2018 m. vasario 22 d. 07:08 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Pramoginių laivų techninė apžiūra nėra sugriežtinta

(11)

Pramoginių laivų techninė apžiūra nėra sugriežtinta nuotrauka, foto

INFORMACIJA. Elementarios informacijos trūkumas skatina įvairių gandų atsiradimą ir klaidina pramoginių laivelių savininkus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Ne už kalnų pramoginės laivybos sezonas. Šių metų sausio 22 d. duomenimis, Lietuvos vidaus vandenų laivų registre įregistruota 72 617 pramoginių laivų. Kokios permainos laukia jų savininkų, kai laiveliams reikės techninės apžiūros?

Anksčiau pramoginių laivų apžiūras atlikdavo Lietuvos saugios laivybos administracija (LSLA), esanti Klaipėdoje. Dar pernai buvo pradėtas jos reorganizavimo procesas ją prijungiant prie Valstybinės kelių transporto inspekcijos. Šiuo metu jau veikia nauja institucija - Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), turinti Jūrų departamentą Klaipėdoje.

Į redakciją kreipėsi pramoginio laivelio savininkas (redakcijai vardas ir pavardė žinomi). Gruodį baigėsi jo pramoginio motorinio laivelio techninės apžiūros galiojimo laikas. Jis, kaip buvo įpratęs, kreipėsi į LSLA darbuotojus, bet šie pareiškė, kad jiems atimta teisė atlikti technines apžiūras, nes ruošiama nauja tvarka.

Sausio vidury žmogus gavo informacijos apie "naują tvarką", kuri būsianti taikoma pramoginių laivų techninei apžiūrai. Ją bus galima užsakyti tik ketvirtadieniais, be to, laivo savininkas esą privalėsiąs atsivežti prie katerio komisiją, kurią sudarys 5 asmenys. Vyras teigia neturintis tokios transporto priemonės, kad galėtų vežioti tiek žmonių.

LTSA atstovų klausėme, ar tikrai pasibaigus pramoginio katerio techninei apžiūrai pats žmogus prie jo turi atsivežti 5 asmenų komisiją.

"Ne. Pasibaigus pramoginio laivo techninės apžiūros galiojimo laikui, laivo savininkas gali kreiptis į LTSA Administracinių paslaugų departamento Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos skyrius (APD). Suderinus techninės apžiūros vietą ir laiką, APD skyriaus specialistai atvažiuos į suderintą vietą tarnybiniu transportu", - rašoma atsakyme į redakcijos paklausimą.

Techninių apžiūrų vykdymo funkcijos buvo perduotos APD skyriams nuo 2017 m. gruodžio 1 d. Šiuo metu apmokomi skyrių specialistai, kurie ir sudaro vadinamąją komisiją - paprastai 2-3 žmones. Speciali komisija techninėms apžiūroms atlikti nesudaroma.

LTSA darbuotojų teigimu, pramoginių laivų techninės apžiūros atliekamos pagal Pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros atlikimo taisykles, patvirtintas dar LSLA direktoriaus 2014 m. balandžio 28 d. įsakymu. Taigi, techninės apžiūros nėra sugriežtintos, jos atliekamos pagal nustatytą tvarką. Tiesa, neatlikus apžiūros gresia bauda nuo 120 iki 170 eurų.

Į klausimą, kokios dar naujovės laukia pramoginių laivelių techninių apžiūrų srityje, LTSA atsakymas buvo toks: "Šiuo metu yra inicijuoti teisės aktų pakeitimai. Jiems įsigaliojus apie naujoves bus paskelbta įstaigos tinklapyje."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Antijonas

2018-02-12   23:12

IP: 86.38.252.237

Kokia dar techninė reikalinga pūslei su. 5 ag birbalu ? Va kur klausimas. Juk tą skylę gumiaškai gerai paperdus gali padaryti... Juokais, aišku, bet marazmas yra kas metai tikrint tą pūslę...

Laivininkas

2018-02-11   17:10

IP: 90.131.32.96

Buvo geri laikai paserdavom keleis EUR kaip suniukus ir net neziuredavo

Burės

2018-02-11   14:25

IP: 80.233.239.118

Come on! Trumpa vasara, o tiek reikalavimų!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Tikimasi, kad artimiausio miesto Tarybos posėdžio metu politikai pritars lėšų skyrimui legendinės...

Žada pinigus "Lietuvos" remontui nuotrauka, foto

Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokykla "Žiemys" neturi galimybių plėstis. Tai, kad Klaipėdos...

Buriavimo mokyklos perspektyvos tebeskendi rūke nuotrauka, foto

Po 80 metų nors trumpam į savąjį uostą sugrįžo išsaugota pirmojo Lietuvos...

Šimtmetis: apie dvi unikalias laivo vėliavas nuotrauka, foto

Šiandien, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo išvakarėse, teikiami diplomai 92 Lietuvos aukštosios...

Jūrininkų alma mater švenčia 70-metį nuotrauka, foto

Vasario 21-ąją gimę nuotrauka, foto

Klaipėda, Jei pastebėjote, jog šiandien Jūsų giminaitis, draugas, ...

Automagistralėje Kaunas–Klaipėda apvirtęs miškavežis užtvėrė kelią nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Trečiadienį Tauragės policija pranešė, kad automagistralėje Kaunas–Klaipėda, netoli aukščiausios automagistralės vietos (Klaipėdos...

"Vakarų ekspreso" svetainėje - Seimo narys Žygimantas Pavilionis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien po pietų "Vakarų ekspreso" redakcijoje lankėsi diplomatas, dabar Seimo...

Kiaulių maras artėja prie Žemaitijos nuotrauka, foto

Lietuvos naujienos, Miškuose masiškai gaišta šernai, afrikinis kiaulių maras (AKM) artėja prie Žemaitijos. Prognozuojama,...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 13 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 val.

Lietuvos naujienos, Paskelbta prieš 14 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...