2019 m. gegužės 23 d. 09:04 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Saugi laivyba: ne optimizavimas, o improvizavimas

(4)

Saugi laivyba: ne optimizavimas, o improvizavimas nuotrauka, foto

PIGUMAS. "Jeigu turimas tikslas padaryti tik pigiau, galime apskritai Lietuvoje apsieiti be saugios laivybos, tada valstybė dėl jos nepatirs jokių išlaidų. Galime nerengti ir jūrininkų", - sako kapitonas Sigitas Šileris.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Išsakyti savo nuomonę dėl pastarųjų įvykių pertvarkant jūrinį sektorių panoro ir tolimojo plaukiojimo kapitonas Sigitas Šileris. Jam skauda širdį matant, kas vyksta.

S. Šileriui nuostabą kelia susisiekimo ministro Roko Masiulio pasakymas, esą buvęs Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus eina kartu su uosto naudotojais, ir kaip atrodytų, jeigu ministras eitų su kelininkais?

Ką padarė A. Vaitkus?

"Taip, jeigu ministras eitų su kelininkais, atrodytų blogai. Bet tai nesuderinami dalykai. Uosto naudotojai nėra A. Vaitkaus pavaldiniai, o kelininkai yra ministro pavaldiniai. Kai ministras dar buvo AB "Klaipėdos nafta" vadas, ar jis atsiskaitė A. Vaitkui? Uosto taryba svarsto investicijų planus, kuriuos tvirtina ministras. Uosto direkcijos vadovas negali palaikyti vienos kurios nors kompanijos. Jeigu taip būtų, kitos kompanijos sukeltų didelį triukšmą. Jeigu mes kalbėtume kaip ministras - kad gali būti kokie nors santykiai ir kokia nors įtaka - prisišnekėtume iki velniai žino ko. Man niekaip nesuprantama, ką tas A. Vaitkus padarė blogo, jeigu valstybė iš Uosto direkcijos pasiėmė 28 milijonus eurų. Ar daug Lietuvoje yra tokių valstybinių įmonių, kurios gali tiek šelpti jos biudžetą", - savo nuomonę išsakė kapitonas. Pasak jo, tokių atvejų, kad vienos įmonės, tokios kaip AB "Klaipėdos nafta", darbuotojai taptų tokiais dideliais viršininkais, Lietuvos istorija žino. Kai šalies ūkiui vadovavo Rimantas Didžiokas, iš laboratorijos Smiltynėje irgi nemažai žmonių išėjo ir pradėjo eiti vadovaujamas pareigas AB "Lietuvos geležinkeliai".

Dar pigiau be saugios laivybos

Lietuvos saugios laivybos administracijos, kuri dabar tapo Lietuvos transporto saugos administracijos Jūrų departamentu, optimizaciją kapitonas vadina improvizacija. "Niekaip nesuprantu, kodėl ta optimizacija buvo pradėta be plano. Kiek jau įvyko pakeitimų. Deja, improvizuodamas koks nors Seimo narys, neturintis apie jūrą jokio suvokimo, registruoja įstatymo pataisas ir mes visi turime jas vykdyti? Buvo nutarta Saugios laivybos administraciją jungti prie Valstybinės kelių transporto inspekcijos. Žinoma, kad tai negerai.

Paskui nuspręsta jūrininkų egzaminavimą kelti į Kauną, perduoti VšĮ, nes tai dideli pinigai. Pasirodo, jeigu jūrininkai išleis savo pinigus viešajai įstaigai, valstybė gaus pelno, o jeigu - valstybės sukurtai institucijai, tokiai kaip saugi laivyba - ne. Todėl ir sakau, kad vyksta improvizacija. Kažkur kažkas kažką pasako, tai padaroma, vėl kažkas pakalba, keičiame kryptį. Vadinasi, taip mes tos optimizacijos iki galo ir neįvykdysime. Jos tikslas turėtų būti labai aiškiai apibrėžtas. Yra privalomos funkcijos, kurias turi vykdyti Saugios laivybos administracija. Tai susiję su tarptautinėmis konvencijomis, su jūrininkų rengimu, jų kvalifikacijos kėlimu, į Klaipėdos uostą atplaukiančių laivų tikrinimu. Tai be galo didelė struktūra. Ar tinkamas paaiškinimas, kad tai bus daroma pigiau ir daugiau nieko?" - klausia A. Šileris.

Jis prisiminė tuos laikus, kai buvo kuriama Lietuvos saugios laivybos administracija kaip savarankiška įstaiga atskiriant ją nuo Uosto direkcijos. Kapitonas tikina, kad buvo surašyti visi jos darbuotojai ir tai, ką kiekvienas jų darys. "Mes patys kalti, kad joje pradėjo augti žmonių skaičius, pradėjo dirbti ir ne specialistai", - samprotavo S. Šileris.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Alfonsas Pekarskas

2019-04-27   07:23

IP: 185.11.26.161

Jei neprisiklausoma tokių Jūros ąsų kaip S Šileris jau blogai Tai žmonės išmintingi ir ministro problema jeigu to nesupranta

Artūras

2019-04-26   20:32

IP: 185.11.26.161

Tą patį SUMIN šį pavasarį norėjo padaryti su Buriuotojų Sąjungos sukurta buriuotojų mokymo ir diplomavimo sistema. Paprasčiausiai ją “demonopolizuoti” leidžiant mokyti ir diplomuoti bet kuriai UAB ar VŠĮ, kuri praeis atestaciją. Netgi leisti jai pačiai skirti egzaminatorius ir išduoti savo sugalvotus diplomus. Svarbiausias atestacijos reikalavimas - kad turėtų klasę su plakatais ir įdarbintų bent vieną upeivė su 5-ių metų darbo stažu. Bet buriuotojai turi vienijančią organizaciją, kuri kartu su buriuotojais įrodė SUMIN, kad jie nasupranta, ką apsiėmė daryti.

Nord

2019-04-26   08:40

IP: 85.232.128.54

Klaipėdą norima palikti visai be teisių ir be balso. Kas mes per minkšti geručiai tie žmonės klaipėdiečiai, negalim vieną reizą tvirto stuburo parodyti?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Klaipėdos policininkai išskirtiniai tuo, kad vieninteliai Lietuvoje turi ir jūrų uosto...

Policininkus į jūrą palydėdavo ruonis nuotrauka, foto

Į LR buriavimo taurę Nidoje savaitgalį susirinkęs rekordinis skaičius buriuotojų iš Lietuvos,...

Beveik 200 buriuotojų Nidoje orai nepašykštėjo iššūkių nuotrauka, foto

"Smiltynės perkėla" jau pasiruošė artėjančiam vasaros sezonui. Šiemet jį tikėtasi pasitikti su...

"Smiltynės perkėla" pasiruošė vasaros sezonui nuotrauka, foto

Šiandien, gegužės 10 d. Nidoje startuoja tarptautinė Vl. ir V. Mamontovo atminimo...

Tarptautinėse varžybose Nidoje – beveik 200 buriuotojų nuotrauka, foto

Braižomi automobiliai - neišsprendžiama problema? nuotrauka, foto

Automobiliai, Dėl nubraižytų automobilių nirštantys klaipėdiečiai norėtų, kad policijos pareigūnai patruliuotų ir baustų...

Dingusi keturiolikmetė atsirado nuotrauka, foto

Kriminalai, 2019-05-20, apie 6:40 val., mama išlydėjo savo keturiolikmetę dukrą Evą R. (gim....

Pareigūnams pagerbti - išskirtinis simbolis nuotrauka, foto

Klaipėda, Gali būti, kad jau netrukus uostamiesčio Vilties ir Salomėjos Nėries gatvių sankryžoje...

Melnragėje - vaikų bėgimo varžybos nuotrauka, foto

Sportas, Ketvirtadienį nuo 11 val. Melnragės paplūdimyje organizuojamas UNICEF bėgimas "Už kiekvieną vaiką"....

Automobiliai, Paskelbta prieš 4 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 35 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Sportas, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...