2018 m. spalio 22 d. 23:26 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Uostas bandys prisidėti kuriant žaliąsias zonas

(7)

Uostas bandys prisidėti kuriant žaliąsias zonas nuotrauka, foto

© KVJUD nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje šiandien prie bendro stalo susėdo Seimo, uosto kompanijų, Uosto direkcijos, miesto valdžios, uostamiesčio mokymo įstaigų atstovai aptarti, kaip būtų galima produktyviau bendradarbiauti gražinant Klaipėdos miestą ir kuriant jį kuo žalesnį. Susitikimą inicijavo Klaipėdoje išrinktas Seimo narys Algimantas Kirkutis.

„Klaipėda priklauso Europos sveikų miestų asociacijai, todėl turime stengtis, kad mieste būtų kuriama darni ekonomika. Tikiuosi, kad ir miesto, ir uosto vadovai dar sklandžiau dirbs kartu mažinant transporto srautus ir kartu tvarkant miesto žaliuosius plotus“, – teigė A. Kirkutis.

Uosto ir miesto atstovai ne kartą diskutavo, kur uosto kompanijos galėtų atsodinti želdinius ir taip vykdyti LR aplinkos ministro įsakymą. Miesto valdžios atstovai sako, kad žalieji plotai turi būti planuojami atsakingai, tad tokia galimybė plačiau atsivers tik, kai bus patvirtinti ir miesto, ir uosto bendrieji planai.

„Mūsų uosto kompanijų atstovai labai geranoriškai sutinka pasirūpinti parkų įrengimu, miesto žaliųjų zonų sutvarkymu ir tų zonų išplėtojimu. Laukiame savivaldybės atstovų pasiūlymų, kur kompanijos galėtų mieste sodinti medžius, tobulinti esamus arba kurti naujus žaliuosius plotus. Esame suinteresuoti, kad miestas būtų kuo gražesnis ir žalesnis“, – per susitikimą sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus.

Vienas gražių pavyzdžių, kaip uosto kompanijos prisideda prie miesto žaliųjų plotų gausinimo – Minijos gatvėje sodinamos liepaitės greta Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto. Čia medelius nuo šiandien sodina AB Vakarų laivų gamyklos atstovai. Želdinius uostininkai sodina, mat tvarkant geležinkelio kelią, bendrovės teritorijoje teko nukirsti kelis medelius. Vietoj jų, mieste bus atsodinta keturiasdešimt liepaičių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

JŪRŲ MINISTRUI .

2017-12-27   20:17

IP: 195.14.182.157

Giliavandenis uostas dar nepastatytas,
Jau Melnragėje švartuojasi laivai.
Ką pasakys dar „JŪRŲ MINISTERIJA“,
Ir dėl Šventosios uosto, ir dėl Lietuvos Laivyno, ir dėl .... . . .

BIMBIRIS

2017-12-19   08:21

IP: 88.119.139.74

Uosto direkcija ir toliau užsiima legalia pornografija... Privalomą želdinių atsodinimą pavertė eiline viešųjų ryšių akcija. Patikėkit, ne kvailiai toje Klaipėdoj gyvena, mielieji uostininkai.

Orakulas

2017-12-18   18:05

IP: 78.57.246.140

Čia ne apie minėtą alergiją, bet...Senosios centro liepos turi tokią savybę būti apgultomis amarų. O amarų išskyros varva žemėn. Visi vasarą puikiausiai mato lipnų sluoksnį po medžiais. O ant žemės nukrenta tai, kas "nepataiko" ant praeivių. Suprantama, mūsų patriotams "dzin" dėl lipnios košės, kartu su kramtoške, ant šaligatvių, dėl sugadintų drabužių ir pridergtų šukuosenų. Mūsų platumose spygliuočiais užsodinėti nėra būdinga. Pagaliau, vasarą lapuočių paūksmė malonesnė ir efektyvesnė. Va, Astaną (Kazachstane) užsodino spygliuočiais - patys kenčia nuo savo "dizaino entuziazistų" bukumo. Tačiau nėr ko putoti dėl to, kas nebeaktualu. Prieš kiek laiko ir topolių "romantišku pūku" totaliai žavėjomės. Pripažintu sovietmečio romantikos atributu, Beje, tik tie, kam būtent nelindo pro langus ar patiems nereikėjo kuopti beviltiškai "prisnigusių" patalpų ar gatvių.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Pastarosiomis dienomis nerimą kelia pranešimai, kad Klaipėdoje padidėjo oro užterštumas kietosiomis dalelėmis....

Uoste oro tarša nefiksuojama nuotrauka, foto

Šį rytą Klaipėdos uoste prisišvartavo paskutinis šį sezoną kruizinis laivas – su...

Baigiasi ilgiausias kruizinės laivybos sezonas nuotrauka, foto

Jūrų kapitonai sako, kad jūriniame sektoriuje iškylančios problemos nesprendžiamos, o dar labiau...

Pasigendama jūrinės politikos tęstinumo nuotrauka, foto

Pirmadienį Liuksemburge vykusioje Europos Sąjungos (ES) Žemės ūkio ir žuvininkystės taryboje žemės...

Šprotų bus daugiau, strimelių mažiau nuotrauka, foto

Dvi "Dragūno-Viesulo" pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Dragūno-Viesulo" rankininkės naująjį Lietuvos moterų pirmosios rankinio lygos sezoną pradėjo iškovodamos...

Miškininkai pasės beveik visas surinktas 25 tonas gilių nuotrauka, foto

Lietuva, Beveik visos Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkų šį rudenį surinktos paprastojo...

Į Klaipėdą parvežta taurė nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos "Vyturio" progimnazijos moksleivis Edas Butvilas sėkmingai dalyvavo visą savaitę Latvijoje vykusiame...

Perskaičiuota vandens kaina nuotrauka, foto

Klaipėda, Kiekvienas taupome vandenį, nes kuo mažiau jo suvartojame - tuo mažiau mokame....

Sportas, Paskelbta prieš 25 min.

Sportas, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...