2019 m. vasario 19 d. 07:09 val., antradienis

Jūros šventė 2018

Nemokamas važiavimas - iššūkis net patiems keleiviams

(19)

Nemokamas važiavimas - iššūkis net patiems keleiviams nuotrauka, foto

TOKĮ užrašą miesto autobusuose išvydome tik per 59-ąją Jūros šventę.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Per visas tris šventines dienas miesto autobusai veš keleivius nemokamai. Tokia miesto Savivaldybės dovana miestelėnams ir uostamiesčio svečiams - tikras iššūkis transportininkams, ir ne tik jiems.

"Priėmėm sprendimą vežti žmones nemokamai norėdami, kad klaipėdiečiai paliktų savo transporto priemones namuose, nevažiuotų jomis į miesto centrą, o sėstų į viešąjį transportą ir taip pasiektų visas švenčių vietas", - sakė uostamiesčio Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Pasak S. Buduino, Klaipėdos keleivinis transportas nuostolių neturėtų patirti, nes juos dengs Savivaldybė. Tai pirma Jūros šventė, kai miesto gyventojams ir svečiams (šiuo metu į Klaipėdą jau atvažiavo tikrai nemažai žmonių) dovanojama tokia dovana. "Norime, kad žmonės labiau domėtųsi pačia švente, o ne rūpintųsi transporto priemonių parkavimu, kuris šventinėmis dienomis yra gana komplikuotas, be to, ir pravažiuoti sunku. Viešasis transportas į daugelį vietų įvažiuoti gali", - sakė administracijos direktorius.

Vakar paklaustas, ar Savivaldybė jau sulaukė miestiečių padėkų, atsakė, kad kol kas dar ne.

Penktadienio rytą žmonės svarstė - ar nemokamai miesto autobusai veš tik vakare, ar ir į darbą jau galima važiuoti nemokamai. Kai kurie nusprendė rizikuoti ir važiuoti be bilietų - kas bus, tas.

Tačiau tik įlipus į autobusą nerimas tuojau pat atslūgo. Ant komposterių puikavosi užrašai, kad švenčių proga vežama nemokamai. Tačiau viena moteris vis tiek blaškėsi po autobusą ir ieškojo, kur galėtų pasižymėti popierinį talonėlį. Vairuotojas kantriai bandė jai paaiškinti situaciją. "Bet aš vis tiek noriu jums parodyti, kad turiu talonėlį", - nerimo keleivė.

Taigi vairuotojams šiomis dienomis tenka palinkėti tik kantrybės. "Visą rytą kartoju - nemokamai, nemokamai, nemokamai, man jau "stogas važiuoja", - guodėsi vienas jų.

"Mikriukų" vairuotojams, priešingai, teko aiškinti, kad jie veža mokamai. Jie netgi pasidarė tokias informacines lenteles.

VšĮ Klaipėdos keleivinio transporto (KKT) direktorius Gintaras Neniškis pasakojo, kad kai kurie žmonės plėšė lipdukus nuo komposterių ir vis tiek bandė pasižymėti bilietėlius. KKT vadovas sakė, kad jeigu atsiras sugebėjusių vis dėlto susimokėti už važiavimą šventinėmis dienomis, pinigai jiems bus grąžinami. Jis juokavo, kad transportininkai vis dėlto viliasi, kad keleiviams nepavyks to padaryti.

KKT pasamdė apsaugos tarnybą, kad prižiūrėtų keleivių įlaipinimo tvarką pagrindinėse autobusų stotelėse. Niekam ne paslaptis, kad šventinėmis dienomis gali būti ir daugiau chuliganų, ir girtuoklių. Autobusų vairuotojai, ruošdamiesi vežti keleivius nemokamai, kėlė saugumo klausimą.

NEMOKAMAI veš ir šiandien, ir sekmadienį tik miesto autobusai, "mikriukuose" reikia pirkti bilietus. Egidijaus Jankausko nuotr.

"Penktadienį didžioji dalis buvo patenkintų žmonių. Jie važiavo nemokamai į darbą. Bet rūpesčių veždami nemokamai mes turime kur kas daugiau. Šventinėmis dienomis mums reikia ir transporto daugiau, ir žmonių vežti kur kas daugiau. Keleiviams gal ir gerai, o mums gana sudėtingas metas. Nestandartinis važiavimas, reikia daugybės sprendimų, ką nors prognozuoti sunku. Deja, jeigu atsiranda vienas piktas žmogus, jis sugeba sugadinti nuotaiką visam autobusui", - sakė G. Neniškis.

Autobusai dažniau važiuos šeštadienį. Penktadienis - darbo diena, tvarkaraščiai ir taip gana intensyvūs. "Viską organizuoti mums gana sudėtinga. Atostogų metas, trūksta darbuotojų. Sprendimas priimtas vėlokai, schema patvirtinta dar vėliau. Tiesiog prašome savo žmonių, jeigu tik gali, važiuoti į gatves. Visų vairuotojų esame paprašę, kad vakare padarytų bent po vieną papildomą reisą. Norime kuo greičiau išvežti žmonių srautą po fejerverko. Tai didžiausias iššūkis mums. Tikrai nelengva. Vairuotojai uždirba parduodami bilietus. Šiomis dienomis jie to paskatinimo negaus. Bet geras dalykas tas, kad kai neparduodami bilietai, autobusas važiuoja greičiau", - sakė KKT vadovas.

Taigi šiandien autobusai važiuos gana dažnai. Kursuos 10 papildomų transporto priemonių. "Šventinėmis dienomis transporto priemonių turėtų būti daug. Ar jų pakaks, sunku pasakyti. Klaipėda per Jūros šventę tampa trigubai didesnė, o naujų autobusų mes neįsigijome. Bet manau, kad viskas vyksta normaliai. Neišspręstų klausimų visada atsiras, bet mes juos operatyviai spręsime. Dirbsim ir stengsimės, kad žmonės miesto valdžios dovana būtų patenkinti", - sakė G. Neniškis.

Be abejo, bendrovė tikisi, kad nuostolių nepatirs, juos jai atlygins Savivaldybė. Tačiau vakar dar nebuvo iki galo parengta nuostolių kompensavimo tvarka.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Vakarietis

2018-07-30   20:50

IP: 85.232.128.54

Klaipėdiete,esi visiškai buka.Visuomeninio transporto senai nebėra.Yra tik apmokamas mokesčių mokėtojų pinigais.Taip,kad važinėjai už svetims pinigus,o ne už iš dangaus gautus,kaip ir visos tos vadinamos nemokamos pramogos,apnokėtos tų pačių mokesčių mokėtojų pinigais,tik keletą kartų brangiau nei vertos,nes dalinasi su tais jas užsakiusiais.

2018-07-30   08:26

IP: 82.135.247.29

Ačiū už suorganizuotą nemokamą visuomeninį transportą. Ypatingai gerą įspūdį paliko , važiuojant 3 maršrutu visai nauju, erdviu autobusu , ko negaliu pasakyti apie paprastą darbo dieną 3 maršruto autobusai labai nešvarūs, iš vidaus langų rėmai nevalyti, bijai prisiliesti ir t. t.

TAIP

2018-07-29   22:46

IP: 88.118.203.70

Aciu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūros šventė 2018

Praūžė, nuvilnijo,visa lietuviškąja Baltijos pakrante nubangavo Jūros šventė - didžiausias uostamiesčio metų...

Jūros šventės - 2018 pliusai ir minusai nuotrauka, foto

Paprašius mūsų skaitytojų pakomentuoti, kas patiko ir ko trūko ką tik praūžusioje...

Svetinga ir nuoširdi Jūros šventė 2018 nuotrauka, foto

Dar tuomet, kai Klaipėdos kraštas priklausė Vokietijai, o uostas buvo laikomas žymiausiu...

Vienai seniausių Klaipėdos įmonių – 120 metų nuotrauka, foto

Policininkai džiaugiasi, kad Jūros šventė praėjo palyginti ramiai. Tačiau klaipėdiečiai, ankstų sekmadienio...

Radviliškiečiai „užsisupo“ treniruoklyje nuotrauka, foto

Norintiems prisiteisti tėvams – savivaldybės atkirtis nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Klaipėdos apygardos administracinis teismas antradienį atvertė nekasdienišką bylą – 120 tūkst. eurų...

Menas, statantis tiltus ir žadinantis viltį nuotrauka, foto

Sociumas, Lietuvos pranciškonai, tęsdami nuo miesto įkūrimo pradėtą misiją, Klaipėdoje Mažesniųjų brolių ordino...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Savo vardadienius šiandien švenčia Butmantas, Butmantė, Butmina, Butminė, Butminta, Butmintas, Butmintė, Konradas,...

J. Lago baiminasi, kad Lietuva taps kaip Vakarų Europa nuotrauka, foto

Lietuva, Pirmadienį Europos Parlamento rinkimuose dalyvauti ketinantis komitetas „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę“...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Sociumas, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...