2018 m. rugsėjo 21 d. 01:52 val., penktadienis

Gražuolių galerija

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (6)

(1)

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (6) nuotrauka, foto

Galerija plečiasi: pradėjo atsiliepti žmonės ir iš Priekulės, Šilutės ir netgi Pagėgių.

Didžiuodamasis "baba", savo močiute Bronislava Šimanauskaite-Zenkevičiene (nuotraukoje ji stovi), nuotrauką atsiuntė anūkas Mindaugas Milinis. O tarp dviejų sėdinčių - jo močiutės sesuo Sofija Šimanauskaitė-Rauduvienė. Kas kitos - Mindaugas nežino, o paklausti nebėra ko. "Turbūt draugės",- spėja jis. Nuotrauka daryta Tauragėje maždaug 1938-1939 m. Kai žvilgtelėjau į nuotrauką, pamaniau - lietuvininkės, kurios skirdavosi ir savo apranga, ir šukuosenomis. Galima sakyti ir taip, nes likęs moterų gyvenimas (nuotraukoje jos - aštuoniolikmetės) bėgo Šilutėje.

Sofijos vyras tarnavo "Lietkoopsąjungoje". Kai Švėkšnos miškuose suėmė partizanus, pas juos atrado Rauduvės pasirašytus talonus maistui. To pakako, kad Sofijos vyrą ištremtų į Sibirą. Ne šiaip ištremtų, bet atiduotų į katorgą. O netrukus stribai buožėmis daužė Bronislavos namų duris. Mat išvežus vyrą, Sofija glaudėsi pas seserį. Stribai atėjo jos suimti. Daiktams susirinkti buvo skirtos kelios minutės. Kol Sofija dėliojosi juos, sesuo nesnaudė - nulėkė į malkinę neva malkų parsinešti. O planas buvo toks: paimti kopėčias iš malkinės ir pastatyti po buto langais. Per langą kopėčiomis Sofija pabėgtų. Planas pavyko. Tą vakarą Sofijos nesuėmė. Bet netrukus ji vis tiek buvo areštuota. Kai traukiniu ją vežė į Šiaulių kalėjimą, atkakli moteris vėl bandė pabėgti - šoko iš važiuojančio traukinio ir susilaužė koją. "Šuolis" moteriai atsiėjo 15 metų katorgos Sibire. Su ištremtu vyru susitiko Šilutėje tik tuomet, kai abu grįžo iš "šiltųjų kraštų". Sesuo Bronislava jau buvo užauginusi jųdviejų dukrą.

Raginame skaitytojus naršyti mamų, močiučių albumus ir nešti, siųsti jų, draugių, giminaičių moterų portretus el. pašto adresu: sekretore@ve.lt arba paprastu pašto adresu - Klaipėdos gražuolių galerija, "Vakarų ekspreso" redakcija, M. Mažvydo al. 3, Klaipėda, būtinai nurodant atgalinį adresą, kad nuskenavę galėtume išsiųsti atgal. Galima ir tiesiog atnešti. Jeigu nuotraukose yra spaudai, kur moterys fotografuotos, nurodykite. Nurodykite ir metus, nurašykite dedikacijas, jei kitose nuotraukų pusėse jos yra. Lauksime Jūsų siunčiamų portretų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Gražu

2010-05-02   07:33

Kokios gražios lietuvaitės su kasom. Gal grįš į madą?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gražuolių galerija

Irkluotojų pergalės Kaliningrade ir Kupiškyje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos irklavimo centro atstovai pastarosiomis dienomis varžėsi Kaliningrade ir Kupiškyje. Į Klaipėdą...

KUL medikai apie žmonių naivumą: tai vos nekainavo gyvybės nuotrauka, foto

Sveikata, Klaipėdos universitetinės ligoninės medikai priblokšti, to jų praktikoje dar nėra buvę:...

L. Williamsas: „Džiaugiuosi vėl galėdamas būti savimi“ nuotrauka, foto

Sportas, Į Klaipėdą iš Panevėžio persikėlęs Lorenzo Williamsas uostamiestyje rado keletą bičiulių...

Biudžetą papildė 4 mln. eurų „bešeimininkių“ lėšų nuotrauka, foto

Lietuva, „Tokiu būdu 4 milijonai eurų buvo pervesti į Lietuvos biudžetą, o ...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...