2019 m. gegužės 24 d. 11:47 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Žuvų aukcionas turi naują savininką

(2)

Žuvų aukcionas turi naują savininką nuotrauka, foto

VIETA. Žuvų aukciono pastatas stovi geroje strateginėje vietoje. Žvejai mano, kad pirkėją jam surasti nebus sunku.

© Redakcijos archyvo nuotr.

UAB Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas, kurios 100 proc. akcijų priklausė Žemės ūkio ministerijai, jau perduota VĮ Turto bankui. Šis spalio 12 d. paskelbė apie bendrovės akcijų pardavimą. Taigi, prasideda pirmas jos privatizavimo etapas.

Vis dar einantis bendrovės Klaipėdos žuvininkystės produktų aukciono direktoriaus pareigas Šarūnas Nenartavičius situacijos nekomentavo, nes naujas jos savininkas Turto bankas (TB) jam nesuteikė įgaliojimų bendrauti su žiniasklaida. Šiuo metu aukcionas yra veikiantis - mokami mokesčiai, teikiamos paslaugos.

Bendrovės įstatinis kapitalas - 393 883 eurai, metinė apyvarta -73 tūkst. eurų. Bendras jai priklausančių pastatų plotas - 1 450 kv. m, žemės sklypo plotas - 0,1 ha. Veikla - žuvų rūšiavimas ir perdirbimas, žuvininkystės produktų supirkimas, ledo gamyba.

TB Finansinio turto ir pardavimo direktorius Benitas Jonikas teigė, kad bendrovė yra veikianti. Pradinė akcijų kaina dar nepaskelbta, nes dar tik pati privatizavimo proceso pradžia.

Bendrovė Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcionas buvo įtraukta į privatizuojamų objektų sąrašą Vyriausybės nutarimu. TB yra privatizavimo įstatymo įgyvendintojas ir atlieka privatizavimo procedūrą. Jo užsakymu nepriklausomi ekspertai atliks turto vertinimą. B. Joniko manymu, vertinimas tikriausiai bus pradėtas jau lapkritį. Kai vertinimas bus atliktas, Vyriausybės nutarimu sudaryta septynių narių privatizavimo komisija, kurios nariai - ministerijų viceministrai, kancleriai ir kt., turės pritarti TB pateiktai privatizavimo programai. Paprasčiau pasakius, tai bendrovės akcijų pardavimo programa.

Privatizavimo įstatymas numato ne vieną pardavimo būdą - gali būti skelbiamas konkursas, viešas aukcionas, organizuojamos tiesioginės derybos ir kt. Pasak B. Joniko, pastaruoju metu populiariausias yra viešas aukcionas.

Kai tik Vyriausybė priėmė sprendimą bendrovę privatizuoti, TB spalio 12 d. apie jos akcijų pardavimą paskelbė TB interneto svetainėje - gal susidomės potencialūs investuotojai. Kai bus patvirtinta minėta programa, apie tai bus skelbiama viešai žiniasklaidos priemonėse, tada bus nurodoma ir pradinė akcijų kaina. B. Joniko manymu, ji gali paaiškėti šiemet gruodį.

Aukcionas tapo niekam nereikalingas

Lietuvos žuvininkystės produktų gamintojų asociacijos pirmininkas Alfonsas Bargaila mano, kad žvejai žuvų aukciono nepirks, nes neturės tiek pinigų. Beje, prieš kelerius metus ši asociacija norėjo, kad aukcionas būtų perduotas žvejams.

"Pirkti to pastato mes tikrai nesiruošiame. Aš nežinau, kas galėtų tai padaryti. Taip, anksčiau norėjome jo, bet ar jūs įsivaizduojate, kiek jis gali kainuoti. Į jį sudėta apie 11 mln. litų. Iš kur mes galime turėti tiek pinigų, juk praradome kvotas. Per tuos kelerius metus, kol mes kovojome, atsitiko taip, kad mes likome ant ledo", - sakė A. Bargaila.

Paklaustas, kaip vertina Vyriausybės sprendimą privatizuoti žuvų aukcioną, jis atsakė: "Man širdis plyšta iš skausmo. Dar prieš kokį dešimt metų, kai buvome susirinkę ir tuometinės ministrės pirmininkės Kazimieros Prunskienės prašėme jį steigti, daug vilčių dėjome į jį. Tačiau, pasirodo, lietuviai nėra geri verslininkai, nesugebėjo nieko šioje srityje nuveikti. Jis nebūtinai turėjo parduoti mūsų Baltijos jūroje sugautas žuvis, bet ir ežerų, Kuršių marių žuvis. Deja, neatsirado žmogaus, kuris mėgtų tą verslą, todėl taip atsitiko, kad aukcionas tapo niekam nereikalingas. Jo privatizavimas - žvejams didžiulis skausmas."

Ar reikėjo statyti?

Paklaustas, ar apskritai reikėjo steigti žuvų aukcioną, A. Bargaila atsakė: "Reikėjo. Man teko būti įvairiose Europos šalyse, kuriose aukcionai labai sėkmingai veikia, kad ir Ispanijoje. Kitose šalyse tokios kaip mūsų asociacijos egzistavimas be aukciono neįmanomas. Dažniausiai sulaukiama valdžios paramos, kad miestas būtų aprūpintas žuvimis. O pas mus tik pašnekama, ir viskas. Matyt, tiek, kiek priekrantės žvejai patiekia sugautų žuvų į parduotuves, ir užtenka."

Pasak A. Bargailos, dabar viskas priklausys nuo to, kas privatizuos aukcioną. Jeigu asmuo, susijęs su žvejybos verslu, aukcionas atsigaus, šis verslas bus vystomas. Bet jeigu aukcionas atiteks tiems žmonėms, kurie perka parduoda, nieko gero nebus.

Beje, aukciono pastatas yra labai geroje strateginėje vietoje. Prie jo galima privažiuoti ir su sunkiasvoriu autotransportu, ir su laivais atplaukti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

VDV

2017-10-26   16:13

IP: 188.69.195.72

Nėra tų grundulų tiek, kad būtų geras biznelis. Pradžioje pagaudys gerai, o po to kas - sliekų koncervų fabrikas?

dmb

2017-10-26   12:00

IP: 188.69.209.27

Pala pala o kur M.Vytautas su grundulų bizneliu......

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Šiemet rugsėjį duris atvers Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Deja, Lietuvoje žmonės dar...

Jūrinis rengimas Jungtinėje Karalystėje nuotrauka, foto

Redakcija sulaukė vairuotojų skundo dėl labai ilgai, visą dieną, trunkančių muitinės procedūrų...

Muitininkų trūksta, bet katastrofos nėra nuotrauka, foto

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Gintarinį savaitgalį Baltijos auksas žibės net baseine nuotrauka, foto

Renginiai, Tradicinis Palangos renginys Gintarinis savaitgalis gegužės 25 ir 26 dienomis kurorto gyventojams...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Vilkikai generuoja pusę savo sektoriaus sukuriamo BVP nuotrauka, foto

Ūkis, Pirmą šių metų ketvirtį Lietuvoje gerėjo visų transporto rūšių – kelių, geležinkelių,...

Pasitinkant Vaikų gynimo dieną Klaipėdoje - unikalus renginys nuotrauka, foto

Klaipėda, Kitą penktadienį, gegužės 31 d., Klaipėdoje pirmą kartą bus surengta paralimpinė diena,...

Patarimai, Paskelbta prieš 48 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...