalų ir prakaito tvaikas), ne visuose atliekama ranktūrių, rankenų, turėklų ir kitų dažniausiai liečiamų paviršių dezinfekcija, autobusai nešvarūs. Kai kurių autobusų vairuotojai dezinfekcines medžiagas buvo perpylę į langų, tualetų valiklių, aušinimo skysčio talpyklas, todėl nebuvo galimybės identifikuoti naudojamų dezinfekcinių priemonių, nustatyti, ar jos tinkamos.

Apie rastus pažeidimus informuoti įmonių vadovai. Priminsime, kad už nustatytus pažeidimus karantino metu atsakingi asmenys traukiami administracinėn atsakomybėn Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka ir terminais.

Artimiausiu metu tikrinti autobusų neplanuojama, tačiau jeigu bus gauta skundų iš keleivių dėl saugos nesilaikymo, į juos bus reaguojama.

"Labai svarbu, kad žmonės nesėstų vienas prie kito. Dabar tai jau tikrai galima padaryti. Atsakingas yra ne tik vairuotojas, bet ir patys keleiviai. Galima ir pėsčiomis eiti į darbą, jeigu sėdiesi, tai nebūtina prilipti prie kito žmogaus", - sako gydytoja.

 


 

Kai kurie mūsų autobusai tokie nešvarūs, kad dezinfekuok nedezinfekavęs... Pirmiausia juos reikia išplauti, o tada dezinfekuoti.

Reklama

Asta ŠLEPETIENĖ, NVSC Klaipėdos departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

pastebėjimas

2020-04-14   13:35

IP: 85.232.128.58

Autobusų dezinfekciai iš savivaldybės lėšų skirta 300 tūkst. eurų. Kai kurie tarybos nariai kėlė klausimą ar ne per didelė suma. Buvo paaiškinta, kad dezinfekcinių priemonių kiekIs paskaičiuotas pagal autobusų plotą! Ar visiems viskas aišku?

Klaipėdietis

2020-04-13   21:40

IP: 85.232.128.51

Pėsčiomis į darbą aišku galima eiti, gražinkit pinigus už metinį bilietą ar bent už švenčių "nemokamas" dienas.

klp

2020-04-13   20:08

IP: 37.136.9.213

Nu dudoriau? kur tu? ko nesifotkini prie tokiu autobusu???

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Didžiausiame Vakarų Lietuvos dienraštyje "Vakarų ekspresas" tęsiame pažintis su Klaipėdos miesto tarybos...

Vidmantas Dambrauskas: "Tokia rinkėjų valia ir ją reikia gerbti" (Visas tekstas) nuotrauka, foto

Klaipėdoje per trejus metus planuojama atnaujinti akmeninius senamiesčio grindinius. Skaičiuojama, kad tam...

Klaipėdos senamiesčio grindiniams remontuoti – 5 mln. eurų nuotrauka, foto

Paskutinį liepos savaitgalį Klaipėdoje organizuojamos Jūros šventės mugė šiemet bus kitokia: perpus...

Prekyba Jūros šventėje sumažinta perpus nuotrauka, foto

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi klaipėdietė Adelė Danutė, gyvenanti Baltijos prospekte. Pasak...

Gyventojai skundžiasi netvarkingais šaligatviais nuotrauka, foto

Beveik 10 tūkst. abiturientų laikys biologijos egzaminą nuotrauka, foto

Švietimas, Ketvirtadienį vyks biologijos valstybinis brandos egzaminas. Jį pasirinko laikyti 9 935 kandidatai,...

Pirmieji įspūdžiai iš atostogų užsienyje nuotrauka, foto

Kelionės, Nors žmonės buvo raginami ilsėtis Lietuvoje, atšaukus karantiną ne vienas ...

Ketvirtadienio horoskopas 12-kai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Liepos 9-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 4.54 val., leidžiasi 21.52 val. Dienos ilgumas 16.58...

Švietimas, Paskelbta prieš 12 min.

Kelionės, Paskelbta prieš 22 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 26 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...