2020 m. rugpjūčio 13 d. 09:23 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Mechanikas vamzdynų labirinte nepasiklysta

Mechanikas vamzdynų labirinte nepasiklysta nuotrauka, foto

VAMZDYNAI. Rolandas JUZOKAS - tipiškas mechanikas: daug nekalba, girtis nemėgsta, bet savo darbą išmano.

© Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Reklama

Tęsiame publikacijų ciklą, kuriame pristatome išskirtines Klaipėdos uosto krovos kompanijų profesijas ir asmenybes. Šį kartą supažindiname su UAB Krovinių terminalo mechaniku Rolandu Juzoku, šioje bendrovėje dirbančiu jau 15 metų. Patekęs į šią įmonę pasijunti kaip vamzdynų labirinte. Keista, kaip vienas žmogus gali čia viską išmanyti, kaip jam paklūsta visi mechanizmai.

Mechanikui R. Juzokui Krovinių terminale viskas paprasta ir suprantama. Kad būtų dar įdomiau, leido užlipti ant rezervuaro viršaus ir savo valdas aprodė iš aukštybių.

Inžinieriaus mechaniko specialybę jis įgijo Kauno politechnikos institute. Lygiai tokią pačią specialybę pasirinko ir jo sūnus, irgi yra inžinierius mechanikas, tik mokslus baigė Vilniaus Gedimino technikos universitete, o dirba Anglijoje. "Matyt, tokią specialybę pasirinko todėl, kad kito pavyzdžio nematė", - juokavo pokalbininkas. O dukra tapo medike.

Krovinių terminale kraunami skysti naftos produktai, daugiausia benzinas. "Benzinas atgabenamas į terminalą geležinkelio cisternose, paskui jis išpilamas į talpyklas, o iš jų jau atplaukus laivui - į jį. Įmonė panaši į sandėlį. Joje dirba technologai, kurie rūpinasi krova, energetikai - elektra, ir mes, mechanikai. Su visa administracija ir gamybos darbuotojais mūsų yra apie 60 žmonių. Terminalas dirba ir naktimis, t. y. ištisą parą, tai mes dirbame pamainomis.

Mano pareiga - aptarnauti visą įrangą, kokia tik yra terminale: pastatus, siurblius, mechanizmus, vamzdynus, talpyklas, rekuperacines sistemas, valymo įrenginius. Turiu šalinti gedimus, likviduoti avarijas, kurių pas mus nebūna", - juokavo mechanikas pasakodamas apie savo darbą.

"Visko žinoti negali"

Paklaustas, kad per tiek metų jau žino visus mygtukus, kur koks yra, ar dar yra kokių nors kampų terminale, į kuriuos jis nebūtų įlindęs, atsakė: "Manau, kad visko žinoti negali. Jeigu viską žinai, tai iš tikrųjų nieko nežinai. Pas mus kasdien būna vis kas nors naujo: naujos situacijos, nauji projektai. Niekas vietoje nestovi, kas nors vis modernizuojama. Visuose tuose procesuose tu turi dalyvauti. Visą naują įrangą turime paleisti, išbandyti. Mes patys ją ir užsakome. Bendraujame su technologais ir matome, ko reikia. Organizuojame konkursus, žiūrime, kad atitiktų kainos, kad atsipirktų. Žinoma, kokių nors nereikalingų įmantrybių neperkame. Dažniausios mūsų prekės: vamzdžiai, išpylimo įranga, siurbliai."

Darbo visada bus

R. Juzokas mano, kad Klaipėdos uostas ir toliau plėsis, jo perspektyvos neblogos: "Kroviniai laivais, galbūt net varomais dujomis, bus dar ilgai gabenami. Jeigu dirbi tokioje kaip mūsų įmonėje, darbo visada turėsi, net jeigu pasikeistų savininkai."

Pasiteiravus, ar mechanikų uoste negąsdina prognozės apie didelį ekonomikos susitraukimą, R. Juzokas atsakė: "Mes daugiausia krauname benziną. O jo kaina rinkoje krito, pramonei jo reikia vis mažiau, tam tikrą krovos mažėjimą juntame ir mes, šiuo požiūriu nesame išskirtiniai."

Norėtų pamatyti Kiniją

Mechanikas juokauja sakydamas, kad jo hobis - gyventi, kol leidžiama. Jis dar sportuoja, bėgioja. Turi sodybą, kuri, kaip pats Rolandas sako, yra jo priverstinis hobis, nes ją reikia prižiūrėti. "Viskas ten želia, auga, ten kovoji su gamta, jeigu nori, kad būtų gražu", - sakė jis.

R. Juzokas dar norėtų gyvenime daugiau pakeliauti, pamatyti įdomių kraštų. Europos šalis jau, ko gero, visas yra aplankęs, nes darbe būna nemažai komandiruočių - reikia naujos informacijos, naujų žinių, apžiūrėti atsiradusią naują įrangą. Jam būtų įdomu pamatyti Kiniją.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Vienas iš svarbiausių žvejybos Baltijos jūroje kontrolės prioritetų yra žuvų, ypač menkių,...

Žvejyba Baltijos jūroje ir žuvų iškrovimas kontroliuojami visą parą nuotrauka, foto

Klaipėdos jūrų uoste antradienį vyksta baigiamieji teršalų valymo darbai, artimiausiu metu...

Uoste vyksta baigiamieji teršalų valymo darbai nuotrauka, foto

Praėjusį ketvirtadienį iš Drevernos į Mingę laiveliu Karaliaus Vilhelmo kanalu plaukę Klaipėdos...

Laivybos Vilhelmo kanalu skatinimu suinteresuotos trys savivaldybės nuotrauka, foto

Informuojame, kad 22 val. uosto akvatorijoje ties Žiemos įlanka taršos likvidavimo darbai...

Uoste tęsiami teršalų surinkimo darbai nuotrauka, foto

S. Baniuliui – teigiamas COVID-19 testo rezultatas nuotrauka, foto

COVID-19, Pranešama, kad „Power Hit Radio“ programų direktoriui Sauliui Baniuliui atliktas koronaviruso testas...

Dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta nuotrauka, foto

Lietuva, Dėl apsauginių veido kaukių nedėvėjimo praėjusią parą žmonių nenubausta, tačiau dėl...

Rašytoja S. Aleksijevič ragina A. Lukašenką atsistatydinti nuotrauka, foto

Pasaulis, Nobelio literatūros premijos laureatė baltarusių rašytoja Sviatlana Aleksijevič trečiadienį paragino Baltarusijos...

Policijos pareigūnai pajūryje griežtina vairuotojų kontrolę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos r. PK bendruomenės pareigūnai, kartu su policijos rėmėjais š. m. rugpjūčio...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...