2018 m. gruodžio 12 d. 06:59 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Ar reikalingas pylimas prie Danės upės?

(7)

Ar reikalingas pylimas prie Danės upės? nuotrauka, foto

RIZIKA. Gana retai, tačiau ir Klaipėdos apylinkėse pasitaiko potvynių. Savivaldės atstovų manymu, pylimus reikėtų supilti ten, kur gyvena daugiau žmonių.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Kol kas Savivaldybė dar neapsisprendė, ar teiks paraišką Europos Sąjungos (ES) finansinei paramai gauti, kad būtų įrengtas pylimas prie Danės upės, mažinantis potvynių riziką. Dar nėra žinomi reikalavimai jam ir ar tai įmanoma padaryti. Kitas klausimas - galbūt tuos pinigus būtų galima panaudoti pylimams prie Smeltalės upės įrengti, nes jau turimas jų techninis projektas.

Prieš dvejus metus Aplinkos apsaugos agentūros užsakymu buvo atlikta studija ir Lietuvos mastu nustatytos aukšto, vidutinio bei žemo rizikingumo lygio zonos, parengtas šalies veiksmų jose planas numatant ir tam tikras priemones. Ministerija joms žada skirti milijonus eurų. Tame plane numatytas ir pylimas Klaipėdos Mažajame Kaimelyje palei Danės upę.

Nusileidus Panevėžio g. toje vietoje, kur prasideda sodai, pylimas eitų palei upę, visus sodus ir net apimtų Žolyno kvartalą, baigtųsi, kur nebėra gyvenamųjų namų. Šalies veiksmų plane minėti sodai patenka į didelės rizikos zoną.

ES finansavimas sudarytų 92,5 proc., Savivaldybei tektų pridėti tik 7,5 proc.

Susirinkę Klaipėdos savivaldybės įvairių sričių specialistai svarstė, ar tikslinga teikti Aplinkos ministerijai projektinį pasiūlymą dėl pylimo prie Danės upės, kurį reikėtų parengti per 4 mėnesius. Sprendimas nebuvo priimtas, nes pasitarime nedalyvavo nė vienas departamento direktorius.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Projektų atrankos ir analizės poskyrio vedėjos Jurgitos Dumbauskaitės manymu, reikėtų pasikonsultuoti su ministerija, ar tai vienintelė vieta, kuri gali būti finansuojama valstybės, ar ją galima keisti. Mat Klaipėdos savivaldybės specialistai atkreipė dėmesį į problemines Smeltalės upelio vietas.

Savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė sako, kad situacija nėra tragiška nei vienoje, nei kitoje vietoje, bet atvejų, kai šios upės išsilieja, yra buvę. Dalykas tas, kad jau parengtas Smeltalės upelio pylimų techninis projektas, tad gavus finansavimą jį jau būtų galima pradėti įgyvendinti. Pasak R. Jievaitienės, pirma reikia supilti pylimus, paskui toje vietoje galima įrengti parką.

Pylimai prie Smeltalės upės suprojektuoti iš abiejų pusių ir eitų nuo Minijos g. iki Jūrininkų pr., kur palei upę yra žalias plotas.

Danės upėje ties Mažuoju Kaimeliu gruntinis vanduo yra labai aukštai, tad nesusigeria taip greitai kaip kitur. Tačiau didelis upės išsiliejimas buvo tik tada, kai trūko Kretingos užtvanka, tada žmonės skundėsi, kad kambariuose vandens buvo iki juosmens.

Kitas dalykas - nuo dviračių tako iki Danės upės kai kur tėra tik 10 metrų. Kol kas nežinomi reikalavimai pylimui. Ar jį galės daryti patys projektuotojai atsižvelgdami į galimybes, ar bus nurodyta, kad pylimas turi būti toks ir ne kitoks. Problema ta, kad vietos Mažajame Kaimelyje palei Danę yra labai mažai.

"Gyventojų daugiau gyvena Danės slėnyje. Manau, ten pylimą įrengti būtų reikalingiau, jeigu tai įmanoma padaryti. Popieriuje nubraižyti pylimą yra vienas dalykas, o supilti - kitas", - sakė R. Jievaitienė.

Žymos: danė, pylimas, potvynis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nord

2017-09-28   11:18

IP: 85.232.128.79

Danė? Kur tai? Prie utenos ar ignalinos?

tomas

2017-09-28   09:21

IP: 84.46.224.213

Prie Danės galite ir kanalus kasinėti, o Dangę - palikite ramybėje.

buožės

2017-09-27   19:54

IP: 88.130.55.104

Sunerimo kad apsems turtuolių namus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Antradienio vakarą Klaipėdos narų bendruomenė pirmą kartą baseine į 9 metrų gylį...

Kalėdinė eglutė - 9 metrai po vandeniu! nuotrauka, foto

Štai taip Jūrininkų prospektas atrodė šių metų rugsėjį. Nuo šiandien eismas jau...

Jūrininkų prospektas atsinaujino nuotrauka, foto

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Ugningas šou ant ledo: uždainavo pats Povilas Vanagas nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienio vakarą pilnutėlėje "Švyturio" arenoje klaipėdiečiai pirmieji pamatė antrąją "Roko simfoniją ant...

Strasbūre netoli Kalėdų mugės aidėjo šūviai nuotrauka, foto

Pasaulis, Antradienio vakarą Prancūzijoje, Strasbūre, netoli miesto Kalėdinės mugės aidėjo šūviai.

Didės valstybės pareigūnų, tarnautojų ir biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos bazinis dydis nuotrauka, foto

Ūkis, Seimas nusprendė nuo kitų metų pradžios 1,7 euro (iki 134,2 euro) didinti...

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 6 val.

Pasaulis, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...