2019 m. gegužės 23 d. 22:17 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uoste žaidžiami taktiniai "žaidimai"

(5)

Uoste žaidžiami taktiniai "žaidimai" nuotrauka, foto

MOSTAI. Per beveik trejus vadovavimo Uosto direkcijai metus Eugenijus Gentvilas atleido 5 darbuotojus, neskaičiuojant tų, kurie išėjo savo noru.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Uosto direkcija pradėjo kovoti prieš neva egzistuojantį projektų ekspertizės monopolį, su besibylinėjančiais atleistais darbuotojais sudaro taikos sutartis ir bando suprasti, kodėl konkursą laimėjusios kompanijos vengia pasirašyti sutartis.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vykdomų projektų ekspertizę metų metais atlieka UAB "Projektų ekspertizė". Paskelbus konkursą paaiškėja, kad kitos įmonės neturi patirties, finansinių apyvartų, tad beveik visada laimi "Projektų ekspertizė".

Pasak direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, dėl to nutarta kai kurias procedūras vertinti lanksčiau ir taip į rinką įsileisti naujų, smulkesnių, bet taip pat gerai dirbančių įmonių. Šiuo metu paskelbtas konkursas techninių darbo projektų ekspertizei atlikti.

Kitas keistas reiškinys - konkursą laimėjusios įmonės vengia pasirašyti sutartis. Pavyzdžiui, pernai viena įmonė pasiūlė gana pigią laivybos kanalo tobulinimo darbų kainą, bet išvengė sutarties pasirašymo. Dar viena kompanija pasiūlė gilinimo darbus tarp krantinių Malkų įlankoje atlikti už 6,8 mln. Lt. Kaina buvo labai tinkama, nes antrą vietą konkurse laimėjusi kompanija užsiprašė 14,4 mln. Lt, trečią - 28,8 mln. Lt. Tačiau pirmos vietos laimėtoja paprašė pripažinti savo pasiūlymą netinkamu. Tad Uosto direkcija ketina pasinaudoti banko garantijomis, jeigu ji nepasirašys sutarties.

"Pirmą kartą matau tokį atvejį, kad paskelbiame laimėtoją, niekas neapskundžia konkurso, o jis prašo pripažinti pasiūlymą netinkamu", - stebėjosi E. Gentvilas.

Šiemet birželio 16 d. sukaks 3 metai, kai E. Gentvilas vadovauja Uosto direkcijai. Jam priekaištaujama, esą jis lengvabūdiškai atleidžia darbuotojus ir taško valstybės pinigus vėliau su jais pasirašydamas taikos sutartis. Pats vadovas įsivaizduoja kaip tik taupąs pinigus.

Per tą laikotarpį buvo atleisti 5 darbuotojai, iš kurių teismui tokio sprendimo neskundė tik vienas Gerdenas Matulis. Viešųjų pirkimų specialistas Hiliaras Sasnauskas prašė priteisti 40 tūkst. Lt, tačiau jam pačiam priteista sumokėti 1 200 Lt. Buvęs infrastruktūros direktorius Algirdas Kamarauskas prašė priteisti 113 tūkst. Lt ir dar 70 tūkst. Lt už moralinę žalą. Pasirašius taikos sutartį jam sumokėti 27,9 tūkst. Lt. Atleistoji vyr. finansininkė Beata Kulevičiūtė irgi prašė priteisti 113 tūkst. Lt, o po taikos sutarties gavo 27,9 tūkst. Lt. Teigiama, kad tuo atveju, jei nebūtų buvę atleisti, buvusiems darbuotojams būtų priklausiusios išeitinės kompensacijos po 32 tūkst. Lt.

Pasak E. Gentvilo, buvo reikalaujama priteisti maždaug trečdalį milijono litų, o sumokėta 55,8 tūkst. Lt. Šiuo metu dar tebevyksta teisminis ginčas dėl uosto apsaugos vadovo Alvydo Jocio atleidimo, jis prašo priteisti 27,8 tūkst. Lt.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

jurininkas

2012-05-30   17:26

IP: 78.61.139.50

Palaikau Gentvila.

Ekspertui

2012-05-29   16:19

IP: 85.206.6.41

Kvalifikacinius reikalavimus konkursams ruošia VĮ KVJUD specialistai, tai kodėl Gentvilas stebisi, kad jie per aukšti?

Ekspertui

2012-05-29   13:37

IP: 85.206.6.41

6 mln-14 mln-28 mln - už kokią sumą geriau dirbti? Dideliai gentvilo nuostabai už 6 mln laimėtojui dirbti nesinori. Tarp kitko kokia konkurencija gali būti tarp profesionalių ekspertų, jei tai yra valstybės interesas ir kur rasti mažą ir gerai dirbančią ekspertų kompaniją -gal tokią kaip Šventosios uosto statybininkai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Šiemet rugsėjį duris atvers Klaipėdos jūrų kadetų mokykla. Deja, Lietuvoje žmonės dar...

Jūrinis rengimas Jungtinėje Karalystėje nuotrauka, foto

Redakcija sulaukė vairuotojų skundo dėl labai ilgai, visą dieną, trunkančių muitinės procedūrų...

Muitininkų trūksta, bet katastrofos nėra nuotrauka, foto

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Ši vasara Palangoje bus paskutinė tokia nuotrauka, foto

Vasara, Ši vasara – paskutinė, kai paplūdimiuose įsikūrusiose laikinose kavinėse bus galima pagurkšnoti...

Protesto įkvėptos merginos kyla į kovą Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, 16-metė Greta Thunberg praėjusią vasarą prie Švedijos parlamento surengė protestą, kuriame ragino...

"Dragūnui" - Klaipėdos miesto medalis nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno" rankininkai, iškovoję devintąjį Lietuvos rankinio lygos čempionų titulą, sulaukė Klaipėdos...

Piratavimas "persikrausto" į Viduržemio jūrą nuotrauka, foto

Jūra, Jūrų kapitonų asociacijos narys, Klaipėdos universiteto profesorius Vytautas Paulauskas neseniai grįžo iš...

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Jūra, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...