2019 m. kovo 21 d. 02:07 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Klaipėda

Klaipėda

Apdergtiems kiemams skelbia karą

(7)

Apdergtiems kiemams skelbia karą nuotrauka, foto

BENT TRISKART. Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse nurodyta, kad teritorijos turi būti tvarkomos ir valomos ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Klaipėdos savivaldybė ketina imtis daugiau priemonių, kad miesto viešosios erdvės bei daugiabučių kiemai nebūtų apdergti. Prašoma gyventojų iniciatyvos - kad šie reikalautų iš namo bendrijos vadovų ar administratoriaus, kad aplinka būtų tvarkoma, o jeigu šiukšlynai nelikviduojami, apie tai praneštų Savivaldybei.

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius sakė, kad nutirpus sniegui sulaukta nemažai klaipėdiečių skundų dėl netinkamo kiemų tvarkymo, šiukšlynų, nevalomų teritorijų. Panašių skundų buvo sulaukusi ir "Vakarų ekspreso" redakcija.

"Pastebėjome, kad yra vietų, kurioms reikia skirti daugiau dėmesio. Apie trys ketvirtadaliai tokių vietų yra teritorijos, priskirtos namų valdoms ar įstaigoms", - pažymėjo O. Mariničius.

Pasak jo, žiemos metu taip pat buvo dažnai gaunami gyventojų pranešimai, kad įvairiose miesto vietose nesitvarkoma. Administracijos direktoriaus pavaduotojas akcentavo, kad labai trūksta informacijos - kokios yra daugiabučių ribos, kurias turi tvarkyti bendrijos, administratoriai ar samdyti rangovai, kas yra tie rangovai ir t. t.

"Norime paraginti, kad gyventojai aktyviai ir motyvuotai dalyvautų procese, nes informacija yra lengvai prieinama. Pagrindinė užduotis - kad turėdami informacijos gyventojai reikalautų, jog bendrija, administratorius ar kitos įmonės tvarkytų tai, ką privalo tvarkyti", - pabrėžė O. Mariničius.

Mieste priskaičiuota apie 130 vietų, kur nuolat reikalaujama tvarkytis. Tai - ne tik netvarkingi kiemai ar kiti plotai, bet ir konteinerių aikštelės. Kaskart duodamas 5-7 darbo dienų terminas susitvarkyti. Jeigu atsakingi asmenys neįvykdo reikalavimo, rašomas protokolas. Už netvarkomas teritorijas pirmą kartą skiriamas įspėjimas, antrą kartą laukia bauda nuo 20 iki 140 eurų, trečią kartą - iki 600 eurų.

"Tačiau bauda šiukšlės nepakelia, teritorijos neišvalo", - sakė Viešosios tvarkos skyriaus Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.

Pasak O. Mariničiaus, Savivaldybės tikslas nėra skirti baudas, bet jeigu piktybiškai nereaguojama į raginimą tvarkytis, nelieka kitos išeitis. Kol kas nubaustų piniginėmis baudomis nėra - visi geranoriškai reaguoja į perspėjimus.

Liko daug "dovanų"

"Patikrinimai dabar vyksta beveik kasdien. Nagrinėdami skundus pastebėjome, kad žmonės vis dar galvoja, jog Savivaldybė turi sutvarkyti vieną ar kitą teritoriją. Tačiau primename, kad jie turi teisę reikalauti iš tvarkytojų, jog šie tinkamai vykdytų pareigas, už kurias jiems yra mokama. Kur probleminę vietą administruoja namų valdos, o valo pasamdyti tvarkytojai, rūpesčių yra mažai - užfiksavus pažeidimą, jis per 3-5 dienas likviduojamas ir protokolo mes net nerašome, užtenka pareikalavimo. Daugiau rūpesčių yra su bendrijomis - sunku pagauti pirmininką, jis kartais nelabai atsakingai žiūri į savo pareigas. Būna mokami pinigai, o rezultato nėra. Tada atstovaujame gyventojams, padedame jiems sužiūrėti, už ką tvarkytojas gauna pinigus, kad susitvarkytų", - komentavo M. Poimanskis.

Nutirpus sniegui pasipylė pranešimai apie po žiemos likusias "dovanėles" - šunų augintojų nesurinktas keturkojų išmatas, taip pat yra ir susidariusių šiukšlynų. Tad praėjusią savaitę Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius atliko per 100 patikrinimų.

M. Poimanskis atkreipė dėmesį į tai, kad reidų metu pastebimas teigiamas pokytis - daug žmonių įprato susirinkti savo augintinių ekskrementus, kuriuos, beje, su maišeliu galima mesti į komunalinių atliekų konteinerius. Vis dėlto dar didelė dalis žmonių ignoruoja tokią prievolę ir palieka "dovanėles". Jeigu neatsakingus keturkojų savininkus pavyksta pagauti proceso metu, skiriamos baudos.

SKUNDAI. Pastaruoju metu skundai dėl netvarkos kiemuose tiesiog pasipylė, o miesto kontrolieriai patikrinimus dabar vykdo beveik kasdien.

Norintys sužinoti, kas turi prižiūrėti jų kiemą, gyventojai gali tai lengvai padaryti apsilankę uostamiesčio savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt. Skiltyje "Gyventojams" reikėtų pasirinkti "Klaipėdos miesto žemėlapis" ir pasirinkti sluoksnį "Valomi plotai".

Susidūrus su tiesiogiai už tvarką atsakingų asmenų abejingumu, kviečiama kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių elektroniniu paštu viesojitvarka@klaipeda.lt arba telefono numeriu 8 46 219543.

Skelbs švaros laikotarpį

Beje, nuo balandžio 3 d. iki gegužės 14 d. Klaipėdos mieste skelbiamas švaros laikotarpis. Per šį laikotarpį talkininkai - mokiniai, studentai, garažų bendrijų, visuomeninių organizacijų atstovai, gyventojai kviečiami tvarkyti viešąsias miesto teritorijas.

Norintys dalyvauti miesto talkoje turi kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyr. specialistes Sandrą Dabrienę (tel. 8 46 396323) arba Jolantą Rimkienę (8 46 396086).

Pasak S. Dabrienės, norintieji prisidėti prie miesto švaros gali pranešti, kada ir kokią teritoriją tvarkys. Jeigu konkrečios vietos entuziastai neturi numatę, tvarkomą plotą paskirs Miesto tvarkymo skyriaus specialistai.

Vis dėlto pasirūpinti priemonėmis - pirštinėmis darbui ir šiukšlių maišais - turėtų patys besitvarkysiantieji. Savivaldybė prireikus pristatys konteinerį stambiagabaritėms atliekoms, o vėliau visas miestiečių surinktas šiukšles išveš.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vėtra

2018-03-22   14:36

IP: 88.119.134.9

Tikrai nešiukšlinu ir kitiems patariu to nedaryti . Esu už švarią Klaipėdą . Tik noriu , kad Savivaldybė prisimintų , kad už kiemų valymą ir šiukšlių išvežimą - sumokame .Jeigu kažkas kam priklauso valyti neatlieka savo pareigų tai jau ne gyventojų nuodėmė. Už paslaugas - sumokėta , bet paslaugų negauname štai kame problema . Esame apvagiami .

Ieva

2018-03-22   09:40

IP: 77.240.252.28

Savivaldybė ragina gyventojus savo kiemuose susitvarkyt, bet ar patys vykdo tokią tvarką? I. Simonaitytės g. jau trečia savaitė kaip keliose vietose pilna šukių, bet kažkodėl jų niekas nenušluoja? Tai kas kiek laiko turi būti valomi miesto šaligatviai? Skaitau Miesto tvarkymo įstatymą, ten parašyta, kad turi būti atliekami darbai, o bet tačiau, kas kiek laiko turi būti daroma??? Nes tikrai ne kelis kartus per savaitę. Jei taip būtų, tuomet šaligatviai pietinėje miesto dalyje normaliai atrodytų, o ne taip kaip dabar - kaip kokioj Pripetėj

Tai

2018-03-22   08:59

IP: 78.57.220.137

Musu konteineriai priklauso 4 namam + ratuoti svečiai iš kitur. Tai jaigu aš pasiskusiu kad prie konteineriu šiukšlinas man pačiam ta bauda ir moketi? Ar gaudyti ir linčoti šiukšlintojus? Specialistai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Klaipėda

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pranešė, kad pradėjo tyrimą dėl Klaipėdos miesto...

Tirs Alinos Velykienės elgesį nuotrauka, foto

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas trečiadienį pasirašė bendradarbiavimo sustartį su Klaipėdos konservatorių lyderiu...

Suformuota koalicija, bet vartai kitiems neužtrenkti nuotrauka, foto

Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjęs „valstiečių“ atstovas, jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus,...

A. Vaitkus dėl savo likimo žada tartis ir su Seimo nariais nuotrauka, foto

Nuo šių metų pradžios pasikeitus neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo...

Nauja tvarka apkartino persikėlimą keltu nuotrauka, foto

Jaunųjų gimnasčių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Estijos sostinėje Taline vyko tarptautinis tradicinis meninės gimnastikos turnyras "Elegance Cup 2019"....

Plaukikams - nauji medaliai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro baseine vyko Lietuvos vaikų plaukimo pavasario pirmenybės. Baseino...

Laimingiausia šalis - Suomija, Lietuva - 42-oji nuotrauka, foto

Lietuva, Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi pasaulyje, o tyrėjai...

Lektorius iš Butano mokė, kaip būti laimingiems nuotrauka, foto

Švietimas, Kovo 19 dieną Klaipėdoje lankėsi lektorius, pirmasis Butano karalystės Švietimo Ministras Thakur...

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 5 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...