2019 m. gegužės 20 d. 13:27 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uosto direkcija nuomoja nereikalingą žemę

Uosto direkcija nuomoja nereikalingą žemę nuotrauka, foto

NUOMOS. Netrukus bus skelbiamas žemės lopinėlio prie įvažiavimo į UAB Malkų įlankos terminalą nuomos konkursas.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Uosto direkcija stengiasi išnuomoti žemės sklypus, kurie nėra reikalingi uosto infrastruktūrai gerinti. Už tai ji gautų šiokių tokių pajamų, o verslininkai juose galėtų imtis veiklos.

Neseniai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė uosto žemės sklypo, esančio Perkėlos gatvėje, nuomos konkursą. 15,7 tūkst. kv. m ploto sklypas yra inžinerinės infrastruktūros (skirtos susisiekimo ir inžinerinių tinklų aptarnavimo objektų statybai, susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridoriams), pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijoje (skirtoje pramonės ir sandėliavimo įmonių statybai). Tame sklype yra ir dujotiekio apsaugos zona, ir įvairių elektros tinklų.

Pasak Uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktoriaus-vyriausiojo finansininko Martyno Armonaičio, tame sklype gyvenamojo namo statyti negalima, jis yra skirtas uosto infrastruktūrai. Jį ketinama išnuomoti iki 2041 kovo 9 d. Numatytos nuomos sąlygos - per metus turi būti kraunama ne mažiau kaip 67 tūkst. tonų krovinių.

Konkurse, kuris vyks kovo 9 d. 11 val., dalyvauti gali tik juridiniai asmenys. Siūlomas bazinis nuomos mokestis - ne mažiau kaip 91 ct už 1 kv. m per metus. Pradinis žemės nuomos įnašo dydis - 5 proc. minimalaus 1 metų uosto žemės nuomos mokesčio - per 790 eurų. Išnuomotas sklypas Uosto direkcijai per metus duos apie 15 tūkst. eurų.

Pasak M. Armonaičio, laisvos žemės prie krantinių uoste nėra, tačiau kiek tolėliau į miesto pusę dar yra vienas kitas žemės ruoželis tarp gatvių, kurie nėra reikalingi uosto infrastruktūrai statyti, tad juos stengiamasi išnuomoti skelbiant konkursą.

Toks nuomotinas sklypas yra tarp Perkėlos gatvės ir AB Vakarų laivų gamyklos nuomojamos teritorijos. Jame anksčiau stovėjo aukštosios įtampos atramos. Elektros linija buvo kabeliuota, atramos nugriautos, liko laisvas žemės lopinėlis. Ten yra įvažiavimas į UAB Malkų įlankos terminalo nuomojamą teritoriją. Gal kam nors bus naudinga ta vieta ir žemės sklypas bus tinkamai išnaudotas. Netrukus bus skelbiamas jo nuomos konkursas.

Pernai Uosto direkcija išnuomojo sklypą Rusnės gatvėje. Prieš tai jis buvo apleistas ir nenaudojamas. Sklypas buvo išvalytas, sutvarkytas ir išnuomotas UAB Birių krovinių terminalui.

Lengvatos kaimynams nebėra

Paklaustas, ar konkurso metu bus teikiama pirmenybė uosto kompanijoms, kurios jau nuomoja žemę prie minėtų sklypų, M. Armonaitis atsakė: "Anksčiau į tai būdavo atsižvelgiama, o dabar tokios lengvatos kaimynams nebėra. Uosto žemės nuomos tvarka pakeista ir dabar neorganizuojami vadinamieji uždarieji konkursai, kuriuose galėdavo dalyvauti tik besiribojančių sklypų nuomininkai.

Dabar į sklypo Perkėlos gatvėje nuomą gali pretenduoti bet kas, tačiau jame gali būti vykdoma tik uostinė veikla. Pagal susisiekimo ministro patvirtintą naują tvarką mes turime numatyti veiklos mastą. Tame sklype numatyta krova ir nurodyta jos apyvartą. Dabar visi šie dalykai yra numatomi uosto žemės nuomos sutartyse. Jokios gyvenamosios paskirties objektų tose nuomojamose žemės plotuose neatsiras."

Žymos: uosto direkcija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Į LR buriavimo taurę Nidoje savaitgalį susirinkęs rekordinis skaičius buriuotojų iš Lietuvos,...

Beveik 200 buriuotojų Nidoje orai nepašykštėjo iššūkių nuotrauka, foto

"Smiltynės perkėla" jau pasiruošė artėjančiam vasaros sezonui. Šiemet jį tikėtasi pasitikti su...

"Smiltynės perkėla" pasiruošė vasaros sezonui nuotrauka, foto

Šiandien, gegužės 10 d. Nidoje startuoja tarptautinė Vl. ir V. Mamontovo atminimo...

Tarptautinėse varžybose Nidoje – beveik 200 buriuotojų nuotrauka, foto

„Huawei“ kompanijai apribota prieiga prie „Android" nuotrauka, foto

IT, „Alphabet Inc“ priklausantis „Google“ sustabdė su „Huawei“ verslo santykius, reikalaujančius dalintis...

V. Zelenskis paleido parlamentą nuotrauka, foto

Pasaulis, Parlamentą paleidžiantis naujasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis siekia jam palankios politinės jėgos...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Adresas: Tiltų g. 26ARezervacijų tel.: 8 46 211 390

Skraidyti scenoje širdimi nuotrauka, foto

Įvairybės, Į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą iškilmingai paminėti Nerijaus Juškos baleto...

Pasaulis, Paskelbta prieš 45 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...