2019 m. kovo 23 d. 14:34 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Ventspilio uždirbti pinigai - Ventspiliui.

Praeitą savaitgalį Latvijos uostas Ventspilis šventė 761-ąjį gimtadienį. Beje, labai panašiai kaip Klaipėda, tačiau renginių mastai buvo žymiai kuklesni.
Jau X a. dabartinio Ventspilio miesto vietoje buvo minima pastatyta kuršių pilis. 1242 m. čia pilį pasistatė Livonijos ordinas. Ji čia tebestovi dar vis ir yra gausiai lankoma latvių ir miesto svečių.
Lankantis Ventspilyje suėmė pavydas, kad šio miesto gyventojai ir svečiai gali vaikščioti patogia uosto krantine ir stebėti prekybos ir žvejybos uostų darbą. Beje, ventspiliečiai gali paplaukioti laivu, kuriame gidai pasakoja apie miestą. Tai prabanga, kurios vis dar neturime mes, klaipėdiečiai.
Pavydas suėmė dar dėl vieno dalyko: Ventspilio uostas priklauso savivaldybei, ir visi uosto uždirbti pinigai plaukia į miesto biudžetą. Gal todėl Ventspilyje žavi tvarka, švara, bjaurių kvapų neskleidžiantys tualetai, gėlių kompozicijos aikštėse ir skveruose, jomis užsodintos klombos. Tiesa, namų vaiduoklių, kaip ir Klaipėdoje, gausu. Tačiau jų pabaisiškumą pasistengta bent užmaskuoti juokingais piešiniais. Šypseną sukėlė vienos gatvės pavadinimas - Nabagų iela. Na, lietuviškai tariant tai būtų Vargšų gatvė. Ji kol kas pakankamai vargšiškai ir atrodo. Tačiau nušepę, begriūvantys namiūkščiai, atrodo, jau įgyja šeimininkus (gal juos tvarkys pati savivaldybė?) ir per kitą Ventspilio gimtadienį ši trumputė gatvė gal jau bus miesto puošmena?
Ventspilio miesto šventėje jūreiviškai apsirengusių žmonių beveik nebuvo. Gal dėl karščių? Tačiau jūreiviškos atributikos į akis krito daugiau nei per mūsų šventes. Čia keliose krantinėje įrengtose scenose koncertavo jūreiviškai pasipuošę ansambliai, daugelis mugės prekiautojų taip pat buvo pasidabinę jūreiviškomis uniformomis. Didžiausio susidomėjimo susilaukė Latvijos floristai, kurie čia suvažiavę beveik iš visų šalies miestų buvo "išaudę" gėlių kilimus. Toks renginys per Ventspilio miesto šventę - jau trečiasis.
Stebino, kad mieste beveik nepastebėta lauko kavinių. Gal jas atstojo taip pat krantinėje surengtas grilių festivalis? Toji teritorija buvo tarsi atskirta nuo kitų šventės renginių aikščių. Jose valgymo "salų" visai nebuvo, tačiau alaus palapinių, kaip ir pas mus, sočiai. Skirtingai nuo mūsų, priplempusių iki griuvinėjimo nesimatė. Nei kiemais, nei namais kaip tualetais taip pat niekas nesinaudojo. Gal ir todėl, kad Ventspilyje keturis kartus mažiau gyventojų nei Klaipėdoje, masiškai į šio miesto šventę latviai taborais nesuvažiuoja. Ir tualetų bent kol kas bešvenčiantiems pakanka.
Beje, šventinė mugė panašiai neišradinga kaip ir pas mus. Gal todėl, kad čia, kaip ir pas mus, prekes suveža tie patys lietuviai, nepraleidžiantys progų dalyvauti ir kaimynų latvių šventėse.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Nei Klaipėdoje, nei visoje Lietuvoje nėra tokios daugybės žmonių poilsiui ir pramogai...

Sovietmečio reliktai pramoginėje laivyboje sunkiai įveikiami nuotrauka, foto

Į redakciją skambinęs vyras piktinosi, kad keltų operatorius "TT-Line", kurio ro-pax laivai...

"TT-Line" keltai: pasigendama informacijos lietuvių kalba nuotrauka, foto

UAB "Banginis" ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas...

Kas laimės menkių ir ruonių karą? nuotrauka, foto

Apie neseniai Švedijoje, Stokholmo priemiestyje, vykusią didžiulę kasmetinę pramoginių laivų parodą pasakojo...

Švedijoje - medinių laivų renesansas nuotrauka, foto

Klaipėdoje - kandidatų į prezidentus debatai nuotrauka, foto

Lietuva, Kovo 23 d., 16 val. LCC tarptautinis universitetas drauge su Klaipėdos savivaldybe...

Šašlykų sezono pradžiai nuotrauka, foto

Nuomonės, "Vakarų ekspreso" skaitytojai jau pradėjo informuoti, kas, kaip ir kur praleido savaitgalius...

Po įsilaužimo į "Facebook" neteko pinigų nuotrauka, foto

IT, Po įsilaužimo į "Facebook" paskyrą prasidėjusi painiava klaipėdietę Samantą (vardas pakeistas, redakcijai...

Pusę karjeros atidavusi Klaipėdai nuotrauka, foto

Sportas, Kai Andra Gabalytė žengė pirmuosius žingsnius krepšinyje, didžioji dalis tiek jos...

Lietuva, Paskelbta prieš 32 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 33 min.

IT, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...