2020 m. liepos 6 d. 03:13 val., pirmadienis

Kartu į proveržį

Penki nepatogūs klausimai Simonui Gentvilui

(32)

2018-11-05, 10:41

Agnė Mikniūtė

Penki nepatogūs klausimai Simonui Gentvilui nuotrauka, foto

© Dovilės Petraitytės nuotr.

Reklama

Artėjant rinkimams, aktyvėja politinis ir visuomeninis gyvenimas, ryškėja būsimų politinių kovų dalyviai, skirstosi palaikymo komandos. Liberalų sąjūdžiui besibaigiantis politinis sezonas - vienas neramiausių ir prieštaringiausių etapų. Patyrę sėkmės ir kritimo būsenas, liberalai šiuo metu išgyvena ko gero stipriausią vidinę transformaciją per visą savo istoriją. „Taisyti klaidas ir keistis vienu metu niekad nebus lengva ir patogu,” - teigia Seimo narys Simonas Gentvilas, liberalų kandidatas į Klaipėdos merus.

Pastarąją savaitę beveik kasdien girdime apie byrančius liberalus, sekmadienį Klaipėdos liberalai beveik vienbalsiai ragino uostamiesčio merą nutraukti ne tik bendras atostogas su E. Masiuliu, bet ir konsultacinę sutartį bei planus kurti naują komitetą Klaipėdoje. Kas vyksta?

Dažnas partijų keitimas–tarsi jaunos demokratijos „paauglystės spuogai”. Šiandien Klaipėdoje priskaičiuoju jau 5 besikuriančius komitetus, kurių priešaky bus buvę partiniai žmonės. Skyla ne tik partijos, bet ir patys komitetai. Pavadinimų keitimas yra įrodymas, jog negebame dirbti kolektyviai.

Po rugsėjo 14 d., kai mane Klaipėdos liberalai patvirtino kandidatu, kviečiau Vytautą asmeniškai, lankiausi frakcijoje ir raginau dirbti kartu. Deja, pastaruosius 2 mėnesius tik nesidomintis politika negalėjo pastebėti atsivėrusios bedugnės tarp miesto merijos ir administracijos. Konkrečiai R.Šimašius ir V.Grubliauskas yra neatsiejami nuo liberalų. Tad jų pasitraukimas yra ir būtų sunkiai paaiškinamas. Kai mūsų miesto meras atostogauja su E.Masiuliu ir dirba iš vien kurdami komitetą, tai atrodo dar keisčiau.

Tai matydamas Klaipėdos skyrius susirinko sekmadienio vakarą ir vieningai pakvietė merą vengti tokių trikdančių situacijų bei dirbti išvien su skyriumi.

Jau 2,5 metų kaip E.Masiulio klaidos persekioja liberalus. Jūs į rinkimus vis tik einate su partijos vėliava. Kodėl?

Palyginčiau šią situaciją su krepšiniu. Kapitonas pagaunamas galimai vartojant dopingą, o likusieji apie tai nežino, bet viskuo įtarinėjami. Eligijaus nemačiau 2,5 metų nuo dienos, kai jis atstatydino. Pajuokausiu, kad net ir lankydamasis Ukrainoje, nesu „netyčia” jo sutikęs.

6 metus studijuodamas ir gyvendamas Skandinavijoje buvau Švedijos liberalų, Norvegijos konservatorių ir Danijos liberalų partijose. Ten būtų neįsivaizduojama, jei kiekvienuose rinkimuose tas pats asmuo eitų skirtingose politinėse komandose. Liberalai nėra tobuli, bet per 2,5 metų liberalams neatsirado alternatyva, kuri būtų tiek pat europietiška, tolerantiška, gintų laisvą žmogaus valią rinktis savo gyvenimą, skatintų nuomonių įvairovę, pasitikėtų žmonių gebėjimu susitarti be milžiniško valdžios aparato, tikėtų verslo kūrybiškumu ir gebėjimu kurti miestų bei šalies gerovę.

Krizės partijose yra natūralios brandos ženklas. Žinoma, kad krizės gali palaužti arba sustiprinti. Liberalus ši skaudi paauglystė daug ko pamokė. Politika nėra verslas, kur bankrutavę feniksai gali toliau sėkmingai atgimti, bet tai ir ne kažkokia laikina grupelė ar komitetas, kuris neneša atsakomybės ar išsiskirsto, nepavykus pasiekti savo tikslo. Taip, politikoje reputacija yra svarbiausia. Jos neatnaujinsi ir neišvalysi vien pakeitęs pavadinimą. Reputacija – tai pasitikėjimas. Už tai teks vėl kovoti ir įrodyti iš naujo. Ir jei taip bus lemta, liberalai atgims būtent Klaipėdoje – kur jie ir gimė, kur laisvės poreikis yra prigimtinis ir natūralus tarsioras.  

Eugenijus, Jūsų tėvas, buvo sėkmingas Klaipėdos meras ir tebėra aktyvus politikas. Ar Jūsų kandidatavimas nėra politinių įtakų įrodymas?

Žinomas tėvas – ir privalumas, ir minusas. Liberalai tikrai nėra 2 Gentvilų partija. Kas taip sako, tas nepažįsta nei manęs, nei tėvo, nei liberalų. Taip, aš užaugau aktyvaus politiko šeimoje ir mačiau, kiek tai reikalauja jėgų, laiko ir pasiaukojimo. Todėl tėvas tikrai neskatino manęs būti politiku, bet, manau,  padėjo suformuoti suvokimą, kad mes galime keisti savo gyvenimą, jei būsime sąmoningi, aktyvūs ir pilietiški. Aš jaučiu stiprų norą pakeisti snūduriuojančią Klaipėdą. Politikai reikalingas ir sveikas pyktis bei nesitaikymas su problemomis, ryžtas keisti esamą padėtį. Šiandien kartu su tėvu dirbame Seime, matau jo sprendimus. Ne viskam pritariu ir suprantu, kad turiu formuoti savo matymą, savo uždavinius ir savo ryšius. Džiaugiuosi, kai tai pavyksta, pavyzdžiui, bendravimas su uosto direkcijos personalu bei dabartiniu vadovu A. Vaitkumi, kuris yra tikras profesionalas – randame dalykišką santykį, nepaisant komplikuotos Eugenijaus ir KVJUD darbo istorijos bei besitęsiančių bylų.

Oponentai pabrėžia jauną Jūsų amžių ir sąlyginai nedidelę patirtį. Ar sutinkate, kad tai gali sutrukdyti sėkmingai lyderystei Klaipėdoje?

Reklama

Sakyčiau, atvirkščiai. Klaipėdai dabar kaip tik būtinas pasitikėjimas jaunimu. Klaipėda išgyvena stagnaciją, nes per mažai pasitikėjo jaunimu ir per mažai galvojo apie ateitį. Miestams dabar ypač reikia drąsių idėjų ir atsakingos lyderystės. 

Šiais laikais sėkmingai veiklai būtina ne tiek ilgametė patirtis, kiek greita orientacija, efektyvumas, gebėjimas diskutuoti ir susitarti dėl sprendimų. Ir, žinoma, gebėjimas jungti idėjas su turima patirtimi ir profesionalumu. Čia turime gerą duetą su dabartine administracija, vadovaujama Sauliaus Budino, kuri yra išties efektyvi, nes jau yra įsigilinusi į visas miesto problemas ir gali daryti greitus bei efektyvius sprendimus. Deja, bet šiandien stringa būtent politikai- menkuose tarpusavio interesų ginčuose arba įgūdžių bei atsakomybės trūkume.

Man 34-eri. Tai gyvenimo etapas, kai ir idėjos šviežios, ir darbingumas pačiame aukščiausiame lygmenyje. Turiu mane palaikančią šeimą, o Lietuvos politikoje tiesiogiai dalyvauju 6-ti metai – iš jų 4-rius metus dirbau Klaipėdos savivaldoje ir 2-jus – Seime. Tiek tikrai pakanka, kad suprasčiau, kaip viskas vyksta. Trumpame tarpe tarp politikos kartu su ISM rektoriumi Nerijumi Pačėsa įkūrėme privačią profesinę mokyklą –„Baltijos talentų akademiją”, kuri per 2-jus metus, daugiau kaip1000-čiui gyvenimo kryžkelėje atsidūrusių žmonių padėjo pakeisti gyvenimą, persikvalifikuojant į paklausesnes profesijas - dizainerius, programuotojus, paslaugų centrų analitikus ir kt. Žmona Šarūnė dabar tęsia šią veiklą.

Realiai matau, kad Klaipėdai reikia jaunatviško virsmo, liberalios savivaldos, atviro pasaulinio mąstymo ir kitokio bendravimo. Klaipėda yra labai potencialus, kompaktiškas, komfortiškas ir įkvepiantis miestas. Čia gyventi nori ne tik mano šeima- mes norime įkvėpti ir kitus, todėl nuolat ieškau ir buriu aplink save tuos, kurie gali duoti impulsą Klaipėdos proveržiui.

Kodėl būtent dabar siekiate tapti Klaipėdos meru?  

Būtent dabar galiu būti naudingas miestui. Klaipėdos liberalų skyrius, klaipėdiečiai man parodė stiprų pasitikėjimą ir tai labai įpareigoja. Trečdalį savo sąmoningo gyvenimo praleidau studijuodamas ir dirbdamas užsienyje. Kalbu 7 užsienio kalbomis. Be to, pagal profesiją esu sociologas ir urbanistas – sociologijos bakalaurą įgijau Oslo Universitete (2005-2007), o euro magistrą – miestų vystymosi studijose Vienoje (2008-2010). Miesto klausimais nuosekliai dirbu visus šituos metus, su visa mano veikla galima susipažinti tinklapyje gentvilas.lt

Reklama

Aš noriu pradėti kitą miesto kelią, noriu įrodyti, kad mums reikia nustoti kaltinti kitus dėl Klaipėdos stagnacijos. Šiandien matau per daug noro kaltinti ir per mažai padėti tiems, kas tikrai turi viziją- švietimui, uostui ir visam logistikos sektoriui, lūkuriuojantiems investuotojams, niekad pakankamo dėmesio negavusiam turizmui, kultūrai, sportui, nevyriausybininkams ir kitiems. Atkurti 200 000 gyventojų Klaipėdą yra paprasčiau nei manome. Reikia realių, nuoseklių reformų ir drąsos –tikiu, kad tai galime padaryti kartu su Sauliumi Budinu ir atsinaujinusia liberalų komanda, kuri jau pradėjo susitikimus-diskusijas su klaipėdiečiais ir tęs juos iki patrinkimų. Ateikite į tuos susitikimus, sakykite problemas ir pasiūlymus, barkite ar palaikykite, tik nebūkime abejingi savo ir miesto ateičiai.

Reklama

Nuotraukų galerija

 

© Dovilės Petraitytės nuotr.

Dovilės Petraitytės nuotr.

 

Dovilės Petraitytės nuotr.

 

Dovilės Petraitytės nuotr.

 

Dovilės Petraitytės nuotr.

 

Dovilės Petraitytės nuotr.

 

Dovilės Petraitytės nuotr.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

.ČiaGiVaro Negrai

2019-02-10   21:09

IP: 195.14.182.157

Politikai į „feisbuką“ sulindę,
Į gatvę išeiti bijo vakarais.
Kaip išsirinkti tą, kuri patinka,
Kai pažadais maitina, o ne rimtais darbais....

aiskiau nebuna

2018-11-06   16:24

IP: 78.61.175.29

Ak, tai sita Mikniute yra liberalu sajudzio nare :D

AK

2018-11-06   02:41

IP: 195.14.178.129

Portale KL (Klaipėda/Diena) tas pats straipsnis su menkai suprantama dviejų raidelių žalia grafine žymele PR. Tik itin besidomintis asmuo gali susivokti, kad tai išperkamoji publikacija. Faktas, kad ji eina per eilę portalų išpirkimo būdu, rodo jog tai kampanijos medžiaga, ir tai turi būti įvardinama AIŠKIAI, be maskavimų. Minusas Simonui Gentvilui.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Kartu į proveržį

Streikuojančius Klaipėdos mokytojus palaikę liberalai nuo švietimo atsitraukti neketina. Proveržio daigų jie...

Naujiems mokslo metams – nemokamos popietinės grupės mokyklose ir perpus užaugintas studentų skaičius nuotrauka, foto

Trigubai išaugęs turistų srautas, klestintis smulkus ir vidutinis verslas, atlyginimas didesnis už...

Liberalų įsipareigojimas Klaipėdai – triskart daugiau turistų ir ES vidurkį pranokstantis atlygis nuotrauka, foto

Klaipėda priklauso Pasaulio sveikatos organizacijos sveikų miestų tinklui. Ar stipri pramonė ir...

Liberalų užmojis - klaipėdiečius persodinti ant dviračių nuotrauka, foto

Atsinaujinę Klaipėdos liberalai braižo planą, kaip uostamiesčiui įkvėpti modernumo ir...

Liberalų planas klaipėdiečiams – triskart sumažinti gaišatį spūstyse ir sutvarkyti daugiabučių kiemus nuotrauka, foto

Triukšmas iš „Auskos“ neliko be atsako – pradėtas ikiteisminis tyrimas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Iki rytmečio visą savaitgalį vykęs renginys su muzika poilsio namuose „Auska“ ir...

Kaip iš Lietuvos teritorijos "dingo" 830 tūkst. gyventojų (1) nuotrauka, foto

SE, Daugiau nei šimtas metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pabaigos. Ką pakeitė šis...

Nuo Dekanidzių vairuotojo iki Holivudo turtuolius žudžiusio monstro – pirmojo mirties bausme JAV nuteisto lietuvio istorija nuotrauka, foto

Kriminalai, Gabus būgnininkas, vaizdajuosčių, akvariumų prekeivis, limuzinų nuomotojas, „Vilniaus brigados“ vadeivų Boriso...

Kosminiai LRT vadovų atlyginimai šokiravo visuomenę nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija paskelbė administracijos darbuotojų atlyginimus, o jie...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...