Klaipėdos gražuolių portretų galerija (10)

Klaipėdos gražuolių portretų galerija (10)

Ši nuotrauka, kurią atnešė p. Amelija Jonuškaitienė, daryta apie 1930-33 m. Kairėje - Amelijos mama Domicėlė Norvaišaitė-Vogdarienė, dešinėje - jos sesuo Kotryna, atvykdavusi į svečius iš RietavoSeserų portretas darytas apie 1930-1933 m. Jame - klaipėdietės Amelijos Jonuškaitienės motina Domicėlė Norvaišaitė-Vogdarienė (kairėje) ir jos sesuo Kotryna. Domicėlė Klaipėdoje gyveno nuo 1947 iki 1956 m. Vėliau persikėlė į Palangą. Jaunystėje dirbusi "pas ponus", vėliau, sukūrusi šeimą, ji buvo tiesiog mama. Kotryna pas seserį atvažiuodavo iš Rietavo.

 

Šį portretą klaipėdietė Stanislava Balandytė - Masaitienė 1957 m. dedikavo nežinomam gerbėjui...

Šią nuotrauką atsiuntė Stanislava-Balandytė Masaitienė. Ji daryta 1957 m. Klaipėdoje, fotoateljė "LUX". Kitoje fotografijos pusėje įdomiu raštu išraityta tokia dedikacija: "Pavasario rytą alyvom sužydus, palenkęs šakutę nuskink."

 

 

 

 

 

 

 

Šioje nuotraukoje elegantiškiausiai prieškario Klaipėdos poniai Elenai Milinavičienei - 17 m. Nuo 1937 m. p. Irenos Milinavičienės uošviai Elena ir Stasys Milinavičiai gyveno Klaipėdoje. Kadangi uošvis prieškariu ir pokariu dirbo "Švyturio" alaus daryklos direktoriaus pavaduotoju, jo atlygis už darbą Elenai leido būti elegantiškai.

Šioje nuotraukoje - ponios Irenos Milinavičienės anyta Elena Milinavičienė, labai elegantiška moteris. "Visa, kas Lietuvoje buvo madingiausia ir gražiausia, iš karto atsirasdavo anytos garderobe", - pažymėjo p. Irena. Jos uošviai Milinavičiai į Klaipėdą gyventi atsikraustė 1937 m. Uošvis Stasys Milinauskas iki karo, o paskui ir pokariu kurį laiką dirbo "Švyturio" alaus daryklos direktoriaus pavaduotoju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurgitos Bulcienės močiutė Marija Martinkienė darbo verpalų fabrike (pokariu - "Trinyčiai") metus (maždaug 1935-1937) Klaipėdoje įvardindavo kaip nuostabiausius gyvenime

Klaipėdietės Jurgitos Bulcienės močiutė Marija Martinkienė prieškario Klaipėdoje dirbo verpalų fabrike, kuris po karo buvo pavadintas "Trinyčiai". Šioje nuotraukoje Marijai - 20 m. O tai buvo, kai ji fotografavosi apie 1935 m. M. Poszus fotoateljė Klaipėdoje, Fridrich Wilhelm str.

 

 

 

 

 

 

 

Šią nuotrauką Agrifina Martinkutė-Kraniauskienė buvo padovanojusi penkeriais metais jaunesniam broliui, kuris kolekcionavo panelių fotografijas

Šią nuotrauką Agrifina Martinkutė-Kraniauskienė buvo padovanojusi penkeriais metais jaunesniam broliui, kuriam buvo "pats šišas" rinkti panelių fotografijas. Kad kolekcija būtų įspūdingesnė, jis kitoje nuotraukos pusėje sesers - "panelės" vardu pats užsirašė tokią dedikaciją: "Antanai, lai būna tau nemirštantis prisiminimas. Agrifina." Fotografuotasi 1964 m. Žemės ūkio technikumo baigimo proga fotoateljė tuomet vadintuose Karininkų namuose (šiandien - Koncertų salė). Kai p. Agrifina jau buvo baigusi Žemės ūkio akademiją ir ištekėjusi, kartą vyras jai pranešė tos fotoateljė lange matęs jos portretą. Agrifina nulėkė pasižiūrėti. Fotografai sakė, kad nuotraukų ekspozicija lange vis keičiama, o štai jos nuotrauka vis lieka vitrinoje. "Ji ten iškabėjo nuo 1964 iki 1985 metų, kai fotoateljė užsidarė", - šiek tiek didžiuodamasi pranešė mūsų pakalbinta p. Agrifina.

Gražina JUODYTĖ

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder