2018 m. sausio 19 d. 06:00 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uoste - pajamų rekordas

(4)

Uoste - pajamų rekordas nuotrauka, foto

LAIVAI. Per 9 šių metų mėnesius į uostą atplaukė beveik 5,1 tūkst. laivų. Uosto kapitonas Adomas Alekna pažymėjo, jog pokyčių šioje srityje nedaug - plukdant daugiau krovinių į uostą atvyksta didesni laivai, tad laivų skaičius nedidėja.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Uosto direkcija, suskaičiavusi šių metų trijų ketvirčių rezultatus, vėl dalinasi geromis žiniomis: lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu fiksuojamas 3,4 proc. krovos augimas, o Klaipėda yra tarp trijų augančių regiono jūrų uostų.

Skaičiuojama, jog per sausį-rugsėjį Klaipėdoje perkrautų krovinių apimtis siekė beveik 29,9 mln. t. Tai - 980 tūkst. t, arba 3,4 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Gerokai daugiau (12,6 proc.) šiemet perkrauta skystųjų krovinių. Deja, 6,1 proc. krito biriųjų krovinių skaičius - jų buvo perkrauta kiek daugiau nei 12 mln. t, kai pernai šis skaičius siekė beveik 12,8 mln. tonų.

"Mes priežastis žinome. Praėjusią savaitę teko lankytis Baltarusijoje vykusiosiose transporto ir tranzito dienose, kur susitikome su BNK, Baltarusijos geležinkelio, "Belaruskalij" vadovais. Nuotaikos yra neprastos, išskyrus tai, kad Baltarusija ilgesnį laiko tarpą derėjosi su Rusija dėl žalios naftos savo perdirbimo įmonėms. Dėl kalio turime gerų žinių - siekiama didinti gamybos ir realizavimo apimtis. Pasaulyje dėl sumažėjusio derliaus ūkininkai nelabai skiria lėšų azotinėms trąšoms įsigyti, bet kitąmet tai turėtų keistis", - sakė direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus.

Anot direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriaus Artūro Drungilo, Rygos, Ventspilio ir Talino jūrų uostų krova šiemet sumenko 1,3 - 3,6 mln. t.

Klaipėda išlieka vienu iš trijų augančių rytinės Baltijos jūros pakrantės uostų - augimu ją kiek lenkia rusų Ust Luga (3,5 proc.) ir stipriai augantis Pirmorskas (10,5 proc.).

Klaipėdos uosto atstovai pasidžiaugė, jog konkurentai gerokai lenkiami konteinerių srityje. Jų šiemet tonomis buvo perkrauta net 18,4 proc. daugiau nei pernai.

Geri krovos rezultatai lemia ir puikius finansinius rezultatus.

"Atplaukia daugiau laivų, tad turime ir didesnes pajamas iš uosto rinkliavų. Lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu direkcijos pajamos padidėjo 6 procentais arba 2 milijonais eurų - iš viso surinkta apie 37 milijonai. Tai yra didžiausia suma uosto istorijoje", - sakė direkcijos ekonomikos ir finansų direktorius Martynas Armonaitis.

Kol kas devynių mėnesių direkcijos pelnas nėra apskaičiuotas. Per pusmetį jis siekė 15 mln. eurų. Šiuos pinigus žadama toliau investuoti į uosto infrastruktūrą.

Tarp artimiausių darbų yra krantosaugos sienutės statybos Malkų įlankoje, ties botaniniu draustiniu. Penktadienį pranešta, jog žvejai pradėjo skųstis dėl ribojimų, kadangi uostininkai vadovaudamiesi darbų saugos reikalavimais aptvėrė "Klasco" naudojamą teritoriją ties 145-ąja kratine. Uosto direkcijai planuojant pagilinti Malkų įlanką iki 14,5 m pirmiausia bus pradėta nuo krantinių sutvirtinimo. Planuojama, jog artimiausiu metu bus įrengta krantosaugos sienutė nuo 144 iki 145 krantinės.

Žymos: krova uoste

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Galetu

2016-11-01   16:44

IP: 85.206.129.210

Uostas koke sniego arena padovanuoti Klaipedai

Romka

2016-10-17   03:25

IP: 78.61.38.175

Vadimai, į dešimtuką!

Ert

2016-10-16   22:28

IP: 78.57.203.164

Jau senai vis turiu tą mintį, kodėl taip nuolat rašoma apie uostą, ne kartą ar du per metus, kad palyginti rezultatus, o žymiai dažniau. Ir nuolat apie didėjančias apimtis, tonas, perspektyvas, gilėjantį gylį. Gerai aišku, bet ar ne per dažnai?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Per pastarąjį dešimtmetį Klaipėdos uosto krova padidėjo 44,5 proc., arba 13 mln....

Uosto rezultatus papuošė baltarusių kroviniai nuotrauka, foto

Uosto direkcija pranešė, kad gavęs suderinimą iš klasifikacinės registrų bendrovės ir Lietuvos...

„Ocean Crown“ išplaukė į jūrą išbandyti variklio nuotrauka, foto

Praėjusiais metais įsigijusi tris dulkių nusodinimo įrenginius, šiemet Klaipėdos jūrų krovinių kompanija...

KLASCO su gyventojais aptarė krovos įtaką nuotrauka, foto

Šiuo metu Teisingumo ministerija neturi nė vieno jūrų laivų avarijų ir incidentų...

Kodėl kapitonai nenori būti jūrų laivų avarijų tyrėjais nuotrauka, foto

Sausio 19-ąją gimtadienį švenčia nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

„Neptūno“ nuotykiai tęsiasi - teks nakvoti Stambule nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams kelionė į Turkiją ir rungtynės su šios šalies „Gaziantep“...

Piliavietėje nori statyti laikiną bokštą nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda, iškėlusi ambicingą tikslą atkurti Memelburgo pilies tūrius, vis neatranda atsakymų į...

Sandėliai grius dėl naujos gatvės nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Klaipėdos politikų prašoma leidimo nugriauti keturis sandėlius, kurie trukdys planuojamai tvarkyti Priešpilio...

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...