"Drakonų" lenktynėse nugalėtojus lėmė sekundės

Trečiąjį kartą per Jūros šventę Danės upėje surengtose "Drakonų" valčių lenktynėse šiemet užvirė kaip niekad atkakli kova - prizininkus skyrė tik sekundės arba šimtosios jų dalys.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos organizuojamose aštuonviečių, vadinamųjų mažųjų vikingų laivų lenktynėse šiemet panoro dalyvauti rekordiškai daug komandų - 26. Tiesa, viena iš jų buvo diskvalifikuota, mat tarp irkluotojų buvo profesionalų, o jie, organizatorių reikalavimu, dalyvauti negalėjo.

Tačiau mėgėjų lenktynės buvo ne mažiau intriguojančios - jau kvalifikaciniuose plaukimuose buvo pagerintas praėjusių metų nugalėtojų laikas, o kovoje dėl teisės rungtis finale vienos poros laimėtojus skyrė vos 0,02 sekundės.

Čempionų taurę šiemet iškovojo "Žvelsinai", kurie 600 metrų atkarpą nuo Jono kalnelio kanalo iki Pilies tilto finale įveikė per 3 min. 6,92 sek. Antrą vietą užėmė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos komanda (3:10,18), treti finišavo netikėtai į finalą patekę "Marių chuliganai", kurie nuo artimiausių varžovų atsiliko vos 0,15 sekundės (3:10,33). Paguodos prizas už 4 vietą atiteko "Klaipėdos smeltei" (3:16,11).

Lenktynės sudomino nemažai Jūros šventės svečių, kurie apstojo krantines, ir ypač finalinėse lenktynėse, ovacijomis bei šūksniais minia palaikė jų dalyvius.

O tarp jų buvo ir žinomų veidų: klaipėdiečiai politikai Eugenijus Gentvilas, Eligijus Masiulis, prie kurių prisijungė verslininkas Antanas Guoga.

Direkcija į šias lenktynes sukviečia įvairias organizacijas, kartu su irklininkais valties įguloje privalo būti vairininkas bei būgnininkas.

Pernai lenktyniauti ryžosi 19, užpernai - 22 komandos. Neabejojama, kad ir kitais metais "Drakonai" taip pat taps Jūros šventės dalimi. Beje, šis renginys jau tapo tarptautiniu - šiemet jame jėgas išbandė ir Kaliningrado uosto administracijos komanda.