2018 m. liepos 23 d. 01:11 val., pirmadienis

Jūros šventė 2018

Jūros šventė: pokyčiai, iššūkiai ir pasiruošimas

(4)

Jūros šventė: pokyčiai, iššūkiai ir pasiruošimas nuotrauka, foto

PATRULIAVIMAS. Policijos pajėgos sieks užtikrinti saugumą Mugėje. Joje jau ne vienerius metus miestiečiai nukenčia nuo kišenvagių.

© Virginijos Samulionytės nuotr.

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje buvo aptartas vykstantis pasiruošimas artėjančiai Jūros šventei. Pokyčių, palyginti su praėjusiais metais, bus. Saugumui užtikrinti policija didins pajėgas.

Pasitarime kilo diskusija dėl pasukamojo tiltelio prie Kruizinių laivų terminalo. Pasak mero Vytauto Grubliausko, Jūros šventės organizatoriai siūlė apskritai šventės dienomis tilteliu neleisti eiti 4-5 val.

Laukia pokyčiai

"Norima, kad judėjimas būtų tik viena kryptimi. Bet aš pats nepalaikau šios idėjos, kaip ir daugelis kitų. Klaipėdiečiams būtų sunku suprasti tokį sprendimą. Iš kitos pusės, toje vietoje susidaro didelė žmonių sangrūda. Srautų suvaldymas išlieka problema. Bet tai mažesnė problema, nei uždaryti tiltelį 4-5 valandoms ir leisti judėjimą tik Priešpilio gatve. Sutarėme, kad tiltelis bus sukamas rečiau. Tai reikės dar suderinti su Kruizinių laivų terminalu", - sakė uostamiesčio vadovas.

Pasitarime taip pat priimtas sprendimas, kad transporto greitis Pilies g. bus ribojamas iki 30 km/val. Šventės dienomis veikiausiai keisis ir Pilies tilto kėlimo laikas. Penktadienį (liepos 27 d.) tiltas kils gerokai anksčiau. O štai sekmadienį (liepos 29 d.) tiltas bus keliamas kiek vėliau.

"Kilo diskusija ir dėl gatvės muzikantų, kurie savo pasirodymams naudoja stiprią garso aparatūrą. Tokie pasirodymai pradeda trukdyti pagrindiniams koncertams. Asmeniškai buvau tos nuomonės, kad geriau bandyti susitarti ir pasirodymų neriboti. Nors buvo nuomonių, kad iš karto drausti. Noriu kreiptis ir į miestiečius, kad dėmesingai žvelgtų į situaciją. Tik nuo bendros tvarkos laikymosi priklausys, kaip šventė pavyks", - teigė V. Grubliauskas.

Policija didins pajėgas

Jūros šventei rimtai ruošiasi ir policija. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas Andrius Leliuga patikino, jog šįmet saugumą užtikrins didesnės pajėgos.

Šventėje patruliuos ne tik miesto policija, bet ir 25 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. Praėjusiais metais jų buvo penkiais mažiau. Kaip ir praėjusiais metais bus prašoma Karo policijos, Lietuvos šaulių sąjungos ir policijos rėmėjų pagalbos.

"Jūros šventė yra pats didžiausias iššūkis policijai. Sutelkiamos didžiausios pajėgos. Daugiausiai pareigūnų dirbs penktadienio ir šeštadienio vakarais. Didžiausia problema - mugės teritorijoje vykstančios kišenvagystės. Kiekvienais metais sulaukiame gyventojų skundų dėl piniginių, dokumentų vagysčių iš kišenių, rankinių.

Raginame į tokias šventes pasiimti kuo mažiau svarbių daiktų, o tokius laikyti vidinėse kišenėse. Saugokite ir stebėkite artimus žmones. Ypač atidumo trūksta vyresnio amžiaus žmonėms, kurie galbūt atsipalaiduoja ir pavojaus nesitiki", - sakė A. Leliuga.

Kad situacija būtų kontroliuojama, mugės teritorijoje bus vykdomas viešasis patruliavimas. Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams padės Kriminalinės policijos pajėgos - pareigūnai dirbs be specialių uniformų ir vykdys neviešą patruliavimą.

"Iš penktadienio į šeštadienį ir iš šeštadienio į sekmadienį lauks Kelių policijos reidai. Kai kurie mėgsta pasivažinėti pašventę, tad paprastai po keletą neblaivių vairuotojų nustatome. Dėl susidarysiančių spūsčių apskritai rekomenduojame rinktis viešąjį transportą, kuris šiais metais bus nemokamas", - sakė Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas A. Leliuga.

Problema - mugėje vykstančios kišenvagystės

Andrius LELIUGA, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Viešosios tvarkos tarnybos viršininkas

Jūros šventė yra pats didžiausias iššūkis policijai. Sutelkiamos didžiausios pajėgos. Daugiausiai pareigūnų dirbs penktadienio ir šeštadienio vakarais. Didžiausia problema - mugės teritorijoje vykstančios kišenvagystės. Kiekvienais metais sulaukiame gyventojų skundų dėl piniginių, dokumentų vagysčių iš kišenių, rankinių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

durniau

2018-07-11   19:41

IP: 78.61.175.29

O sypsotis ir dziaugtis nenoretum uzdrausti zmonems? Svente yra svente ir reikia svesti. Nesvesi tu Klaipedoj, sves Vilniuje tavo visokie karbauckiukai su sirinskienem uz visu musu mokesciu moketoju pinigus. Tuomet verksi, kodel visi renginiai nemokami tik Vilnieciams, o cia nieko nera.

Praeivis

2018-07-11   16:59

IP: 78.57.246.140

Ar atsiras kada toks išmintingas veikėjas, kuris pagaliau išvaduos Klaipėdą iš to pseudo"šventinio" blūdo? Nors Verygos su Širinskiene, kaip ir Karbauckiu, negaliu pakęsti, bet, matyt, reikia organizuoti peticiją tiems veikėjams, kad uždraustų per amžius amen ir ištrintų iš tautos atminties, ką jie jau yra puikiai įvaldę. Nu garbės žodis, jei uždraustų, kad ir su begaliniu širdies sopuliu bei sąžinės graužatim iki grabo lentos, pabalsuočiau už tuos gandragalvius :) Tautos labui gi negaila.

blogiau nebus, laukiam!

2018-07-11   13:20

IP: 88.119.138.171

Juros svente daug geriau nei selo koncertas. Joks triuksmas net kartu sudejus vistiek nevirsys sitokio balagano, koks buvo vasaros estradoje.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūros šventė 2018

Vos už savaitės, liepos 27–29 d., Klaipėdą užlies jūriškiausias trijų dienų trukmės...

Jūros šventė - jau vos už savaitės nuotrauka, foto

2018 metų Jūros šventės RENGINIŲ PROGRAMA

Jūros šventės programa nuotrauka, foto

Šiemet Jūros šventė bus ypač gausi kokybiškų renginių. Įspūdingi koncertai, gero kino...

Jūros šventė: nuo įspūdingų koncertų iki šokančių fontanų nuotrauka, foto

Pirmadienį Klaipėdos savivaldybėje buvo aptartas vykstantis pasiruošimas artėjančiai Jūros šventei. Pokyčių, palyginti...

Jūros šventė: pokyčiai, iššūkiai ir pasiruošimas nuotrauka, foto

Iš Labguvos istorijos nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Sembos ir Skalvos paribyje, šalia Kuršių marių, Deimės kairiajame krante, paupio kalvelėje,...

Senuosius laikraščius išsaugojusi knyga nuotrauka, foto

Mažoji Lietuva, Kuris Klaipėdoje vokiečių kalba leistas laikraštis pirmasis pavadino miestą Klaipėda, kuris laikraštis...

Prūsų genčių ir žemių pavadinimai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Teutonų ordino kronikininkas Petras Dusburgietis apie 1326 m. įvardijo 11 "prūsų" genčių...

Patarimai kaip netapti supertėvais nuotrauka, foto

Patarimai, Kai šeimoje atsiranda naujagimis, tuo pačiu gali atsirasti ir tėvų noras ...

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Mažoji Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 8 val.

Patarimai, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...