"Varūna“ jūroje vėl aptiko įdomų radinį

"Varūna“ jūroje vėl aptiko įdomų radinį

Antradienį Lietuvos saugios laivybos administracijos hidrografinis laivas "Varūna“ grįžo iš jūros. Dvi dienas specialistai vykdė eilinę užduotį – atliko gylio matavimo, dugno reljefo tyrimo  darbus. Jų metu aptiktas įdomus radinys – dar vieno nuskendusio laivo liekanos. Šiuo metu  apdorojami ekspedicijos metu surinkti duomenys.

Apie radinį jau informuoti Klaipėdos universiteto mokslininkai. Toliau jie atliks tyrimus, apžiūrės laivo liekanas, bandys nustatyti, koks tai galėjo būti laivas, kada ir kodėl nuskendo, kokia šio radinio istorinė vertė.

Lietuvos saugios laivybos administracijos hidrografinis katamarano tipo laivas "Varūna“, pastatytas 2003 m.  Suomijoje, jau ne pirmą kartą randa įdomių radinių. Jis aptiko 2 nuskendusius povandeninius laivus, kelis žvejybos laivus, gulinčius jūros dugne, žemkasę,  lėktuvą ir kt.

Laivas "Varūna“  ne tik matuoja gylį jūroje, bet ir tiria dugno reljefą. Aptikus kliūtį, nustatomas jos dydis bei pavojingumas ir apie tai pranešama navigaciniuose įspėjimuose. Naudojant laivo  surinktus duomenis yra sudaromi jūrlapiai. Vien tik šiemet gylis pamatuotas 64,4 kv. km jūros plote, pernai pamatuotas beveik 204 kv. km jūros plotas.

Kai tik būna tinkamos hidrometeorologinės sąlygos, "Varūna“ dirba jūroje. Jos prietaisų duomenys  patikimiausi, kai bangų aukštis neviršija 1,5 m.

Toks jūrinis hidrografinis laivas kaip "Varūna“ Lietuvoje yra  vienintelis. Jo daugiaspindulinis echolotas gali tirti, jeigu gylis neviršija 300 metrų, o vienspindulinis –  iki 10 km.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder