2020 m. rugsėjo 27 d. 10:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Žvejyba Baltijos jūroje ir žuvų iškrovimas kontroliuojami visą parą

(2)

2020-08-12, 15:44

Žuvininkystės tarnyba

Žvejyba Baltijos jūroje ir žuvų iškrovimas kontroliuojami visą parą nuotrauka, foto

© Laivas „Vakaris“ žvejybos kontrolės reidas Baltijos jūroje

Reklama

Vienas iš svarbiausių žvejybos Baltijos jūroje kontrolės prioritetų yra žuvų, ypač menkių, iškrovimų kontrolė Klaipėdos uoste, kurią 24 val. per parą vykdo Žuvininkystės tarnybos kontrolės pareigūnai. Per pirmąjį šių metų pusmetį patikrinti 24 į uostą išsikrauti laimikio iš atviros Baltijos jūros grįžę laivai.

13 laivų patikrinti grįžę iš žvejybos priekrantėje. Dar 55 įmonėms priklausantys laivai  patikrinti pakrantėje, žuvų iškrovimo vietose. Per šių metų pirmąjį pusmetį Lietuvos žvejybos įmonės Baltijos jūroje (įskaitant priekrantę) sugavo 11 927 tonas įvairių rūšių žuvų.

 

Per pirmąjį šių metų pusmetį iš Lietuvos žvejybos laivų, žvejojusių atviroje Baltijos jūroje, buvo gauti 119 pranešimų apie numatomą žuvų iškrovimą Klaipėdos uoste. Patikrinta 20,16 proc. grįžusių išsikrauti laivų. Patikrintų pelaginių žuvų (strimelių ir šprotų) svoris sudarė 149 515 kg, menkių priegauda – 5 kg. Iš priekrantėje žvejojusių ilgesnių negu 8 m žvejybos laivų buvo gauti 65 pranešimai apie iškrovimą Klaipėdos uoste. Patikrinti 20 proc. visų priekrantėje žvejojusių žvejybos laivų. Taip pat patikrinta 18 transporto priemonių, kuriomis buvo gabenta 136 354 kg iš žvejybos laivų iškrautų žvejybos produktų.

 

Šiemet, iki liepos 1 d., Baltijos jūroje buvo organizuoti 23 žvejybos kontrolės reidai laivu „Vakaris“ ir žvejybos kontrolei naudojamomis valtimis su pakabinamaisiais varikliais. Jų metu buvo patikrintas 71 žvejybos laivas. Vienam verslinės žvejybos laivo kapitonui paskirta sankcija – piniginė 60,00 eurų bauda už verslinės žvejybos taisyklių pažeidimą.

 

Be priežiūros nepalikta ir Baltijos jūros pakrantė. Per pirmąjį šių metų pusmetį atlikta 50 reidų priekrantėje žvejojančių įmonių žuvų iškrovimo vietose (pakrantėje), kurių metu patikrinti 55 laivai. Reidų Baltijos jūros priekrantėje metu buvo ištraukta apie 300 m nelegalių žvejybos tinklų. Telefonu arba elektroniniu paštu priimti 37 pranešimai dėl mokslinių tinklų statymo Baltijos jūros priekrantėje.

 

Per pirmąjį 2020 metų pusmetį pagrindinę žvejybos laimikio Baltijos jūroje dalį sudarė: 8 190 tonų Baltijos šprotų, 3 505 tonos strimelių, 1 tona menkių ir 19 tonų upinių plekšnių. Pažymėtina, kad 2020 m. atviroje Baltijos jūroje bei Baltijos jūros priekrantėje tęsiasi tikslinės menkių žvejybos draudimas. Tiesa, jis netaikomas laivams, kurių bendras ilgis mažesnis nei 12 m. Šie laivai gali žvejoti menkes pasyviosios žvejybos įrankiais Baltijos jūros priekrantės vandenyse, kuriuose vandens gylis mažesnis nei 20 metrų.  

 

Per 2020 m. 6 mėn. Baltijos jūroje, Klaipėdos ir Šventosios uostuose patikrinta 240 žvejų mėgėjų laivų ir 919 žvejų mėgėjų. Dažniausias žvejų mėgėjų laimikis – lašišos, kurių sugauta 648 vnt. (3630 kg), stintos – 33 kg, kitos žuvys – 157 kg. Patikrinimų metu buvo nustatyti nežymūs žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimai, dėl kurių už žvejybą atsakingi asmenys dažniausiai buvo įspėti žodžiu. Surašytas vienas protokolas, už žvejybą neturint žvejo bilieto paskirta administracinė nuobauda – įspėjimas.

Reklama

Šiemet, iki liepos 1 d., Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai atliko 9 planinius žvejybos ir prekybos / perdirbimo įmonių patikrinimus. 2020 m. kovo 16 d. dėl COVID-19 pandemijos Lietuvoje paskelbus karantiną, 4 planiniai I ketvirčio patikrinimai buvo atidėti vėlesniam laikui.

Žuvininkystės tarnyba nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruota ir nereglamentuota žvejyba.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-08-12   18:11

IP: 185.11.26.161

37 pranesimai apie tinklu statymus moksliniais tikslais- labai noreciau paaiskinimo apie toki kieki tinklu, statomu moksliniais tikslais, ir ar tokia atmazke visada praeina mus aplinkosaugininkams

2020-08-12   18:04

IP: 185.11.26.161

Kas suniui uodega pakels?)) 17 kartu siais metai buvau juroje zvejoti ir tik viena karta maciau ta a la “ tarnyba” jus visus reikia ne tai kad is darbo atleisti, bet ir pasodinti i kaliuze , kur ziuri visos sssttt ir funtt? Visi turgus pilni baltijos lasiaus - kiekviena miela diena ir siulo zuvis sveriancias po 26-28 kg!!! Ei , cia jums ne Baltarusija ir baikit tuos makaronus kabinti . Jei rimtai , nieko nebus kol situ vagiu nesusodins ir nepriims nauju , kaip policijoje , kur tvarka jau ivesta..

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir...

Klaipėdos uostininkai moko kolegas įvairiose šalyse nuotrauka, foto

Žemės ūkio ministerijai įspėjus, kad Baltijos jūroje įrengiant vėjo elektrinių parkus...

Jūros vėjo parkų valdytojų ir žvejų interesai bus derinami nuotrauka, foto

Europos Parlamentas (EP) baigė derybas su kitomis ES institucijomis dėl pagalbos Baltijos...

Sutarta dėl didesnės ES pagalbos Baltijos jūros žvejams nuotrauka, foto

Iki spalio 2 d. renkamos paraiškos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014–2020 m....

Žvejojantys pasyviosios žvejybos įrankiais dėl kompensacinių išmokų turėtų paskubėti nuotrauka, foto

"Kartą prisijaukinus kiną, sunku jį palikti" nuotrauka, foto

SE, Klaipėdoje augusi Augustė Puteikytė šiuo metu savo neįprastų svajonių siekia Vilniuje. Dvidešimtmetė...

Klaipėdoje į butą įleistas nepažįstamasis nukreipė į šeimininkus ginklą nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdoje šeštadienį į butą įleistas nepažįstamas vyras į šeimininkus nutaikė ginklą, sumušė...

Lietuvoje perskaičiuota žemės ir kito nekilnojamojo turto vertė nuotrauka, foto

Lietuva, Registrų centras atliko visos šalies nekilnojamojo turto (NT) masinį vertinimą, kuris šįkart...

Jūrininkų ligoninė birželį patyrė kibernetinę ataką nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos jūrininkų ligoninė šių metų birželį patyrė kibernetinę ataką. Nacionalinio kibernetinio saugumo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...