2019 m. kovo 19 d. 06:23 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Aptarė Slengių prijungimą prie Klaipėdos miesto

(4)

Aptarė Slengių prijungimą prie Klaipėdos miesto nuotrauka, foto

© „Oro grupės“ nuotr.

Svarbiausia – bendruomenės lūkesčiai – susitikime su Slengių gyventojais sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Žinia, Klaipėdos rajono Slengių kaimo gyventojų iniciatyvinė grupė siekia, kad Slengiai būtų prijungti prie Klaipėdos miesto.

Su Klaipėdos meru ir mero pavaduotojais susitikę slengiškiai aptarė gyventojams rūpimus klausimus – kaip, prisijungimo atveju, keistųsi mokesčiai, kokiomis sąlygomis slengiškių vaikai patektų į miesto ugdymo įstaigas, ar būtų pasirūpinta patogiu susisiekimu su miestu ir kt.

Anot V. Grubliausko, slengiškiai, tapę Klaipėdos miesto dalimi, įgytų lygiai tokias pačias teises kaip ir kiekvienas klaipėdietis, o miestas, savo ruožtu, privalėtų pasirūpinti tiek socialiniais klausimais, tiek kokybiškų viešųjų paslaugų teikimu, tiek infrastruktūros priežiūra bei plėtra.

„Labai svarbu tai, kad slengiškiams prisijungus prie Klaipėdos, bus užtikrintas jų vaikų priėmimas į miesto mokyklas ir darželius. Miestas privalėtų rasti ugdymo vietą mokyklose, į darželius slengiškiai patektų lygiai tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir kiekvienas klaipėdietis. Į besikeičiančius poreikius Klaipėda lanksčiai reaguoja – netrukus pradėsime naujos mokyklos statybas šiaurinėje Klaipėdos dalyje, taip pat numatome gerokai daugiau vietų darželinukams Tauralaukyje. Kitas svarbus klausimas – susisiekimas. Natūralu, kad Slengiams tapus miesto dalimi, miestas užtikrintų ir patogų viešojo transporto kursavimą“, – sako Klaipėdos meras.

Susitikime  taip pat aptartas klausimas dėl žemės mokesčio dydžio. Žemės mokesčio tarifą nustato savivaldybių tarybos, todėl Klaipėda turi galimybę jį mažinti.

„Įstatymų ribose savivaldybės lankstumas turės būti maksimalus. Neabejoju, kad miesto taryba suvokia šio proceso svarbą ir žmonių lūkesčius ir kad užteks politinio įžvalgumo bei brandos taikyti maksimalų lengvatinį režimą ir, kiek įmanoma, mokesčio skirtumą minimalizuoti“, – sako Klaipėdos meras.

Anot mero pavaduotojo Artūro Šulco, svarstoma ir galimybė Klaipėdoje mažinti žemės mokesčių tarifus prilyginant juos rajono tarifams. 

„Svarstant klausimą dėl žemės mokesčių, pradėjome svarstyti, kad Klaipėdos mokesčius reikia prilyginti rajono mokesčiams, siekiame, kad mokesčiai Klaipėdos dalyje nebūtų didesni negu Klaipėdos rajone. Toks uždavinys Savivaldybės administracijos specialistams jau iškeltas“, – sako A. Šulcas.

Mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė pabrėžė, kad surinkti mokesčiai investuojami į infrastruktūrą.

„Klaipėdoje žemės mokesčiai iš miesto biudžeto daugiausiai nukreipiami į investicijas, į infrastruktūros, kuria naudojasi patys gyventojai, gerinimą“, – sakė J. Simonavičiūtė.

Klausimų kilo ir dėl rinkliavos dydžių individualių namų savininkams už komunalinių atliekų surinkimą. Atkreiptas dėmesys, kad reikėtų lyginti ne tik mokamas sumas, bet ir paslaugos kokybę. Klaipėdoje paslaugų suteikiama daugiau, tad įvertinus ne bendrą per mėnesį mokamą sumą, o vieno atliekų išvežimo kainą, rajone ji yra didesnė. Jei rajone komunalinės atliekos išvežamos kas antrą savaitę, tai Klaipėdoje šiltuoju metų laiku – kiekvieną savaitę. Antrinės žaliavos – stiklas, popierius ir plastikas – mieste irgi surenkamos dažniau – kas 2 savaites, rajone – kartą per mėnesį. Be to, Klaipėdoje surenkamos ir žaliosios atliekos – lapai, žolė, šakos. Individualių namų gyventojai šias atliekas gali kompostuoti arba tvarkingai  palikti prie konteinerių, o vežėjas jas surenka pagal grafiką. Kad būtų patogiau ir estetiškiau, Klaipėdos individualių namų savininkams miesto savivaldybė šiemet perka ir išdalins specialius konteinerius žaliosioms atliekoms surinkti.

Vis dėlto, jei slengiškiai apsispręstų, kad juos tenkina dabartinė paslaugos kokybė ir kaina, įmanoma išlaikyti ir dabartinę sistemą.

Apklausa dėl Slengių prisijungimo prie Klaipėdos vyks lapkričio 11 d. Slengiuose, seniūnijos patalpose. Anot Klaipėdos mero, slengiškiai, prieš apsispręsdami, turėtų įvertinti visumą.

„Turbūt būtų klaidinga kalbėti ištraukus vieną segmentą iš sistemos ir lyginti jį su kažkokiu kitu segmentu per prizmę „miestas-rajonas“. Būtina vertinti pilną kompleksą ir žiūrėti, kiek yra privalumų, laimėjimų ir kiek yra investicijos į kokybę. Galiu patikinti, kad įstatymų rėmuose, neperžengiant nė vieno iš jų, savivaldos įtakos erdvėje, bus siekiama paties palankiausio režimo“, – sako meras.

Žymos: slengiai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vat vat

2018-11-07   09:07

IP: 188.69.193.148

Melynasis proveržis žada + 40tks miesto gyventoju:)
Po kaima po gyvenviete žiurek ir susirinksim:)

2018-11-06   18:22

IP: 196.194.33.149

Google“ darbas - tai galimybė visiems. Dirbdami su namuose, kompiuteryje ir dirbdami savo valand0mis, galite tai padaryti kaip dalį laiko ar kaip visą darbo dieną. Galiu uždirbti nuo 140 iki 250 eurų per valandą ir nu0 1083 iki 1368 eurų per dieną .... Dabar turėtumėte pabandyti gauti šį darbą ir pradėti uždirbti pinigus internete laikydamiesi instrukcijų šiame dienoraštyje.

>>>>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­j­­o­­b­­3­­3.­­c­­o­­m

Nifiga

2018-11-06   17:34

IP: 84.15.186.215

Gyvenat ir gyvenkite kaime. Toliau autostrados jiems reiks su 6 juostom. Kiek iš jų registruoti Slengiuose?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Ne pelno siekianti asociacija "Mano miestas Klaipėda" jau beveik 10 metų puoselėja...

Verslumo projektas "Sėkmingo verslo startas" finišavo: apdovanotos trys geriausios verslo planų konkurso idėjos nuotrauka, foto

Rinkimai baigėsi: prasideda koalicijų galvosūkiai nuotrauka, foto

Klaipėda, Savivaldos rinkimai Klaipėdos apskrityje baigėsi ir iš anksto prognozuotomis pergalėmis, ir intrigomis....

Išvažiavo gyventi į Klaipėdą, palikę šunis prie būdos nuotrauka, foto

Gyvūnai, Laivių kaime nuo žiemos vidurio palikti šeimininkų, kurie išsidangino gyventi į...

Arvydo Vaitkaus situacija kelia klausimų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrų uosto vadovo Arvydo Vaitkaus ketinimai toliau vadovauti uostui ir kartu...

Prie Sendvario žiedo - eismo apribojimas nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo pirmadienio ryto vairuotojams teko keisti įpročius Šilutės plente prie Sendvario žiedinės...

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...