Aludarių šventė Klaipėdoje prigijo iš karto

Aludarių šventė Klaipėdoje prigijo iš karto

Visų profesijų atstovai turi savo šventes, aludariai - ne išimtis. Iki šiol savam rate ją minėję alaus daryklos "Švyturys" darbuotojai pirmą kartą į profesinę šventę pakvietė klaipėdiečius ir sulaukė daug daugiau žmonių nei tikėjosi.

Tarptautine aludarių diena liepos 18-oji jau anksčiau paskelbta dėl šv. Arnoldo vardadienio - žmogaus, remiantis istoriniais šaltiniais, laikomo šios profesijos globėju.

Penktadienį visi norintieji šią dieną pirmą kartą galėjo švęsti kartu su šiemet 230 metų veiklos jubiliejų mininčia "Švyturio" alaus darykla - jos teritorija buvo atverta klaipėdiečiams ir svečiams, kurie galėjo dalyvauti ekskursijose bei iš profesionalų lūpų išgirsti, kaip alus gaminamas, taip pat degustuoti šį gėrimą bei su juo derančius patiekalus, o vakare laukė nemokamas "Suicide DJ's" ir "Golden Parazyth" koncertas.

"230 metų dirbome be chaoso, šiemet pirmą kartą jį įsileidžiame pro savo vartus. Tegul žmonės pamato, supranta ir patiki, kaip gimsta alus", - paaiškino daryklos vadovas Rolandas Viršilas.

Iš pradžių planuota, jog šventės metu bus surengtos kelios ekskursijos, bet nuo vidurdienio atvėrus daryklos vartus paaiškėjo, jog susidomėjusių yra kur kas daugiau nei tikėtasi, tad nuspręsta planus koreguoti ir į daryklą įsileisti daugiau svečių. Negalutiniais duomenimis, įmonės cechuose jų apsilankė gerokai per tūkstantį, o pagrindine šventės vieta tapusiame kieme - keli tūkstančiai.

ČIA GIMSTA ALUS. Naujos alaus rūšys nuo praėjusių metų kuriamos Raudonų plytų alaus dirbtuvėse, kelios iš jų jau pasiekė vartotojus.

"Ir anksčiau paminėdavome šią dieną, bet tik kolektyve, o šiemet nutarėme pasikviesti miestiečius. Jiems ši šventė - galimybė paneigti įvairiausius mitus, atsakymus sužinoti iš pačių aludarių lūpų.

Alus - gėrimas, kuris nusipelnė didesnio įvertinimo nei iki šiol. Todėl stengiamės populiarinti alaus kultūrą. Pavyzdžiui, prie jo tinka ne tik kepta duona ar žirniai, kaip pas mus įprasta", - sakė Alaus kategorijos plėtros vadovas Andrius Bagdzevičius.

Ir jo žodžius netrukus patvirtino vienas žinomiausių Lietuvos someljė Donatas Dabrovolskas, svečiams pateikęs tokius alaus ir patiekalų derinius, kokių neparagavus sunku patikėti, kad tai suderinama. Pavyzdžiui, karštas šokoladas ir tamsus alus.

"Man smagu pastebėti, jog Lietuvos alaus mėgėjai jau nėra akli ir perpranta įvairius derinius. Jų taip pat yra begalė", - pastebėjo savo srities profesionalas.

Dar vienas "Švyturio" pasididžiavimas, kurį svečiai galėjo išvysti savo akimis - nuo praėjusių metų gruodžio veikianti eksperimentinė Raudonų plytų alaus dirbtuvės - įmonės laboratorija, kurioje pagaminti gėrimai yra unikalūs. Nuo veiklos pradžios iš jos iškeliavo ir vartotojus pasiekė jau keturios naujos alaus rūšys - išskirtinėmis savybėmis pasižymintis alus "Ungurio kojos", "Nežinomas krantas", "Bėgančios kopos" ir "Bocmano ūsai".

Beje, dar šiemet iš šios daryklos vartotojus turėtų pasiekti bent viena nauja alaus rūšis, o ateityje - dar daugiau.

"Galimybė iš pagrindinių ingredientų kurti naujas rūšis yra beribė, reikia tik fantazijos. Nuo Babilono laikų jau sukurta tūkstančiai, jos tikriausiai bus kuriamos ir tuomet, kai žmonės apsigyvens mėnulyje", - sakė vyriausioji daryklos aludarė Džuljeta Armonienė.

Beje, šioje darykloje galimybę eksperimentines idėjas įgyvendinti turi ne tik "Švyturio" komanda, bet ir namų aludariai. Gali būti, jog mėgėjus vieną dieną pasieks ir pagal jų receptą pagamintas gėrimas.

KAS TINKA? Someljė Donatas Dabrovolskas atskleidė neįtikimus alaus ir patiekalų derinius.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder