2019 m. gegužės 19 d. 09:21 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uosto direkcija atleista nuo įmonės pelno įmokos

Uosto direkcija atleista nuo įmonės pelno įmokos nuotrauka, foto

© portofklaipeda.lt nuotr.

2013 m. liepos 2 d. LR Seimo posėdyje buvo svarstytas klausimas dėl Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo 15 straipsnio pakeitimo ir papildymo, kurį iniciavo LR Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. LR Seimas vienbalsiai nusprendė atleisti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčias valstybės įmones, iš jų ir Uosto direkciją, nuo į valstybės biudžetą mokamos įmonės pelno įmokos.

2013 m. birželio 6 dieną Transporto ir tranzito komisijos, kurios pirmininkas yra LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, posėdyje, buvo svarstytas klausimas dėl 50 proc. įmonės pelno dalies įmokos netaikymo valstybės įmonėms, kurios yra įtraukos į strateginę reikšmę nacionaliniams saugumui turinčių valstybės įmonių sąrašą ir kurios valdo, naudoja strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčius valstybei nuosavybės teise priklausančius įrenginius ir jais disponuoja, kai valstybės įmonės valdomas strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turintis įrenginių kompleksas Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu yra pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu. Posėdyje buvo nutarta siūlyti LR susisiekimo ministerijai ir LR finansų ministerijai išnagrinėti šį klausimą ir papildyti minėto įstatymo 15 straipsnį.

„Esame dėkingi LR Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, LR susisiekimo ministrui Rimantui Sinkevičiui, visiems LR Vyriausybės ministrams, LR Seimo nariams, LR Seimo Ekonomikos komiteto ir LR Seimo Jūrinių ir žuvininkystės reikalų komisijos nariams už uosto vystymo reikšmės valstybei supratimą ir operatyvų įstatymo pakeitimą. Šis klausimas buvo itin svarbus Klaipėdos uostui, didžiausiam Lietuvos transporto ir tranzito mazgui. Uosto direkcija visas iš rinkliavų surenkamas lėšas skiria investicijoms į uosto plėtrą. Todėl dabar į uosto infrastruktūrą Uosto direkcija galės investuoti daugiau kaip 40 mln. Lt lėšų, kurie valstybei finansiškai atsipirks jau po 2,5 metų. Tai vienas efektyviausių ekonominių rodyklių šalyje. Atleidimas nuo pelno įmokos ne tik pagerins Uosto direkcijos finansinį pajėgumą, padarys didelę įtaką mūsų galimybėms skolintis, bet ir Lietuvos valstybė gaus milžinišką finansinę naudą, nes sukurtas turtas lieka valstybės nuosavybėje ir ateityje užtikrins papildomas nuolatines ir didesnes pajamas į valstybės biudžetą. Be to, būtų kuriamos papildomos darbo vietos, mokami kiti mokesčiai“, – sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Į LR buriavimo taurę Nidoje savaitgalį susirinkęs rekordinis skaičius buriuotojų iš Lietuvos,...

Beveik 200 buriuotojų Nidoje orai nepašykštėjo iššūkių nuotrauka, foto

"Smiltynės perkėla" jau pasiruošė artėjančiam vasaros sezonui. Šiemet jį tikėtasi pasitikti su...

"Smiltynės perkėla" pasiruošė vasaros sezonui nuotrauka, foto

Šiandien, gegužės 10 d. Nidoje startuoja tarptautinė Vl. ir V. Mamontovo atminimo...

Tarptautinėse varžybose Nidoje – beveik 200 buriuotojų nuotrauka, foto

Katamarano Klaipėda-Nida teks dar palaukti nuotrauka, foto

Klaipėda, Teismui laikinai sustabdžius Smiltynės perkėlos skelbtą katamarano, plauksiančio iš Klaipėdos į Nidą,...

VE.lt rekomenduoja: 05.19 d. TV sporto transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, Delfi TV17:10 LKL čempionato rungtynės: „Rytas“ — „Juventus“ 17:10 LKL čempionato rungtynės: „Neptūnas“ — „Skycop“Baltijos...

Bibliotekos pavadinime pasigedo vyskupo titulo nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Naująjį Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos pastatą puošiantis užrašas gali...

„Eurovizijos“ dainų konkursą laimėjo Nyderlandai nuotrauka, foto

Įvairybės, Kitų metų „Eurovizijos“ konkursą rengs Nyderlandai. Tai paaiškėjo Tel Avive, kai šios...

Klaipėda, Paskelbta prieš 22 min.

Sportas, Paskelbta prieš 37 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...