2019 m. gegužės 21 d. 01:28 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uosto bendrovės dirba švariau

(3)

2019-01-26, 11:01

Ona ZINKEVIČIŪTĖ

Uosto bendrovės dirba švariau nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos KLASCO teritorijoje praėjusią vasarą pastatyta mobili oro taršos matavimo stotis rodo žemą kietųjų dalelių lygį. Įmonei pertvarkius gamybos valdymą, dėmesys sutelktas į poveikio aplinkai prevenciją - visą parą dirbantys dispečeriai reaguoja netgi į momentinius pakilimus ir informuoja krovos organizatorius.

Klaipėdos mieste veikia 2 stacionarios Aplinkos apsaugos ministerijos žinioje esančios taršos matavimo stotys Bangų gatvėje ir Šilutės plente. Papildoma mobili oro monitoringo stotis pernai vasaros pabaigoje įrengta uosto teritorijoje, netoli Švyturio gatvės, kurios gyventojai skundėsi padidėjusiu dulkėtumu.

Jos duomenis valdo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), realiu laiku oro kokybę stebi aplinkosaugos institucijos, bet kada realiu laiku gali prisijungti bendrovės vadovai ir taip kontroliuoti situaciją.

Jau ne kartą buvo skelbta, kad KLASCO ėmėsi gamybos pertvarkos, įsigijo papildomų vandens patrankų, kurių skleidžiamas vandens rūko srautas neleidžia dulkėms kilti krovos metu.Taip pat papildomai įsigijo du traktorius teritorijai laistyti ir valyti.

Pažemino ir apipurškia sukrautas rietuves ekologišku Olandijoje įsigytu skystu produktu, kuris virsta plėvele ir neleidžia kroviniams išdžiūti. Tokia technologija taikoma visuose pažangiuose Europos uostuose.

Oro kokybę kontroliuojančioms aplinkosaugos institucijoms buvo pateikta KLASCO parengta programa, numatanti artimiausio laikotarpio oro taršos mažinimo priemones, ir ilgalaikių investicijų į aplinkosaugą planas.

Pagal gamybos pobūdį technologijoms, įrangai, gamybinių procesų pakeitimams ir darbuotojų mokymams numatyta išleisti apie 2 mln. eurų. Tačiau vis atsiranda gyventojų, kuriems kaimynystėje esantis uostas kelia nepasitenkinimą vien tuo, kad ten vyksta laivų krovos darbai ir girdimi geležinkelio garsai.

KLASCO generalinis direktorius Vytautas Kaunas tikina, kad įmonė atitinka pramonei keliamus aplinkos kokybės standartus. "KLASCO ne tik taiko tinkamas aplinkosaugos priemones, bet ir siekia išvengti oro taršos. Vis dar sulaukiame pavienių skundų dėl dulkių. Netgi tada, kai sninga ar lyja. O kai kas mus sieja uosto kvapais, nors jokių kvapų iš mūsų teritorijos nesklinda. Tačiau objektyvūs oro stebėjimo duomenys nuolat patvirtina, kad nuo stoties pastatymo dienos, rugpjūčio 14-osios, kietųjų dalelių koncentracija ore nė karto neviršijo normos ir netgi nebuvo prie jos priartėjusi", - teigia V. Kaunas.

Vertindami oro taršos grafikus ir rodmenų svyravimus, specialistai atkreipia dėmesį į tai, kad uostas apskritai nėra taršiausia Klaipėdos vieta. Uostamiestyje vyrauja vakarų krypties vėjai, bet skundų sulaukiama tada, kai vėjas pasikeičia.

Antai oro stebėjimo stotyje KLASCO teritorijoje didžiausia kietųjų dalelių vidutinė paros koncentracija buvo užfiksuota gruodžio 2 dieną, ji siekė 39,75 µg/ m³, o leistina norma - 50 µg/ m³.

Tą dieną kitos dvi oro tyrimų stotys fiksavo normos viršijimą - Šilutės plente stotelė rodė 78 µg/ m³, Bangų gatvėje - 60 µg/ m³.

Tada, kaip ir beveik visą gruodžio mėnesį, teršalų piko metu vyravo pietryčių vėjas, jis pūtė nuo miesto, ne nuo uosto." Šilutės plente tokių dienų, kai buvo viršijama vidutinė paros koncentracija, buvo 15, o per visus 2018 metus - 58 dienos.

"Klaipėdos centro oro taršos stotyje lyginamuoju laikotarpiu nustatytos 5 dienos, kai kietųjų dalelių kiekis viršijo vidutinę paros normą, o per visus 2018 metus - 13 dienų. Iš grafikų matyti, kad oro užterštumo lygis pagal dienas kinta visose matavimo stotyse, tačiau akivaizdu, kad mažiausias užterštumas matomas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos stotyje", - aiškino KLASCO vadovas.

Anot V. Kauno, KVJUD oro stebėjimo stoties KLASCO teritorijoje duomenys turėtų išsklaidyti gyventojų nerimą, kad Vitės kvartalo gatvės šalia uosto yra blogiausia vieta gyventi mieste. Į menkiausią taršos padidėjimą reaguojama operatyviai, stengiamasi pašalinti taršos šaltinius nelaukiant, kol prietaisai rodys maksimalią leistiną ribą.

KLASCO atsakingai rūpinasi, kad istoriškai nulemta Vitės gyvenamojo kvartalo ir uosto kaimynystė nesukeltų nepatogumų. Įmonės atstovai bendrauja su Vitės progimnazija, įsiklauso į bendruomenės pastabas.

Mokyklos direktorė Renata Venckienė pažymi, kad visi jaučia pagerėjusią situaciją. Pastaraisiais mėnesiais skundų iš tėvų dėl oro taršos ir kvapų, sklindančių iš KLASCO teritorijos, nesigirdi, mokykloje dulkių ant palangių taip pat nematyti.

Žymos: klasco

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Taigi

2019-01-27   11:43

IP: 88.119.136.103

reklamuoja Gurbangirda Berdimuhamedowaitku. Klaipedos stabas.

INFO

2019-01-27   10:15

IP: 78.57.219.197

panasi i propogandine,tame tarpe ir rinkimine, matant miesto gatvese- naujojo LENINO,jo eminencija.-miesto vargdieniu gelbetojo ir didziojo uosto vystytojo p.direktoriaus Vaitkaus milziniskas,lyg TSKP politbiuro nario nuotraukas.Grazus,tsakant vyras,gal ir nekvailas gal ir nenupirktas,tad gal daugelis mergaiciu noretu ji matyt Meru,o gal jaunikiu ar pastoviu partneriu,bet,siaip atrodo tai kvailai.Labai jau ikyriai menkavertiskai ir ispustai....lyg raudoni balionai per proletarini Geguzes pirmosios mitinga. .O uostas tai ir naktimis labai bilda,zmones keikiasi,o jis,tas uostas per tvora i Sportininku rajona ir dulkes leidzia,Bet cia gal organizacija,gal planas,o gal prasti ir dulkantys kroviniai kalti, ne rinkiminis kavalierius Vaitkus.Liberalas Masiulis irgi kure amerikas Lietuvoj,net juokes viesai kas 5 stuku nesurenka per menesi,o kas isejo, mato visi,,,,krito bambiziukas.Kazin ka ir kieno valia,kokias amerikas uoste kuria ponas kandidatas i Klaipedos merus...Daug baudziaunyku istorijos eigoje lipo i amerikas ir eriopas per tvora,o iseidavo vis tas pats, neiskiles tortas.....tsakant suzmekes sudas....O propoganda tai gyva,mat ji yra durniams valdyti-VIESIEJI RYSIAI...

Gerhard

2019-01-26   13:45

IP: 88.118.166.87

Nevirsijantys norma kietuju daleliu skaicius nereiskia, jog dirba svariai! Nereikia tokiu manipuliaciju, tai tik reiskai, jog atitinka galiojancias normas

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Į LR buriavimo taurę Nidoje savaitgalį susirinkęs rekordinis skaičius buriuotojų iš Lietuvos,...

Beveik 200 buriuotojų Nidoje orai nepašykštėjo iššūkių nuotrauka, foto

"Smiltynės perkėla" jau pasiruošė artėjančiam vasaros sezonui. Šiemet jį tikėtasi pasitikti su...

"Smiltynės perkėla" pasiruošė vasaros sezonui nuotrauka, foto

Šiandien, gegužės 10 d. Nidoje startuoja tarptautinė Vl. ir V. Mamontovo atminimo...

Tarptautinėse varžybose Nidoje – beveik 200 buriuotojų nuotrauka, foto

Svencelėje - burlenčių ir jėgos aitvarų varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės 24-26 dienomis Klaipėdos rajone, Svencelėje, vyks kasmetinės burlenčių ir jėgos aitvarų...

Nukentėjusiųjų nuo krušos nepaguodė nuotrauka, foto

Klaipėda, Šeštadienį Klaipėdą užklupusi kruša ir stiprus lietus privertė miesto gyventojus prisiminti 2017...

Iš Kijevo - su laurais nuotrauka, foto

Sportas, Prasidėjo teniso turnyrų ant grunto maratonas. Šįkart Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiame "Tennis...

Palanga paskelbė karą elektriniams paspirtukams nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Nuo birželio 1-osios didžiausio šalies kurorto Jono Basanavičiaus gatvėje, ant jūros tilto...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Sportas, Paskelbta prieš 7 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...