2018 m. sausio 24 d. 11:59 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Atnaujinti maršrutai Dituvą gali pasiekti po Naujųjų

(8)

Atnaujinti maršrutai Dituvą gali pasiekti po Naujųjų nuotrauka, foto

GERIAU. Startavus naujiesiems maršrutams autobusai į Dituvą veš ir dažniau, ir ilgiau nei dabar. Be to, jiems bus taikomi aukštesni kokybiniai reikalavimai - jaunesnis amžius, aukštesni komforto reikalavimai, vaizdo kameros, LED švieslentės. O elektroninio bilieto sistema leis realiu laiku sekti jų važiavimą išmaniuosiuose įrenginiuose, naudotis nuolaidomis.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos transportininkai vakar atplėšė vokus su vežėjų pasiūlymais maršrutams į Dituvos, Vaitelių ir "Rasos" sodus. Jei bus išvengti teisminių pretenzijų, į bendrą Klaipėdos maršrutų sistemą integruoti autobusai šiomis kryptimis turėtų pradėti kursuoti nuo sausio.

Konkurse dalyvavo trys įmonės. Jei bus tvarkingi kvalifikaciją ir pasiūlytą kainą pagrindžiantys dokumentai, konkurso nugalėtoju turėtų tapti Savivaldybės valdoma bendrovė Klaipėdos autobusų parkas (KAP), pasiūliusi net penktadaliu mažesnius tarifus nei kiti du konkurentai.

Kokie buvo reikalavimai?

Pasak konkursą skelbusios VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" (KKT) vadovo Gintaro Neniškio, iki šiol į Dituvą ir Vaitelius veža dvi įmonės - uostamiesčio savivaldybės valdomas Klaipėdos autobusų parkas ir "Sodų autobusai".

"Savivaldybė anksčiau dalį priemiestinių maršrutų buvo tiesiog atidavusi privatiems vežėjams. Vėliau atsirado Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad leisti konkrečiam vežėjui dirbti kuriame nors maršrute galima tik tada, jei šiame segmente neegzistuoja konkurencija. O tai galima patikrinti tik surengus konkursus. Dituva ir Vaiteliai liko paskutiniai tokie maršrutai. Tad dabar baigiantis jų vežėjų sutartimis miesto Savivaldybė ir nusprendė skelbti konkursus", - sakė G. Neniškis.

Konkursas buvo paskelbtas trims maršrutams: 40-ajam (Smiltelės g. - Dituva), 41-ajam (Autobusų stotis - Dituva) ir 42-ajam (Smiltelės g. - Vaiteliai - SB "Rasa"). Maršrutai nuo dabartinių beveik nesiskirs - "ištiesintas" tik 41-asis. Jis nebevažiuos per miesto centrą, o į Dituvą veš Mokyklos gatve ir Šilutės plentu. Taip padaryta, kad autobusai į sodus nukaktų greičiau.

Konkurso sąlygose numatyta, kad vežėjai galės naudoti ne senesnius nei 18 metų amžiaus autobusus. Tačiau su tokiais būtų galima dirbti tik porą metų - autobusams sulaukus 20 metų juos būtų privaloma keiti į ne senesnes kaip 13 metų amžiaus transporto priemones. Iš viso vežėjas privalės turėti 8 autobusus, iš kurių du turės būti paailginti - vienas iš jų būtų skirtas rezervui.

"Dalis autobusų bus žemagrindžiai, kiti - pusiau žemagrindžiai, nes standariniuose miesto tipo žemgrindžiuose autobusuose yra mažiau sėdimų vietų. Kelionės čia ilgesnės, tad reikia užtikrinti didesnes komforto sąlygas. Konkurso sąlygose numatyta, kad autobusuose turi būti ne mažiau kaip 36 sėdimos vietos", - sakė G. Neniškis.

Kaip ir miesto autobusuose, taip ir vešiančiuose į sodus turės būti sumontuotos kameros, LED elektroninės švieslentės, o autobusuose įdiegta elektroninio bilieto sistema leis realiu laiku sekti autobusų važiavimą išmaniuosiuose įrenginiuose.

"Maršrutai bus įtraukti į bendrą Klaipėdos bilietų sistemą, juose bus taikoma šiai sistemai galiojanti nuolaidų sistema. Orientuojamės ne vien tik į sodininkus, bet ypač - į kasdieninius keleivius, kurie važiuoja į darbą ar mokyklą. Numatoma, kad vienkartinių bilietų, įsigyjamų pas vairuotoją, kainos nesikeis. Iki Dituvos bus galima nuvažiuoti ir turint II zonos terminuotąjį bilietą. I zonos bilietai galios važiuojant iki Laistų sodų", - sakė G. Neniškis.

Kaina tenkina

Pasak G. Neniškio, konkurso medžiagą buvo pasiėmusios 8 įmonės, o pasiūlymus pateikė trys - "Vlasava" ir šiais maršrutais iki šiol vežantys KAP bei "Sodų autobusai". Kiekviena iš jų turėjo pateikti trumpų ir pailgintų autobusų įkainius. Abiem atvejais mažiausią kainą pasiūlė KAP - 63 ir 70 ct/km. "Vlasavos" pasiūlyti įkainiai atitinkamai buvo 84 ir 89 centai, o "Sodų autobusų" - 85 ir 92 centai.

"Autobusų parko pasiūlyta kaina mums yra labai priimtina, tačiau ji dar turės būti pagrįsta, nes nuo kitų pasiūlymų skiriasi daugiau nei 15 procentų. Taip pat dar reikės sutikrinti, ar viskas yra gerai dėl kvalifikacijos. Jei tai nesukels jokių klausimų ir nebus pretenzijų bei skundų teismams, tikimės, kad sutartį pasirašysime dar šiemet ir galbūt nuo sausio galės pradėti kursuoti laimėtojo autobusai", - sakė G. Neniškis.

Pasak jo, dar reikės ir miesto Tarybos sprendimo dėl maršrutų įtraukimo į II zoną.

KKT vadovo teigimu, startavus naujiesiems maršrutams autobusai šiomis kryptimis veš ir dažniau, ir ilgiau nei dabar.

Sutartis su laimėtoju bus sudaroma 7 metams su galimybe pratęsti ją dar trims.

"Mūsų neįvertino"

Jelizaveta DAUGININKIENĖ, Klaipėdos autobusų parko generalinė direktorė

Tikrai ramiai žiūrime į skirtumą tarp mūsų ir konkurentų pasiūlytų kainų, nes mūsų tarifas yra pagrįstas. Mes esame didelė, galinga įmonė, turinti savo bazę, mums nereikia papildomų investicijų. Tai buvo strateginis sprendimas - nenorėjome atiduoti istoriškai mums priklausančių maršrutų, nors jie ir sudaro tik menką dalį mūsų pajamų. Aišku, įvertinome ir riziką. Manau, kad konkurentai mūsų neįvertino ir manė, kad nesugebėsime reaguoti į rinkos realijas. Man pačiai kyla klausimas, kodėl, pavyzdžiui, "Vlasava", dalyvaudama panašiame konkurse Šiauliuose siūlė apie 20 centų mažesnę kainą nei Klaipėdoje.

Jei mes iš tiesų laimėsime konkursą, keleiviams dėl to bus tik geriau, nes mūsų technika bus net geresnė nei reikalauta konkurso sąlygose. Galėtume čia ir dujinius autobusus naudoti, jei miestas su tuo sutiks.

Aišku, bus gerai ir mūsų darbuotojams, nes lyginant su šia diena vežtume dar vienu papildomu maršrutu. Tiesa, jis dar prieš 20 metų buvo tiesiog atimtas iš įmonės ir perleistas privatininkams. Tad dabar būtų atstatyta teisybė. O darbuotojai ypač vasaros metu, kai sumažėja reisų mieste skaičius, turės papildomo darbo, nes tada yra važiavimo į sodus pikas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Tomas

2017-09-06   09:46

IP: 90.138.58.85

Nesuprantu kas yra vakar ryte 40 autobusas turejo buti 8.47 atvazevo 9.05 o sendien 41 autobusas turejo butu 9.13 bet jo vis dar nebuvo 9 30 nusibodo ir ejau namo kiek galima ju tas velavimas nusibodo!!

2017-03-02   16:24

IP: 90.138.78.167

Laba diena,,noreciau pasiteirauti,kodel nepagerejo susiekimas Klaipeda-Vaiteliai.kaip nuvaziuot i darba ir gryzti,jei gyveni Vaiteliuose.lkl jokubavo tai vaziuoja o iki vaiteliu ne.ar negaletumet pratest vaziavima iki vaiteliu.ten irgi gyvena zmones.lauksiu atsKymo?

bite

2016-12-08   10:39

IP: 88.216.175.206

atrodo , kad maršrutai planuojami taip , kaip patogiau vežėjams, o ne gyventojams - iš autobusų stoties nebevažiuos per centrą, o teisiai Šilutės pl. į Dituvą, ar kas vykdė apklausas keleivių, kaip jiems norėtųsi ir būtų patogiau

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Antradienį Klaipėdoje oficialiai atidarytas pirmasis mieste dienos centras vaikams su specialiaisiais poreikiais.

Ypatingiems vaikams - dienos centras nuotrauka, foto

Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Sausio 24-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

"Smėlio resursai Baltijos jūros priekrantėje ties Klaipėda ir Palanga artėja prie kritinės...

Klaipėdos paplūdimiuose - vis mažiau smėlio nuotrauka, foto

Artėja pajūrio derbis nuotrauka, foto

Sportas, Sausio 26 dieną (penktadienį) 18 val. Klaipėdos sporto rūmuose (S. Dariaus ir...

Stabdomas UAB „Geoterma“ privatizavimas nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Atsižvelgiant į tai, kad UAB „Geoterma“ Lietuvos Respublikos Seimo pritarimu įtraukta į...

Irano kompanija planuoja investicijas Klaipėdoje nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Rimtų ketinimų Klaipėdoje statyti logistikos centrą turintys iraniečiai kalba ir apie geležinkelio...

Gyventojus įspėja dėl lijundros, plikledžio ir rūko nuotrauka, foto

Klaipėda, Lietuvos ...

Sportas, Paskelbta prieš 58 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...