2018 m. sausio 23 d. 10:14 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Plečiant Krovinių terminalo veiklą tarša nedidės

(3)

Plečiant Krovinių terminalo veiklą tarša nedidės nuotrauka, foto

ANKŠTA. Konteinerių krovos terminalas jau visas pristatytas. Sunku įsprausti net du automobilių pakrovimo taškus ir 5 mažas saugyklėles.

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Krovinių terminalas, priklausantis koncernui "Achemos grupė", ketina plėsti savo ūkinę veiklą. Šiemet spalį Aplinkos apsaugos agentūra, esanti Vilniuje, nusprendė, kad poveikio aplinkai vertinimas tokiai veiklai nėra būtinas.

UAB Krovinių terminalo (KT) gamybos ir technikos direktorius Eduardas Plauška teigia, kad tarša ir ateityje įgyvendinus plėtros planus nedidės, nes dėl sudėtingos politinės ekonominės situacijos tiesiog kol kas nėra iš kur paimti daugiau krovinių. Šiuo metu terminalas kol kas išnaudoja mažiau nei trečdalį savo pajėgumo. "Dėl mūsų papildomos ūkinės veiklos skaičiuotinė tarša padidėtų 0,9 proc., todėl ir nereikalingas poveikio aplinkai vertinimas. Galiu patikinti, kad jokių grėsmių nėra", - teigė E. Plauška.

Plėtrą stabdo bylinėjimasis

Šiuo metu Krovinių terminalas (KT) turi tik dvi estakadas po 13 vagonų. Tai labai mažai, nes, pavyzdžiui, AB "Klaipėdos nafta" turi vieną estakadą, kurioje telpa 64 vagonai. KT nori dirbti su naftos perdirbimo įmone "Orlen Lietuva". Jai 26 vienkartinės krovos vagonų yra per mažai. "Jau šią vasarą buvome įstrigę - keli sąstatai stovėjo Lietuvoje, mokėjome baudas, nes negalėjome iškrauti krovinio ir stovėjo eilė", - sakė E. Plauška.

Pasak jo, leidimą statyti dar vieną estakadą KT jau turėjo daugiau kaip prieš dvejus metus. Tačiau "Klaipėdos nafta" nebuvo sužavėta tokiu terminalo sprendimu ir jau daugiau kaip dvejus metus vyksta teisminiai procesai. Todėl trečios estakados statyba nebuvo pradėta. "Ir dabar dar negalime to daryti, nežinome, kada tai darysime, gali būti ir taip, kad visai nestatysime", - sakė gamybos ir technikos direktorius.

Tai viena norimo įgyvendinti plėtros projekto dalis. Kita dalis - statyti automašinų pakrovos terminalą.

Mažo masto statyba

"Paprastai žmonės terminalą supranta kaip kažką baisaus. Tai būtų dvi mažos benzino kolonėlės, ir tai dar būtų per skambiai pavadinta, turėtume du mašinų pakrovimo taškus. Juose būtų keičiama produkto kokybė. Pavyzdžiui, atsivežamas 85 benzinas, į jį pridedama priedų, kad taptų 95 ar 98 benzinu. Paprastai kiekviena įmonė, norinti su mumis bendrauti arba vežtis tą krovinį pas save, deda savo specialų priedą, kurio mes net nežinome. Bet ne tai esmė. Tiesiog mes iš to paprasto pigesnio benzino padarytume normalų, normaliai kainuojantį benziną. Tačiau mes jo nepardavinėtume, tik jį perkrautume. Galėtume atsigabenti paprastą benziną laivais jūra arba traukiniais, arba autotransportu, iš jo pagaminti gerą, atvažiuotų mašinos ir jį iš mūsų išsivežtų. "Klaipėdos nafta" dabar turi 8 tokius taškus, pas mus būtų du.

Mūsų kompleksui reikėtų 5 labai mažų saugyklų - po 542 kubinius metrus. Šiuo metu KT turi 6 saugyklas po 20 tūkst. kub. m, 3 - po 14 tūkst. ir 4 - po 5 tūkst. kub. m.

Tose mažose saugyklėlėse būtų laikomi priedai - spiritas, rapsas arba startinis krovinys, kurio gali reikėti nedaug. Masto prasme tai labai maža statyba, palyginti juokas. Nepatogumas tik toks, kad mes turime įsirangyti į labai mažą rūbą. Viskas pas mus jau pastatyta, turime įsisprausti į tarpus. Be to, yra artima kaimynystė, tad sąlyginai yra pažeidžiami atstumai pagal reikalavimus. Tačiau pagal amerikiečių metodiką yra parengtos specialios priešgaisrinės rizikos analizės ir yra gauti leidimai", - pasakojo KT gamybos ir technikos direktorius.

Nėra krovinių

KT projektinis pajėgumas - 3,5 mln. tonų. Tačiau pernai KT perkrovė 957 tūkst. t. Taigi nekraunamas net trečdalis planuojamo kiekio. Tad, pasak E. Plauškos, ir tarša negali būti didesnė.

"Mes tikrai nekrausime tų trijų milijonų tonų, netgi 2,5 milijono. Rusai yra pasirengę nurengti ir latvius, ir estus naftos produktų atžvilgiu ir juos krauti savo Ust-Lugos uoste. Mus gelbsti tai, kad mūsų partnerė - pasaulinė kompanija "Vitol", mums pristatanti "įtemptą" krovinio kiekį. Mūsų saugyklų pliusas, kad galime krauti nedidelius kiekius, t. y. švarų krovinį nedideliais kiekiais, ir jai tai patogu. Tačiau ir ji mums daugiau to krovinio neduos, nes jo realiai nėra. Jo norėtų ir estai, ir latviai. Taigi tos ribinės taršos nuo 3,5 mln. t tikrai nepasieksime", - aiškino E. Plauška.

KT vedė derybas metus ir keturis mėnesius su didžiausia Rusijos naftos kompanija "Rosneft" dėl naftos produktų tiekimo sutarties pasirašymo. Tačiau gavo atsakymą, kad dėl sudėtingos politinės ekonominės situacijos krovinys į KT pusę nejudės.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

DJ

2016-11-18   09:31

IP: 172.56.27.193

Beje kas dėl eglių, tai kodėl ne jas ten nepasodinti visam gyvenymui ? ir tuomet jų nereikės daugiau kažkur nupjauti, nes jos tiesiog bus gyvos ir puošiamos dėl švenčių tradicijų daugeli metų į priekį, tik tam žinoma reikės paruošti joms vietas specialias ir kartais kažkiek trašų joms skirtų...!

DJ

2016-11-17   23:55

IP: 208.54.85.168

JAV surado labai didelį kiekį naftos ir dujų telkynius. Ta yra labai gera naujiena JAV naftos perdirbimo pramonei. Tačiau tuoj pat vėl prasidėjo psichozė dėl atmosferos atšilymo kas yra visiška tuščia lempų lempa !. Visi planetos veikiantys vulkanai ar kartais vėl pradėdami veikti isskyria labai daug milijardus tonųCO2 ir juodujų dalelių jau milijardus metų Žemėje, tai yra tūkstančius kartų daugiau nei žmonės per tiek metų išmetė CO2 nuo tada kada tai pradėjo daryti ir būtent dėl to Žemės atmosfera nekaista, bet atvirkščiai šala dėl būtent tų juodujų dalelių kurios nepraleidžia Saulės šviesos!. Tas juodasias daleles kaip suodžius galima matyti ant baltos spalvos mašinų po lietaus kuomet atsiranda tokia purvini nutekėjimai kas yra yra b0tent tie suodžiai ir kas iš esmės yra naudngas dalykas nes mūsų atmosfera dėl neperkaita. Debesys irgi veikia kaip veidrodis nuo Saulės kaitros kuomet vanduo garuoja nuo visokių Žemės vandeninų ir kuo daugiau atsiranda karšto oro, tuo daugiau atsirando debesų kurie irgi naudingi, tokiu būdu Žemės gamta reguliuoja atmosfera !. Dar vienas dalykas apie deguonį kurio visa žmonija labai daug sunaudoja ką snors degindami, bet gamta sugeba kompensuoti deguonės sunaudojimą per miškus, augalus ir vandenynus kas viskas tai perdirba CO2 į deguonį, nes mes kitaip senai pritruktume deguonės, bet tai nereiškia, kad reikia negvikdenti atsinaujančią energetiką ir mažiau teršti ne dėl atmosferos, bet kai kuriems žmonėms tie taršalai gali sukelti visokių ligų, todėl geriau gyventi ten kur yra daugiau miško, bet to ekologija yra ir daugiamilijardinis verslas, tai reiškia ekologija gamina pinigą !

agentas

2016-11-17   21:18

IP: 86.100.15.23

Apie kokius konteinerius ten po nuotrauka prirašyta? Apie KN estakadų skaičių ir talpą totaliai nusipaistyta.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Pertvarkant Žuvininkystės tarnybą, joje nuo rudens darbuotojų sumažės trigubai - iki...

Vis dar ieško, kur Klaipėdoje įkurdinti tarnybą nuotrauka, foto

Į Klaipėdos jūrų uosto žemės ūkio produktų krovos segmentą ateina naujas stambus...

„Imlitex Holdings“ eksporto srautus kreipia per „Begą“ nuotrauka, foto

Per pastarąjį dešimtmetį Klaipėdos uosto krova padidėjo 44,5 proc., arba 13 mln....

Uosto rezultatus papuošė baltarusių kroviniai nuotrauka, foto

Uosto direkcija pranešė, kad gavęs suderinimą iš klasifikacinės registrų bendrovės ir Lietuvos...

„Ocean Crown“ išplaukė į jūrą išbandyti variklio nuotrauka, foto

Kultūrinė bendruomenė neteko Vaidoto Macijausko nuotrauka, foto

Kultūra, Klaipėdos miesto...

Ieškote darbo? Laisvos darbo vietos Klaipėdos regione nuotrauka, foto

Ekonomikos naujienos, Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi:

Marihuanos turėjęs vaikinas išsidavė pradėjęs bėgti nuotrauka, foto

Kriminalai, Sausio 22 d., apie 19.30 val., Klaipėdoje, Geležinkelio gatvėje, patruliavusių pareigūnų buvo...

Paskelbtas nuosprendis ginklo vagystės byloje nuotrauka, foto

Kriminalai, Paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo...

Kultūra, Paskelbta prieš 18 min.

Ekonomikos naujienos, Paskelbta prieš 31 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...