2019 m. gegužės 24 d. 12:02 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Žuvų aukcionui - optimistinis scenarijus

(1)

Žuvų aukcionui - optimistinis scenarijus nuotrauka, foto

NORAI. Bankroto administratorius norėtų, kad Žuvų aukciono pastatas ir jame esanti žuvų apdorojimo cecho įranga būtų parduoti tam pačiam pirkėjui. Darbuotojų toje bendrovėje jau seniai, galima sakyti, nebėra.

© Redakcijos archyvo nuotr.

UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono bankroto administratorius Arvydas Batutis nusiteikęs optimistiškai. Jis tikisi, kad pavyks kartu parduoti ir pastatą, ir įrangą. Regis, atsirado potencialus pirkėjas iš užsienio.

Bendrovė Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas, kurios 100 proc. akcijų priklausė Žemės ūkio ministerijai (ŽUM), buvo perduota VĮ Turto bankui. Jis kelis kartus bandė parduoti bendrovę, tačiau pirkėjų taip ir neatsirado. Norėta ją atgal grąžinti ŽŪM, bet ši atsisakė perimti skolose paskendusią įmonę, kurios bankrotas paskelbtas šiemet.

A. Batutis bankroto procedūras vykdyti pradėjo maždaug prieš porą mėnesių. Šiuo metu bandoma nustatyti bendrovės skolų dydį. Apytiksliais skaičiavimais, ji siekia apie 600 tūkst. eurų.

Bankroto atveju visas nekilnojamasis turtas turės būti parduodamas varžytinėse. Bankroto administratoriaus teigimu, norima parduoti visą turtą vienam pirkėjui. "Turime idėją fiks ir ieškome pirkėjo, kuris galbūt susigundytų tuo turtu. Toks būtų ir kreditorių interesas.

Jeigu mes sutartume, galbūt bankrotas baigtųsi labai gražiai. Kad ir kaip būtų, tas objektas yra vertingas. Jeigu skolos būtų padengtos, visi išsiskirstytume. Norai mūsų tokie, o kaip išeis, sunku pasakyti", - kalbėjo A. Batutis.

Bankroto administratorius planuoja Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono bankroto procedūrą baigti per metus laiko.

Paklaustas, ar jeigu nepavyktų parduoti bendrovės turto, ji būtų ateityje likviduojama, bankroto administratorius atsakė: "Jeigu rastume realų pirkėją, bankroto baigtis būtų kita be likvidacijos. Tačiau taip nutiktų tik tokių atveju, jeigu viskas labai gražiai susidėliotų. Tai būtų itin optimistinis variantas idealiu atveju. Tada gal net akcininkams, valstybei dar šiek tiek liktų pinigų. Bet būkime realistai."

Turto bankui vis dėlto nepavyko parduoti šios bendrovės. "Jis norėjo parduoti visą įmonę su visu jos turtu, kitaip tariant, kaip verslo modelį. Viena iš nepardavimo priežasčių buvo ta, kad pirkėjai nežinojo, kokia iš tikrųjų bus bendrovės skola. Vyko ir teisminiai procesai. Manau, jeigu būtų buvusi žinoma konkreti kaina, iki bankroto galbūt nebūtų prieita."

Šį mėnesį laukiama iš Europos atvykstant į Klaipėdą potencialaus žuvų aukciono pirkėjo atstovų. Pasak A. Batučio, jie jau yra bendravę Lietuvoje su valstybinėmis įstaigomis ir dėl žuvų aukciono turi rimtų ketinimų, nes dirba žuvininkystės pramonėje. Dabartinė aukciono kaina jų nebaugina. Tikėtina, kad jie tęs tą veiklą turėdami naują pavadinimą.

Bankroto administratoriaus teigimu, pradinė kaina bus tikrai ne mažesnė kaip bendra kreditorinių reikalavimų suma - apytikriais skaičiavimais, apie 600 tūkst.

Pasak jo, už tokią kainą kas nors ir Lietuvoje gali susidomėti šiuo objektu. "Esu nusiteikęs optimistiškai, žinau, kad jis tikrai bus parduotas, tik dabar kalbame apie kainą", - sakė A. Batutis.

Blogiausiu atveju būtų įranga ir pastatas parduodami atskirai. Nesinorėtų, kad kas nors nupirktų įrangą, kuri turi vertę, ir išmestų į metalo laužą.

"Ten yra uosto teritorija. Žemės nuomos niuansai yra kitokie negu "žemyne". Žuvų aukciono pastate buvo vykdoma specifinė veikla, kuriai nebūtina uosto teritorija. Žuvis apdoroti galima daug kur. Nenustebčiau, kad koks nors pirkėjas, įsigijęs pastatą, jį nugriautų ir įrengtų kokią nors sandėliavimo aikštelę", - kalbėjo bankroto administratorius.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

eilini karta

2019-04-11   14:12

IP: 88.119.22.137

Nu ka , biznis lietuviškai.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Šiemet rugsėjį duris atvers Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Deja, Lietuvoje žmonės dar...

Jūrinis rengimas Jungtinėje Karalystėje nuotrauka, foto

Redakcija sulaukė vairuotojų skundo dėl labai ilgai, visą dieną, trunkančių muitinės procedūrų...

Muitininkų trūksta, bet katastrofos nėra nuotrauka, foto

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Gintarinį savaitgalį Baltijos auksas žibės net baseine nuotrauka, foto

Renginiai, Tradicinis Palangos renginys Gintarinis savaitgalis gegužės 25 ir 26 dienomis kurorto gyventojams...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Vilkikai generuoja pusę savo sektoriaus sukuriamo BVP nuotrauka, foto

Ūkis, Pirmą šių metų ketvirtį Lietuvoje gerėjo visų transporto rūšių – kelių, geležinkelių,...

Pasitinkant Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje - unikalus renginys nuotrauka, foto

Klaipėda, Kitą penktadienį, gegužės 31 d., Klaipėdoje pirmą kartą bus surengta paralimpinė diena,...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...