2018 m. lapkričio 16 d. 22:16 val., penktadienis

Gražuolių galerija

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (4)

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (4) nuotrauka, foto

Regis, gražuolių portretų galerijos "geografija" išsiplės iki viso Klaipėdos krašto, nes atsiliepė žmonės ir iš Priekulės, Šilutės, Pagėgių.

Aną dieną redakcijoje apsilankiusi ponia Jūratė atnešė savo senelės Elenos Bružaitės-Sendrauskienės ir mamos Onos Sendrauskaitės-Legotienės nuotrauką, kuri daryta 1944 metų birželį Salantuose. Kitoje jos pusėje užrašyta: "Atminčiai brangiam vyrui F. Sendrauskui. Liūdną valandą rašau ir atmint prašau. Žmona Elena ir dukrelė Onytė". Nuotrauką atnešusi Jūratė paaiškino, kodėl joje moterys tokios liūdnos: trėmimo banga jau buvo pasiekusi ir Salantus. Iš žmonių buvo atimamas turtas, jie metami iš namų. Tremtis grėsė ir Sendrauskų šeimai.

Klaipėdietės medicinos sesers Onos Legotienės (kairėje) ir jos mamos Elenos Sendrauskienės nuotrauka daryta 1944 m. Salantuose, kai jau buvo prasidėję trėmimai. Kitoje nuotraukos pusėje įrašas: "Atminčiai brangiam vyrui F. Sendrauskui. Liūdną valandą rašau ir atmint prašau. Žmona Elena ir dukrelė Onytė"

Po karo dukrytė Onytė baigė Šilutės medicinos mokyklą ir gavo paskyrinmą dirbti Klaipėdoje. Mamos - Onos Legotienės - pėdomis pasekė ir nuotrauką atnešusi Jūratė, kuri taip pat yra medicinos sesuo, dabar vadinama slaugytoja.

Kitoje nuotraukoje dvi seserys - Barbora ir Bronislava. Kilusios iš daugiavaikės šeimos Klaipėdos pašonėje jos ragais ir nagais kabinosi į gyvenimą. Vyriausioji iš aštuonių vaikų Bronislava (dešinėje) labai anksti paliko namus. Ir įsidarbino audėja prieškariniame "Gulbės" fabrike. Iš uždirbtų pinigėlių jaunesnėms sesutėms ir broliui pirkdavo drabužėlius ir labai retai - kokį skanėstą. O pokario metais Bronislava, girdėdama apie vagystes iš "Gulbės" ir "Trinyčių" fabrikų, labai stebėdavosi: "Kai dirbau "Gulbėje", audinių rietimai, niekieno nesaugomi, stovėdavo tiesiog pašiūrėse. Ir niekam neateidavo į galvą jų pasisavinti ar pavogus parduoti. O juk gyvenome labai sunkiai". Ši Barboros ir Bronislavos nuotrauka taip pat daryta karo metais dar tebeveikusioje F. Šepučio fotoateljė Gargžduose.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Gražuolių galerija

Raimondas Bružas susilaukė trečiosios atžalos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Žurnalistą Rimą Bružą, keliaujantį Antano Poškos keliu, besidriekiančiu nuo Baltijos iki...

Gyventojams elektra brangs 15 proc., dujos – 20 proc. nuotrauka, foto

Lietuva, Aiškėja, kad kitąmet elektra bus brangiausia per penkerius metus – gyventojai...

Kam prieiga prie Smeltalės upės užtverta, o kam ne? nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija tapo arbitre kilus konfliktui tarp Smeltės gyvenamojo kvartalo...

Streikas įgauna pagreitį, bet mokinius žada užimti nuotrauka, foto

Švietimas, Mokytojų streikas Klaipėdoje įgauna pagreitį - vakar pamokų nevedė didžioji dalis Vytauto...

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 6 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...