2018 m. gegužės 23 d. 19:51 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Pramoginių laivų techninė apžiūra nėra sugriežtinta

(15)

Pramoginių laivų techninė apžiūra nėra sugriežtinta nuotrauka, foto

INFORMACIJA. Elementarios informacijos trūkumas skatina įvairių gandų atsiradimą ir klaidina pramoginių laivelių savininkus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Ne už kalnų pramoginės laivybos sezonas. Šių metų sausio 22 d. duomenimis, Lietuvos vidaus vandenų laivų registre įregistruota 72 617 pramoginių laivų. Kokios permainos laukia jų savininkų, kai laiveliams reikės techninės apžiūros?

Anksčiau pramoginių laivų apžiūras atlikdavo Lietuvos saugios laivybos administracija (LSLA), esanti Klaipėdoje. Dar pernai buvo pradėtas jos reorganizavimo procesas ją prijungiant prie Valstybinės kelių transporto inspekcijos. Šiuo metu jau veikia nauja institucija - Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA), turinti Jūrų departamentą Klaipėdoje.

Į redakciją kreipėsi pramoginio laivelio savininkas (redakcijai vardas ir pavardė žinomi). Gruodį baigėsi jo pramoginio motorinio laivelio techninės apžiūros galiojimo laikas. Jis, kaip buvo įpratęs, kreipėsi į LSLA darbuotojus, bet šie pareiškė, kad jiems atimta teisė atlikti technines apžiūras, nes ruošiama nauja tvarka.

Sausio vidury žmogus gavo informacijos apie "naują tvarką", kuri būsianti taikoma pramoginių laivų techninei apžiūrai. Ją bus galima užsakyti tik ketvirtadieniais, be to, laivo savininkas esą privalėsiąs atsivežti prie katerio komisiją, kurią sudarys 5 asmenys. Vyras teigia neturintis tokios transporto priemonės, kad galėtų vežioti tiek žmonių.

LTSA atstovų klausėme, ar tikrai pasibaigus pramoginio katerio techninei apžiūrai pats žmogus prie jo turi atsivežti 5 asmenų komisiją.

"Ne. Pasibaigus pramoginio laivo techninės apžiūros galiojimo laikui, laivo savininkas gali kreiptis į LTSA Administracinių paslaugų departamento Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos skyrius (APD). Suderinus techninės apžiūros vietą ir laiką, APD skyriaus specialistai atvažiuos į suderintą vietą tarnybiniu transportu", - rašoma atsakyme į redakcijos paklausimą.

Techninių apžiūrų vykdymo funkcijos buvo perduotos APD skyriams nuo 2017 m. gruodžio 1 d. Šiuo metu apmokomi skyrių specialistai, kurie ir sudaro vadinamąją komisiją - paprastai 2-3 žmones. Speciali komisija techninėms apžiūroms atlikti nesudaroma.

LTSA darbuotojų teigimu, pramoginių laivų techninės apžiūros atliekamos pagal Pramoginių ir asmeninių laivų techninės apžiūros atlikimo taisykles, patvirtintas dar LSLA direktoriaus 2014 m. balandžio 28 d. įsakymu. Taigi, techninės apžiūros nėra sugriežtintos, jos atliekamos pagal nustatytą tvarką. Tiesa, neatlikus apžiūros gresia bauda nuo 120 iki 170 eurų.

Į klausimą, kokios dar naujovės laukia pramoginių laivelių techninių apžiūrų srityje, LTSA atsakymas buvo toks: "Šiuo metu yra inicijuoti teisės aktų pakeitimai. Jiems įsigaliojus apie naujoves bus paskelbta įstaigos tinklapyje."

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

jur

2018-05-11   09:45

IP: 90.137.75.128

labai teisingi komentarai! Isiskaitykite valdininkeliai!

As

2018-04-23   12:55

IP: 90.131.33.46

Gaidys * su tais registravimais .tegu uzsiima rimtesniais falykais .isvare tauta i uzzieni nebeturi is ko pinigu benulupti..

Jo

2018-03-20   11:48

IP: 86.100.108.47

Kažin ar ir vyriausybės "durnių laivui" reikės apžiūros.O gal psichiatrinės?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Kuršių mariose apvirtus jachtai pasieniečiai išgelbėjo tris ja plaukusius berniukus ir vyrą....

Kuršių mariose išgelbėti trys vaikai ir vyras nuotrauka, foto

Šeštadienį, Europos jūros dienos išvakarėse, jūrinė bendruomenė atliko kilnią pareigą – padėjo...

Pagerbti žuvę jūrininkai, jūros veteranai ir švyturiai nuotrauka, foto

Šeštadienį priesaiką jūrai davė 160 Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, šiemet švenčiančios...

Jūrai prisiekė 160 būsimų jūrininkų nuotrauka, foto

Negalintys atvykti į Klaipėdą  IX „Laivų paradą“ kviečiami stebėti tiesiogiai internetu. Bendrai...

Laivų paradą stebėkite tiesiogiai internetu nuotrauka, foto

Vėl skelbiamas konkursas į KVMT vadovo pareigas nuotrauka, foto

Kultūra, Kultūros ministerija paskelbė konkursus į Lietuvos rusų dramos ir Klaipėdos valstybinio...

Nevaldoma priekaba „nuvizgino“ automobilį nuotrauka, foto

Kriminalai, Avarija netoli Klaipėdos galėjo priminti garsaus Barry Levinsono filmo pavadinimą „Uodega vizgina...

Kairių poligone griaudėjo haubicų šūviai nuotrauka, foto

Klaipėda, Trečiadienį Brigados generolo Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose vyko netiesioginės ugnies paramos kovinio...

Lietuvos paštas žada patogumų ir naujovių nuotrauka, foto

Ūkis, Permainas išgyvenantis valstybės valdomas Lietuvos paštas palengva modernizuojasi. Miestuose ir rajonuose kai...

Kultūra, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Ūkis, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...