2019 m. balandžio 21 d. 07:39 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Atsisako mandato dėl „valdančiųjų patyčių“

(papildyta) (37)

Atsisako mandato dėl „valdančiųjų patyčių“ nuotrauka, foto

KAS PAKEIS? Pagal sąrašą, Ligitos Girskienės vietą jai atsisakius mandato turėtų užimti Dainius Špučys, kuris, pačios politikės žiniomis, šiuo metu yra išvykęs dirbti ir gyventi į Jungtinius Arabų Emyratus.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Miesto Tarybos narė Ligita Girskienė pranešė, kad atsisako savo mandato dėl valdančiosios daugumos elgesio. Panašu, kad tai - pirmas atvejis per 27-erius Klaipėdos miesto tarybos darbo metus, kai politikas savo noru traukiasi iš valdžios.

L. Girskienė prieš Tarybos posėdį kolegas informavo, kad įpusėjus kadencijai nusprendė atsisakyti mandato.

"Dalyvaudama savivaldos rinkimuose tikėjau, kad galiu dirbti klaipėdiečių labui. Buvau kupina ryžto, idėjų ir tikėjimo. Tačiau per dvejus darbo Taryboje metus supratau, kad tol, kol Klaipėdos miestą valdys liberalai, kurių veidus politikoje matome jau du dešimtmečius, niekam iš opozicijos nepavyks nieko pakeisti.

Liberalų užaugintos piktžolės šaknys, mano nuomone, yra apraizgiusios visą Klaipėdos miestą. Savivaldybėje ir jos valdomose įmonėse bei įstaigose karaliauja nepotizmas, savų protegavimas ir pan. Pati Savivaldybė yra tapusi uždarąja akcine bendrove, kurios vienintelis tikslas yra valdančiųjų politinės valios įgyvendinimas, nepaisant gyventojų interesų ir net veikiant prieš gyventojų interesus", - dėstė L. Girskienė.

Ji teigė, kad kiekvienas Tarybos posėdis yra daugybės jėgų reikalaujantis išbandymas, nes juose nuolat yra tyčiojamasi iš opozicijos atstovų. Kaip pavyzdį pašnekovė nurodė vicemero Artūro Šulco "užsnūdimą" ir knarkimo imitaciją, kol kalbėjo opozicijos atstovai.

Į politiką su visuomeniniu rinkimų komitetu "Puteikis plius" atėjusi klaipėdietė "Vakarų ekspresui" sakė, kad savo prašymą dėl mandato atsisakymo jau pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai.

"Dar reikia notariškai patvirtinti, patvirtinsiu ir dar kartą išsiųsiu. Penktadienį turėtų būti posėdis", - sakė politikė.

Ji sakė, kad toliau dirbs daugiabučių bendrijoje ir savo įmonėje.

"Jeigu pasikeis valdančioji dauguma, neatsiriboju nuo politikos, tačiau su šia dauguma nematau perspektyvų dirbti", - pabrėžė L. Girskienė.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas naujienų agentūrai BNS sakė, kad kaltinimai "visomis įmanomomis žemiškomis nuodėmėmis" nepagrįsti ir su aiškia "politine deklaracija".

"Vertinu tai kaip emocinį protrūkį, nepagrįstą jokiais realiais faktais. Aš tik manau, kad šuo pakastas kitoje vietoje: jei neklystu, šiuo metu VTEK yra atliekamas tyrimas dėl jos veiklos suderinamumo su Tarybos nario pareigomis. Galbūt juntamas ne pats palankiausias sprendimas, tokiu būdu trinktelima durimis - sakau tai kaip prielaidą, neteigiu kaip fakto. Bet kas galėtų paneigti galimybę, kad tai - vienas esminių motyvų?" - sakė meras.

Etikos komisija patvirtino, jog šiuo metu pačios L. Girskienės prašymu aiškinasi, ar politikė nepažeidė įstatymų nenurodžiusi privačių interesų deklaracijoje ryšių su bendrove Daugiabučių administravimo centru ir asociacija "Marių bendruomenė".
Taip pat aiškinamasi, ar politikė nepažeidė teisės aktų dalyvaudama daugiabučių namų susirinkimuose, veikdama kaip Savivaldybės tarybos narė ir galbūt siūliusi prisijungti prie jos vadovaujamos daugiabučių namų savininkų bendrijos "Bandužiai".

VTEK taip pat vertins L. Girskienės nurodytas aplinkybes dėl jos, kaip bendrijos pirmininkės, patalpų nuomos sutarties pasirašymo su Seimo nariu Dainiumi Kepeniu - ji dirba parlamentaro padėjėja-sekretore.

Iki šiol komitetas "Puteikis plius", įskaitant L. Girskienę, Klaipėdos miesto taryboje turėjo tris narius, likę du - Nina Puteikienė bei Alfonsas Vildžiūnas, anot L. Girskienės, trauktis neketina.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Apgailėtinas Meras

2017-05-04   10:36

IP: 77.219.175.162

Tai yra tiesa! Kol senbezdos liberalai valdys, tol Klaipeda neaugs kaip miestas! Grubliauskai tu gal jau eik į penciją!

2017-04-30   12:21

IP: 85.232.149.126

Kas tas R.K.visi žino ir man įdomu,0 sąžiningi ilgai neišsilaiko,arba jie išeina(savo noru) arba juos iškrapšto........

senolė

2017-04-30   09:44

IP: 85.232.128.56

Kiekvienam pagal sugebėjimus: kudakuojančias višteles į cirką,laktų meistrus į turgų,o sąžiningus politikus į miesto tarybą. Gal tada LIETUVA atsigaus.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Prieš pat Jūros šventę į Klaipėdą turėtų atvykti garsus Prancūzijos keliautojas Jean...

Stiprėja bendradarbiavimas su prancūzais nuotrauka, foto

Šv. Velykos - atgimimo, atsinaujinimo, sąlyčio su gamta ir šeimos šventė. Vienas...

Kaip lietuvininkai margučius margino? nuotrauka, foto

Iškart po Velykų, savaitės pabaigoje, Klaipėdoje vyks tarptautinė konferencija turizmo klausimais, kuria...

Uostamiestis nori būti geriau pasiekiamas nuotrauka, foto

Vilniaus Civilinės metrikacijos skyriuje pora įteisino savo sąjungą po ilgametės draugystės.

Sergėjus Maslobojevas vedė mylimąją nuotrauka, foto

Priekulės ateitis – modernus istorinis miestas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Apie Priekulės mieste įgyvendinamus projektus kalbamės su mero pavaduotoja Violeta Riaukiene.

Sekmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, ************* Protingos mintys: „Dievas duoda, kai randa tuščias rankas“ (Šv. Augustinas). ***************...

Kaip nustatoma Velykų data ir kodėl ji kasmet keičiasi? nuotrauka, foto

Lietuva, Velykos – viena labiausiai „slankiojančių“ metų šventė. Šiemet Velykas minėsime balandžio 21...

Švėkšnoje Velykų medyje - 32 tūkstančiai margučių nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Švėkšnos (Šilutės r.) gyventojai nesirengia užleisti savo pozicijų Lietuvos rekordų knygoje – miestelio centre...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 24 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...