2019 m. balandžio 21 d. 21:12 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uosto direkcija nuomoja nereikalingą žemę

Uosto direkcija nuomoja nereikalingą žemę nuotrauka, foto

NUOMOS. Netrukus bus skelbiamas žemės lopinėlio prie įvažiavimo į UAB Malkų įlankos terminalą nuomos konkursas.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Uosto direkcija stengiasi išnuomoti žemės sklypus, kurie nėra reikalingi uosto infrastruktūrai gerinti. Už tai ji gautų šiokių tokių pajamų, o verslininkai juose galėtų imtis veiklos.

Neseniai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė uosto žemės sklypo, esančio Perkėlos gatvėje, nuomos konkursą. 15,7 tūkst. kv. m ploto sklypas yra inžinerinės infrastruktūros (skirtos susisiekimo ir inžinerinių tinklų aptarnavimo objektų statybai, susisiekimo ir inžinerinių tinklų koridoriams), pramonės ir sandėliavimo objektų teritorijoje (skirtoje pramonės ir sandėliavimo įmonių statybai). Tame sklype yra ir dujotiekio apsaugos zona, ir įvairių elektros tinklų.

Pasak Uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktoriaus-vyriausiojo finansininko Martyno Armonaičio, tame sklype gyvenamojo namo statyti negalima, jis yra skirtas uosto infrastruktūrai. Jį ketinama išnuomoti iki 2041 kovo 9 d. Numatytos nuomos sąlygos - per metus turi būti kraunama ne mažiau kaip 67 tūkst. tonų krovinių.

Konkurse, kuris vyks kovo 9 d. 11 val., dalyvauti gali tik juridiniai asmenys. Siūlomas bazinis nuomos mokestis - ne mažiau kaip 91 ct už 1 kv. m per metus. Pradinis žemės nuomos įnašo dydis - 5 proc. minimalaus 1 metų uosto žemės nuomos mokesčio - per 790 eurų. Išnuomotas sklypas Uosto direkcijai per metus duos apie 15 tūkst. eurų.

Pasak M. Armonaičio, laisvos žemės prie krantinių uoste nėra, tačiau kiek tolėliau į miesto pusę dar yra vienas kitas žemės ruoželis tarp gatvių, kurie nėra reikalingi uosto infrastruktūrai statyti, tad juos stengiamasi išnuomoti skelbiant konkursą.

Toks nuomotinas sklypas yra tarp Perkėlos gatvės ir AB Vakarų laivų gamyklos nuomojamos teritorijos. Jame anksčiau stovėjo aukštosios įtampos atramos. Elektros linija buvo kabeliuota, atramos nugriautos, liko laisvas žemės lopinėlis. Ten yra įvažiavimas į UAB Malkų įlankos terminalo nuomojamą teritoriją. Gal kam nors bus naudinga ta vieta ir žemės sklypas bus tinkamai išnaudotas. Netrukus bus skelbiamas jo nuomos konkursas.

Pernai Uosto direkcija išnuomojo sklypą Rusnės gatvėje. Prieš tai jis buvo apleistas ir nenaudojamas. Sklypas buvo išvalytas, sutvarkytas ir išnuomotas UAB Birių krovinių terminalui.

Lengvatos kaimynams nebėra

Paklaustas, ar konkurso metu bus teikiama pirmenybė uosto kompanijoms, kurios jau nuomoja žemę prie minėtų sklypų, M. Armonaitis atsakė: "Anksčiau į tai būdavo atsižvelgiama, o dabar tokios lengvatos kaimynams nebėra. Uosto žemės nuomos tvarka pakeista ir dabar neorganizuojami vadinamieji uždarieji konkursai, kuriuose galėdavo dalyvauti tik besiribojančių sklypų nuomininkai.

Dabar į sklypo Perkėlos gatvėje nuomą gali pretenduoti bet kas, tačiau jame gali būti vykdoma tik uostinė veikla. Pagal susisiekimo ministro patvirtintą naują tvarką mes turime numatyti veiklos mastą. Tame sklype numatyta krova ir nurodyta jos apyvartą. Dabar visi šie dalykai yra numatomi uosto žemės nuomos sutartyse. Jokios gyvenamosios paskirties objektų tose nuomojamose žemės plotuose neatsiras."

Žymos: uosto direkcija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Žiniasklaidoje pasklidus, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovo postą rengiamasi atiduoti ,,Maxima...

Neigia gandus apie galimą uosto vadovą nuotrauka, foto

Antradienį skelbiama navigacijos pradžia eksploatuojamuose Lietuvos valstybinės reikšmės vidaus vandenų keliuose. ...

Vidaus vandenų keliuose - navigacijos sezono pradžia nuotrauka, foto

Maskvoje prasidėjo tarptautinė transporto ir logistikos paroda „TansRussia 2019“. Jau dvidešimt ketvirtą...

Klaipėdos uostas pristatomas parodoje Maskvoje nuotrauka, foto

Daugiau nei 6 intensyvaus darbo valandos ant vandens pučiant stipriam vėjui –...

„Ambersail 2“ ruošiasi trečiajam sezono iššūkiui nuotrauka, foto

Turkijoje keliavusi Dovilė: lagamine buvo ir maudymosi kostiumėlis, ir slidinėjimo akiniai nuotrauka, foto

Kelionės, Urbanizacijos paveikti miestai, sniegu padengtos viršukalnės, istorija žavintys muziejai. "Vis dažniau atsiranda...

Netoli Dovilų dega miškas nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien 16.22 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Ambersail II prestižinėje regatoje pelnė 3 vietą nuotrauka, foto

Sportas, Po 5 intensyvių lenktynių dienų prestižinėje „Les Voiles de St. Barth“ regatoje...

Sendvario seniūnijoje piktina šiukšlinantys statytojai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sendvario seniūnija yra tarsi nuolatinė statybų aikštelė. Tačiau naujakurių laimę temdo kai...

Kriminalai, Paskelbta prieš 4 val.

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...