2019 m. vasario 16 d. 07:30 val., šeštadienis

Gražuolių galerija

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (4)

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (4) nuotrauka, foto

Regis, gražuolių portretų galerijos "geografija" išsiplės iki viso Klaipėdos krašto, nes atsiliepė žmonės ir iš Priekulės, Šilutės, Pagėgių.

Aną dieną redakcijoje apsilankiusi ponia Jūratė atnešė savo senelės Elenos Bružaitės-Sendrauskienės ir mamos Onos Sendrauskaitės-Legotienės nuotrauką, kuri daryta 1944 metų birželį Salantuose. Kitoje jos pusėje užrašyta: "Atminčiai brangiam vyrui F. Sendrauskui. Liūdną valandą rašau ir atmint prašau. Žmona Elena ir dukrelė Onytė". Nuotrauką atnešusi Jūratė paaiškino, kodėl joje moterys tokios liūdnos: trėmimo banga jau buvo pasiekusi ir Salantus. Iš žmonių buvo atimamas turtas, jie metami iš namų. Tremtis grėsė ir Sendrauskų šeimai.

Klaipėdietės medicinos sesers Onos Legotienės (kairėje) ir jos mamos Elenos Sendrauskienės nuotrauka daryta 1944 m. Salantuose, kai jau buvo prasidėję trėmimai. Kitoje nuotraukos pusėje įrašas: "Atminčiai brangiam vyrui F. Sendrauskui. Liūdną valandą rašau ir atmint prašau. Žmona Elena ir dukrelė Onytė"

Po karo dukrytė Onytė baigė Šilutės medicinos mokyklą ir gavo paskyrinmą dirbti Klaipėdoje. Mamos - Onos Legotienės - pėdomis pasekė ir nuotrauką atnešusi Jūratė, kuri taip pat yra medicinos sesuo, dabar vadinama slaugytoja.

Kitoje nuotraukoje dvi seserys - Barbora ir Bronislava. Kilusios iš daugiavaikės šeimos Klaipėdos pašonėje jos ragais ir nagais kabinosi į gyvenimą. Vyriausioji iš aštuonių vaikų Bronislava (dešinėje) labai anksti paliko namus. Ir įsidarbino audėja prieškariniame "Gulbės" fabrike. Iš uždirbtų pinigėlių jaunesnėms sesutėms ir broliui pirkdavo drabužėlius ir labai retai - kokį skanėstą. O pokario metais Bronislava, girdėdama apie vagystes iš "Gulbės" ir "Trinyčių" fabrikų, labai stebėdavosi: "Kai dirbau "Gulbėje", audinių rietimai, niekieno nesaugomi, stovėdavo tiesiog pašiūrėse. Ir niekam neateidavo į galvą jų pasisavinti ar pavogus parduoti. O juk gyvenome labai sunkiai". Ši Barboros ir Bronislavos nuotrauka taip pat daryta karo metais dar tebeveikusioje F. Šepučio fotoateljė Gargžduose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gražuolių galerija

Nepriklausomybę minės varžydamiesi nuotrauka, foto

Sportas, VASARIO 16 dieną (šeštadienį) Klaipėdos sporto klube "Burpis" (Naikupės g. 21) nuo...

Apie patriotizmą Vasario 16-osios šviesoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Ar sunku būti patriotu? Arba kaip sako didieji šio subtilaus reikalo žinovai...

Vasario 16-ąją šalies vadovai pasitinka susikiršinę nuotrauka, foto

Lietuva, „Respublikos“ savaitės akiratyje - prieš Valstybės atkūrimo dieną itin paūmėjusios šalies aukščiausių...

D. Gailius: „Turime neblogus šansus įveikti „Rytą“ nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūnas“ šiandien išvyko į Vilnių, kur šį savaitgalį sieks iškovoti pirmąjį...

Sportas, Paskelbta prieš 30 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...