2019 m. sausio 17 d. 19:03 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Pagaliau senasis karo laivas "Kuršis" utilizuojamas

(6)

Pagaliau senasis karo laivas "Kuršis" utilizuojamas nuotrauka, foto

SENOLIS. Kitąmet laivui "Kuršis" būtų buvę jau 60 metų. Bendras antrinių žaliavų kiekis - 350 tonų, iš jų metalo - 120 t. Jo korpusas pastatytas iš impregnuoto braziliško ąžuolo, kuris nedega.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Kariškiai senąjį laivą "Kuršis", kuriame turėta planų įrengti viešbutį jaunimui, seniai nusprendė utilizuoti. Pernai paskelbus konkursą norinčiųjų atlikti tokią misiją neatsirado, o šiemet konkursą laimėjo UAB APK. Bendrovės vadovas Dainius Paplauskas sako, laivą utilizuos per 60 dienų.

"Kuršis"(M51) Lietuvos teisės aktų nustatyta tvarka šiemet bus utilizuojamas", - teigė Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo N9 civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus vyresnysis specialistas vyr. seržantas Audrius Vitkauskas.

Kai prieš kelerius metus KJP nusprendė nurašyti laivą "Kuršis", jį norėta pastatyti už burlaivio "Meridianas" ir įrengti jaunimo viešbutį. Deja, ši VšĮ Marinistikos centro vadovo, buriuotojo Kęstučio Oginsko idėja, nesulaukusi reikiamos miesto Savivaldybės paramos, subliuško. Diskusijos vyko ne vienerius metus. Pasak K. Oginsko, jam nepavyko įtikinti nei kariškių, nei Savivaldybės atstovų, kad jaunimo viešbutis - visuomenei naudingas projektas. Savivaldybei imtis bent dalį laivo išlaikymo kaštų pasirodė per brangu. Ji nerėmė privačios iniciatyvos, motyvuodama tuo, kad viešbučių steigimas nėra jos funkcija.

Pernai rugpjūtį KJP pateikė komercinį pasiūlymą dėl senojo laivo "Kuršis" korpuso antrinių žaliavų pirkimo ir utilizavimo darbų. Deja, norinčiųjų utilizuoti laivą tąkart neatsirado - pasiūlymų nesulaukta.

Šiemet konkursas įvyko. Jį laimėjo bendrovė APK. Sutartį su kariškiais bendrovė pasirašė šiemet birželio 19 d. Kol kas senasis "Kuršis" dar stovi prie krantinės karinių laivų flotilėje. Laivą turi pasiimti APK.

"Kol kas dar negaliu pasakyti, kada pasiimsime laivą. Pagal sutartį kariškiai turėjo mums pranešti, kada tai galėsime padaryti, prieš tris savaites, bet kol kas laukiame pranešimo. Kai tik bus pranešta, turėsime jį pasiimti per 30 dienų. Pagal sutartį likviduoti jį turime per 60 dienų", - sakė APK vadovas Dainius Paplauskas. Antradienį jis patvirtino, kad iš kariškių kol kas jokių žinių negauta.

Paklaustas, ar neketina kam nors panaudoti laivo medienos, D. Paplauskas atsakė: "Labai abejoju, kad ką nors dar kam nors galėtumėme panaudoti. Sutartis įpareigoja viską likviduoti, nes kad ir kaip būtų, tai karinis objektas. Taigi ardysime, viską sudraskysime."

Informacija

Senąjį laivą minininką "Kuršis" (M51), kurio korpusas medinis, jau seniai pakeitė naujas laivas M54, vėl pavadintas "Kuršiu".

"Kuršis" (M51) - "Lindau" (Fulda) klasės minų traleris, pastatytas 1959 m. Vokietijos kariniam laivynui.

1978-1979 m. laivas buvo modernizuotas ir iš minų tralerio perdarytas į minų paieškos laivą.

"Kuršis" tarnybą Lietuvos KJP pradėjo 2001 m. balandžio 27 d., kai buvo paskirtas Priešmininių laivų divizionui. Tais pačiais metais laivas pakrikštytas ir pavadintas vardu "Kuršis".

"Kuršis" (M51) ne kartą pusmečiui buvo skiriamas dalyvauti Baltijos šalių karinių laivų junginyje BALTRON, o 2006 m. dalyvavo NATO greitojo reagavimo priešmininių laivų grupės veiksmuose Šiaurės ir Baltijos jūrose.

2012 m. Lietuvai iš Jungtinės Karalystės įsigijus du atnaujintus priešmininius "Hunt" klasės laivus, "Kuršis" (M51) buvo pašalintas iš Priešmininių laivų diviziono.

Apie laivo nurašymą pradėta kalbėti 2010 metų vasarą. Iš esmės pradėta ruoštis laivą nurašyti 2016 metais. Lietuvos Vyriausybės 2017 m. sausio 11 d. nutarimu laivas M51 pripažintas netinkamu (negalimu) naudoti dėl fizinio ir funkcinio (technologinio) nusidėvėjimo ir nutarta jį nurašyti.

Žymos: kuršis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Kastytis

2018-07-20   15:59

IP: 88.118.133.231

Sveiki gaila laivo nes pats dalyvavau jo parvarymu is vokietijos

To Vanja

2018-07-19   19:39

IP: 212.12.205.82

kodėl lietuviai - visi mėgsta seną techniką.....visas buvęs soc. lageris ir buvusi TSRS praktiškai 90 proc.važinėja vakariečių buržujų išmesta auto technika.....

memel2

2018-07-19   15:58

IP: 213.197.131.79

Taip istorija ir lieka tik istorija...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Alvydas Butkus šiuo metu vadovauja net trims atskiroms įmonėms: UAB "Klaipėdos laivų...

KLR dokai dar kurį laiką liks miesto centre nuotrauka, foto

Greitai švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Tačiau per visą tą laikotarpį mūsų...

Lietuvos jūrininkai toliau diskriminuojami nuotrauka, foto

Vakar į Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą stažuotis atvyko 32 Ukrainos jūrų akademijų...

Lietuvoje stažuojasi Ukrainos dėstytojai nuotrauka, foto

Vakar įvyko pirmas Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) ir labai pesimistiškai nusiteikusių žvejų...

Priekrantės žvejai atsisakytų verslo gavę kompensaciją nuotrauka, foto

Parašus pateikė visi norintys vietos Taryboje nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto rinkimų apygardos komisijos nariai pradeda parašų skaičiavimą. Juos pristatė visi...

KLR dokai dar kurį laiką liks miesto centre nuotrauka, foto

Jūra, Alvydas Butkus šiuo metu vadovauja net trims atskiroms įmonėms: UAB "Klaipėdos laivų...

Senamiesčio grindinys bus pritaikytas neįgaliesiems nuotrauka, foto

Klaipėda, Žadama Klaipėdos senamiestyje esančiose sankryžose "išlyginti" grindinio akmenis, kad neįgaliesiems, mamytėms su...

"Rusnės estakada taps kokybiškesnio gyvenimo simboliu" nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Rusnėje ir apžiūrėjo estakados statybvietę, susipažino su...

Klaipėda, Paskelbta prieš 19 min.

Jūra, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...