2019 m. balandžio 21 d. 09:54 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Klaipėda  >  Jūrų muziejus

Jūrų muziejus

Jūros gyventojai sulaukė ypatingo svečio

Jūros gyventojai sulaukė ypatingo svečio nuotrauka, foto

© Alfonso Mažūno nuotr.

Stebuklai jūroje - vandens gyventojai sulaukė ypatingo svečio. Jūros gyventojus aplankė Kalėdų Senelis, panėręs specialia nardymo įranga. "Vandenų pasaulis visai kitoks nei mūsų. Man keisčiausia buvo tai, kad reikia pūsti burbulus. Kvėpuojant net žiaunų nereikia. Gaila, kad rogės per vamzdžius netelpa į Jūrų muziejų. Pasistačiau jas netoli jūroje, kartu laukia elniai", - įspūdžiais dalijosi Kalėdų Senelis.

Lietuvos jūrų muziejuje penktadienį apsilankiusį Kalėdų Senelį lydėjo ir vaikų būrys. "Linkiu saugoti, pažinti ir mylėti viską, kas aplink. O ypač - Baltijos jūrą. Sako, visokių čia būna blogybių. Tad tikrai reikia saugoti. Kol čia būsiu, sužinosim labai daug, kaip galime tai padaryti", - vaikams linkėjo jis.

Laukia lankytojų

Po vandeniu paniręs Kalėdų Senelis bičiuliavosi su žuvimis, kitais jūros gyvūnais. Viena jų - eršketas - praplaukė tiesiai prieš Kalėdų Senelį, o šis ją paglostė. Žuvys į Kalėdų senelį reagavo visai nebaikščiai. Priešingai - jos tyrinėjo neįprastą atvykėlį.

"Linkiu saugoti, pažinti ir mylėti viską, kas aplink. O ypač - Baltijos jūrą.

Kalėdų Senelis

Besimėgaudamas jūros gyventojų dėmesiu, paniręs Kalėdų Senelis po vandeniu išdarinėjo įvairius triukus - vartėsi kulversčiais, šoko.

"Žuvys su manimi kalba. Negaliu pasakyti ką - sakė nesakyti. Bet gražiai kalba. Joms čia patinka", - paslaptingai kalbėjo jis.

Lietuvos jūrų muziejaus skyriaus vedėja Nina Puteikienė sakė, kad nuo penktadienio Kalėdų Senelis nardo visomis darbo dienomis, kai delfinariume vyksta pasirodymai. Jį lankytojai lengvai galės pamatyti. Jiems tereikės tam tikru laiku sustoti stikliniame tunelyje, kurį supa vanduo.

"Kviečiame apie 12.30 val. atvykti čia, į Jūrų muziejų ir laukti to stebuklo. Po vandeniu - ypatinga atmosfera ir pasaulis, čia pildosi svajonės", - sakė ji.

Pingvinų paštas

Lietuvos jūrų muziejus jau nusiteikęs šventiškai. Štai vaikai galėjo apsilankyti ir Lietuvos jūrų muziejaus suvenyrų parduotuvėje, kurioje jų laukė pingvinų paštas. Čia specialiai paruoštoje vietoje lankytojai gali parašyti ant atvirlaiškių palinkėjimą ir jį įmesti į pašto dėžutę. Įdomu tai, kad jei lankytojas išties parašo adresą, Jūrų muziejaus darbuotojai laišką išsiunčia.

"Parašiau laišką Kalėdų Seneliui, kad vanduo būtų švaresnis, netirptų ledas ir pingvinai turėtų kur gyventi", - įmetusi į dėžutę laišką, sakė viena mergaičių.

"Visi šie laiškai išties iškeliaus ten, kur mūsų vaikai, suaugusieji adresuos. Tad jei bus parašytas Kalėdų Senelio adresas, laiškas tikrai pas jį ir nukeliaus.

O kadangi mūsų paštas - pingvinų paštas, tai laiškai keliauja visais įmanomais pingviniškais būdais: žeme, vandeniu, oru. Jie, kaip tik tegalėdami, juos nuneš", - nuotaikingai pasakojo muziejininkė Andra Lukošienė.

Žymos: jūrų muziejus

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūrų muziejus

Į Lietuvos jūrų muziejų šiemet pavasaris atėjo anksčiau. Jau nuo trečiadienio –...

Jūrų muziejus pradeda šventinį sezoną nuotrauka, foto

Kultūros ministerija skelbia atranką į 16 nacionalinių ir valstybinių muziejų vadovų postus.

Skelbiami 16 muziejų vadovų konkursai nuotrauka, foto

Lietuvos jūrų muziejuje 2018 metais apsilankė 793 346 lankytojai – tai rekordinis...

Jūrų muziejuje - rekordinis lankytojų skaičius nuotrauka, foto

Stebuklai jūroje - vandens gyventojai sulaukė ypatingo svečio. Jūros gyventojus aplankė Kalėdų...

Jūros gyventojai sulaukė ypatingo svečio nuotrauka, foto

Valstybės vadovų sveikinimas šv. Velykų proga nuotrauka, foto

Lietuva, Dalia GrybauskaitėMūsų akyse iš naujo skleidžiasi Velykų stebuklas, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė,...

Katedros užsiliepsnoja nusigręžus žmonėms nuotrauka, foto

Nuomonės, Viso pasaulio akiratyje - didžiulis gaisras, Paryžiaus Dievo Motinos (Notre-Dame) katedroje. 1163...

Amonis vandenyje išgąsdino rūdaitiškius nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sužinojusi, kad centralizuotai tiekiamame geriamajame vandenyje aptikti gerokai didesni negu leidžiama kiekiai...

Linkėjimas gyventi prisikėlimo dvasioje – kiekvienam nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Pasitikdamas šv. Velykas Veiviržėnų Šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Vidmantas Gricius...

Lietuva, Paskelbta prieš 40 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 42 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...