2020 m. rugpjūčio 10 d. 08:37 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Pagarbos jūrinei bendruomenei netrūko ir šiemet

(6)

Pagarbos jūrinei bendruomenei netrūko ir šiemet nuotrauka, foto

ŠVENTĖ. Jūrinė bendruomenė iškilmingai pagerbta ir šiemet.

© Uosto direkcijos nuotr.

Reklama

Paprastai tokie garbingi apdovanojimai kaip pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino medaliai būdavo teikiami per Jūros šventę, Jūrininkų vakare, vykdavusiame Klaipėdos koncertų salėje. Šiemet, atsižvelgiant į saugumo, susijusio su koronaviruso pandemija, rekomendacijas, visa šventinė ceremonija persikėlė į Smiltynę, prie paminklo "Albatrosas", skirto iš jūros negrįžusiems jūrininkams prisiminti.

"Albatrosas - galingas jūrinis paukštis, drąsos ir stiprybės, taip pat tvirtumo, ištvermės ir atkaklumo simbolis. Drąsiai galima sakyti, kad tai savybės žmonių, kurie yra atsidavę jūrai, pašventę savo gyvenimus jūrinei veiklai. Tai, ką jūs darote, rodo, kad Lietuva yra jūrinė valstybė, o jūsų darbas mūsų šalį dar labiau garsina. Linkiu visiems albatroso stiprybės, kantrybės, drąsos ir plačių polėkių", - renginio metu sakė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Net du medalininkai

L. Stulpino apdovanojimas skiriamas už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja - Lietuvos susisiekimo ministerija. L. Stulpino apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Uosto direkcija. Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio.

Kol kas apdovanotų šiuo medaliu jūrinės bendruomenės atstovų nėra daug.

Šiemet toks medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkui Petrui Bekėžai už ilgametį ir nepriekaištingą darbą puoselėjant Lietuvos jūrų ir vidaus vandenų laivynus, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje.

ĮVERTINIMAS. Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža sako, kad kapitono L. Stulpino medalis jam yra visos Lietuvos jūrininkų sąjungos darbo įvertinimas.

"Mano kandidatūrą iškėlė LJS taryba. Dabar tai, kam teikti L. Stulpino medalius, transporto darbuotojo garbės ženklus, sprendžia ministerijos sudaryta komisija. Iki paskutinės minutės nežinojau, koks bus sprendimas", - sakė P. Bekėža.

Jo manymu, tas medalis yra Lietuvos jūrininkų sąjungos pripažinimas. "Aš tik jai vadovauju, o dirba gana daug žmonių. Man labai džiugu, kad įvertinti mūsų sąjungos nuopelnai. Mes keliame klausimus, kurie jau būna išspręsti kitose valstybėse. Siekiame, kad Lietuvos teisinė bazė atitiktų tarptautinės teisės aktų reikalavimus. Taryba man, kaip pirmininkui, neleidžia snausti, o aš judinu kitus", - kalbėjo P. Bekėža, LJS vadovaujantis nuo 1995 metų su 1,5 metų pertrauka.

L. Stulpino medalis už nepriekaištingą ilgametį darbą plėtojant Klaipėdos valstybinį jūrų uostą, jūrų krovos, uosto konkurencingumo didinimą, pažangių technologijų ir gamybos metodų įdiegimą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje šiemet skirtas Vidmantui Dambrauskui, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentui ir UAB Birių krovinių terminalo generaliniam direktoriui. Deja, jis šventėje dalyvauti negalėjo.

Uosto kapitonui - du apdovanojimai

Lietuvos Respublikos jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanoti Vytautas Petrulis, asociacijos "Jūros veteranai" pirmininkas ir Alvydas Butkus, UAB "Klaipėdos laivų remontas" generalinis direktorius.

Lietuvos Respublikos ministro pirmininko padėkos raštai įteikti Sergejui Piavinui, AB "DFDS Seaways" laivų elektromechanikui, ir Linui Adomauskui, UAB Limarko jūrų agentūros Ekspedijavimo skyriaus vadovui.

Reklama

Susisiekimo ministro padėkos raštais apdovanoti Genadijus Šamovas, UAB "Gridinsenta" direktorius, Vytautas Dačkus, Uosto direkcijos laivo "Gelmė" kapitonas, Vytautas Prišmontas, AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos laivų mechanikas.

Susisiekimo ministro padėkos raštu ir Uosto direkcijos darbuotojo garbės ženklu už nuoseklų ir kryptingą darbą, nuopelnus stiprinant Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įvaizdį, didinant uosto konkurencingumą, Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardo garsinimą pasaulyje apdovanotas Klaipėdos uosto kapitonas Adomas Alekna.

 KAPITONAS. Klaipėdos uosto kapitonui Adomui Aleknai įteiktas Susisiekimo ministerijos padėkos raštas ir Uosto direkcijos garbės ženklas.

Pauliaus Lindenau medaliai, kuriuos įsteigė Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacija, įteikti Povilui Jasukaičiui (UAB "Klaipėdos Laivų remontas") ir Vladimirui Bugajevui (UAB "Garant group").

Lietuvos jūrininkų sąjungos ir asociacijos "Jūros veteranai" įsteigti jūros veteranų ženklai įteikti bocmanui Sergejui Gubkinui, kapitonui Juozui Bakanauskui, jūreiviui Jonui Šalkauskui, motoristui-tekintojui Andrejui Jefremenkai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

zzz

2020-07-30   16:41

IP: 172.69.190.14

nera laivyno , nera ir kapitonu

2020-07-30   15:31

IP: 172.69.190.68

Gaila, kad taip neprofesionalus žurnalistai (Dalia BIKAUSKAITĖ) rašo apie Lietuvos jūrininkus. Gal reikėtu bent žvilgtelėti į pono Bekėžos nuotrauką, kad jis gal mechanikas? ......Šiemet toks medalis įteiktas kapitonui, Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkui Petrui Bekėžai ......Kodėl reikia žmogų kompromituoti????

>>> Pauliui

2020-07-30   13:52

IP: 172.69.190.76

tai sovietinio laivyno kapitonai kurie dirbo ant laivų su raudona vėliava.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Informuojame, kad 22 val. uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka taršos likvidavimo darbai...

Uoste tęsiami teršalų surinkimo darbai nuotrauka, foto

Sekmadienį ryte gautas pranešimas iš Bendrosios pagalbos centro apie vizualiai pastebėtą teršalų...

Kariuomenė skuba į pagalbą šalinti pastebėtą teršalų dėmę Baltijos jūroje nuotrauka, foto

Šįryt uoste pastebėtos teršalų dėmės. Nors buvo dėtos visos pastangos teršalams lokalizuoti,...

Ties Melnrage renkami teršalai nuotrauka, foto

Visą 53-osios „Kuršių marių regatos“ savaitę buriuotojų kantrybę bandę lengvi vėjai nesitraukė...

Tarptautinės „Kuršių marių regatos“ finišas: vėjo loterija, nutrauktas etapas ir vokiečių įgulos iškovota regatos taurė nuotrauka, foto

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio „Vakarų ekspresas“ redakcija tęsia konkursą „Automobilių statymo ypatumai“. 

Savaitės horoskopas (rugpjūčio 10–16 d.) nuotrauka, foto

Įvairybės, Dylančio Mėnulio savaitė. Šiomis dienomis jus gali ištikti įvairios nesėkmės ir nemalonumai,...

Nuo pirmadienio pietinė Klaipėda – be šilto vandens nuotrauka, foto

Klaipėda, Rugpjūčio 10-15 dienomis AB „Klaipėdos energija“ vykdys šilumos trasų hidraulinius bandymus, todėl...

Aptars griežtesnes viruso kontrolės priemones nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitete pirmadienį planuojama aptarti griežtesnes koronaviruso...

Klaipėda, Paskelbta prieš 18 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 23 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 53 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...