2019 m. sausio 24 d. 12:34 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Atvyko laboratorija iš Vilniaus: imami "pirštų atspaudai"

(27)

Atvyko laboratorija iš Vilniaus: imami "pirštų atspaudai" nuotrauka, foto

LABIAUSIAI dėl blogų kvapų pietinėje miesto dalyje skundžiasi Bandužių bendruomenė.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Vakar vėl buvo sušauktas specialistų pasitarimas oro taršos Klaipėdoje klausimu. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai informavo, kad atvyko specialistai iš Vilniaus, šiomis dienomis pradedamas kvapų pietinėje miesto dalyje mėginių ėmimas.

Savivaldybės sukviestame pasitarime dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos, Klaipėdos universiteto, visų Klaipėdos savivaldybės skyrių atstovai. Pagrindinis klausimas - kaip būtų galinga patobulinti aplinkos monitoringo schemą, t. y. kur dar reikia numatyti papildomus oro taršos matavimo taškus.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius teigia, kad šiuo metu jau turima per 30 taškų, kuriuose reguliariai Savivaldybės užsakymu matuojama oro tarša ištisus metus. Į tuos taškus atvyksta specialistai su savo įranga. Savivaldybė moka jiems už paslaugą. Viename taške per metus atliekami 4 matavimai. Vakar numatyti dar papildomi 4 taškai. Savivaldybei teks papildomai pirkti tokią paslaugą juose. "Šiuo metu mes nekalbame apie papildomų taršos matavimo stotelių pirkimą, o apie papildomos paslaugos pirkimą naujuose taškuose", - sakė O. Mariničius.

Aptartos galimybės pasinaudoti Klaipėdos universitetu (KU) turint omenyje mobiliosios taršos stoties ir jo laboratorijos naudojimą, Visuomenės sveikatos centro, aplinkosaugos institucijos ir Savivaldybės bendradarbiavimą. Mobiliąsias stotis būtų galima naudoti susidarius nestandartinėms situacijoms arba tose vietose, kuriose monitoringas nėra atliekamas. Šios paslaugos teikimo konkurse gali dalyvauti ne tik KU, bet ir kitos įstaigos, turinčios tokią įrangą.

Pasitarimo metu buvo vertinama, ar pakanka stacionarių taršos matavimo stočių, esančių Šilutės pl. ir Bangų g. Specialistai teigia, kad tokiam miestui kaip Klaipėda pakanka ir vienos.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pranešė, kad į Klaipėdą iš Vilniaus jau atvyko visa laboratorija. Vaizdžiai tariant, ji matuos kvapus pietinėje miesto dalyje prie įtarimų sukėlusių įmonių. Kitaip sakant, atliks oro matavimus ir pagal tam tikrų dalelių kiekį bus daromos išvados apie kvapus. Tyrimai pradedami šiomis dienomis. Paimti mėginiai bus vežami į Vilnių. Pažadėta iki rugsėjo 17 d. pateikti išvadas, susijusias su paimtais mėginiais. Kai bus gautos išvados, tada bus galima kalbėti apie operatyvų Savivaldybės reagavimą.

"Mes turėsime kiekvienos įmonės "pirštų atspaudus". Žinodami apie įmonės skleidžiamų kvapų spektrą, susidarius kokiai nors situacijai galėsime paimti mėginį, jį išanalizuoti ir nustatyti, iš kur sklinda kvapai. Be abejo, judant toliau neišvengiamai bus kalbama ir apie teisinės bazės tobulinimą", - sakė O. Mariničius.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas patikino, kad atliekami papildomi tyrimai, aplinkosaugininkai lankosi įmonėse. Šios, nelaukdamos kokių nors signalų, imasi apsaugos priemonių, mažinančių kvapus.

"Procesas pajudėjo. Už oro taršą atsakingos institucijos suaktyvėjo", - teigia O. Mariničius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

BIMBIRIS

2018-09-07   09:06

IP: 88.119.139.74

Siūlyčiau gerb. direktoriaus pavaduotojui nesuprantant apie ką šneka geriau PROTINGAI PATYLĖTI. Citata: (...) Kitaip sakant, atliks oro matavimus ir pagal tam tikrų dalelių kiekį bus daromos išvados apie kvapus.(...) Mažų mažiausiai NEPROFESIONALU, gerb. Mariničiau. Ir negalvokite ir net nesitikėkite, kad laboratorija paims ir išspręs taip paprastai šitą Gordijaus mazgą. Tiesiog, bandote Klaipėdos miesto gyventojams pavaizduoti, kad problema sprendžiama... Mes nesame kvailiai - mes suprantame kas čia vyksta!

Rūta

2018-09-05   21:15

IP: 78.61.188.152

Ras, kad oras tyras. Apgailėtina. Niekas neteršia. Žiūrės ir nemirksės meluodami. Kitą vasarą vėl galėsim tyliai po vieną nuo smarvės dvėsti.

jerominas

2018-09-05   12:52

IP: 88.119.136.128

komisijos nariai sunkiu darbu atplėšė mikštasias nuo fotelių, bet tuoj pat vėl nuleido, ir vienbalsiai patvirtino - "reikalai pajudėjo".

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė konkursą Viešosios įstaigos Klaipėdos jūrininkų ligoninės...

Jūrininkų ligoninė skelbia konkursą į direktoriaus pareigas nuotrauka, foto

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotoja Judita Simonavičiūtė susitiko su...

Tremtiniams pagerbti - jaunimo iniciatyva nuotrauka, foto

Klaipėdos universiteto taryba nusprendė, kad rektoriaus rinkimai vyks vasario 21 dieną. Tiesa,...

Rektoriaus rinkimai - vasario pabaigoje nuotrauka, foto

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) ketvirtadienio posėdyje planuoja nutarti derinti...

Galime tikėtis mažesnių sąskaitų už karštą vandenį nuotrauka, foto

Streikas Švedijoje didelės įtakos neturės nuotrauka, foto

Jūra, Visuose Švedijos uostuose nuo vakar prasidėjo tris dienas truksiantis uostų darbuotojų streikas....

Jūrininkų ligoninė skelbia konkursą į direktoriaus pareigas nuotrauka, foto

Klaipėda, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė konkursą Viešosios įstaigos Klaipėdos jūrininkų ligoninės...

Po Žiežmarių skandalo mokytojai atvėrė darbo užkulisius nuotrauka, foto

Švietimas, Klaipėdos mokyklose dirbantys mokytojai pripažįsta, kad streso bendraujant su mokiniais nemažai, tačiau...

Tremtiniams pagerbti - jaunimo iniciatyva nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir jo pavaduotoja Judita Simonavičiūtė susitiko su...

Jūra, Paskelbta prieš 12 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...