2018 m. rugsėjo 19 d. 16:15 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Malkų įlanka: vienu šūviu - trys zuikiai

(5)

Malkų įlanka: vienu šūviu - trys zuikiai nuotrauka, foto

DOKAI. Pietinėje uosto dalyje bus išvalytos trijų VLG dokų duobės, dokai sustumti arčiau vienas kito ir užims tik dviejų dokų vietą, o likusioje 139 krantinės dalyje planuojama vykdyti krovos darbus.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Šių metų pabaigoje pradėdama dokų duobių valymą pietinėje uosto dalyje, Uosto direkcija tikisi išspręsti aplinkosaugos problemą, pagerinti darbo sąlygas laivų remonto ir statybos įmonėms ir atkovoti papildomą erdvę krovos darbams, t. y. efektyviau išnaudoti Malkų įlankos teritoriją ir akvatoriją.

Klaipėdos uostą jau daug metų kankina problema - nuo pat dokų pastatymo jų duobės niekada nebuvo valomos ir yra jau seniai praradusios projektinius gylius. Nevalyta todėl, kad nebuvo kur dėti per keliasdešimt metų jose susikaupusio užteršto grunto, nes aplinkosaugininkai neleido jo išvežti į dampingą Baltijos jūroje. Žinia, uostas iki šiol neturi užteršto grunto sandėliavimo aikštelės, nors ją statyti ruošiamasi jau daugiau nei dešimtmetį. Nekalbant apie gamtosauginį šios problemos aspektą, svarbu ir tai, kad laivų statytojai bei remontininkai, gyvenantys aršios konkurencijos sąlygomis, patiria tam tikrų nuostolių, nes negali statyti į dokus didesnių laivų.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros ir plėtros direktorės Romos Mušeckienės teigimu, pagaliau iš mirties taško pajudėjo užteršto grunto aikštelės statybos projektas. Jį įgyvendins Latvijos bendrovė "BGS", su kuria sutartis pasirašyta pernai birželį. Konkurse dėl dokų duobių išvalymo ir užteršto grunto aikštelės įrengimo dalyvavo trys bendrovės. BGS pasiūlyta kaina - per 22 mln. Lt. Kitos dvi kompanijos šiuos darbus būtų sutikusios atlikti už 32 ir 35 mln. Lt. Taigi konkursą laimėjusi BGS turės išsiurbti užterštą gruntą iš dokų duobių, jį išvalyti taip, kad sustiprintą atitinkamomis medžiagomis būtų galima naudoti naujų krantinių statybai ir perduoti Uosto direkcijai.

Be to, šiuo metu rengiamas detalusis Smeltės pusiasalio planas, pagal kurį nemaža teritorija vandenyje šalia nebaigtos statyti vadinamosios valčių prieplaukos turės būti užpilama ir formuojama nauja uosto teritorija. Jai ketinama panaudoti ir išvalytą gruntą iš dokų duobių.

"Užterštas dokų duobių gruntas - vienintelis taškas Klaipėdos uoste, kuris netenkina aplinkosaugos standartų. Įveikę šią problemą, mes išspręsime ir aplinkosaugos problemas. Kitas dalykas, mes galėsime efektyviau naudoti Malkų įlankos akvatoriją ir teritoriją", - sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius Eugenijus Gentvilas.

Siurbs vamzdynais

Bus valomos visų dokų duobės - tiek trijų AB Vakarų laivų gamyklos (VLG) dokų prie 139 krantinės, nuo kurių tikimasi pradėti darbus, tiek UAB "Vakarų Baltijos laivų statykla" prie 65A, tiek abiejų UAB "Klaipėdos laivų remontas" prie 58 krantinės. Visais atvejais gruntas bus siurbiamas tik vamzdynais. Dokų duobės turės būtų išvalytos tiek, kad jose būtų pasiektas projektinis gylis. VLG dokuose projektinis gylis - 15-16 m, "Vakarų Baltijos laivų statyklos" doko švartavimo vietoje - 4,5 m, doko gramzdinimo duobėje - 15 m, "Klaipėdos laivų remonto" - 10 m.

Iš minėtų bendrovių dokų duobių planuojama išsiurbti apie 200 tūkst. kub. m grunto ir nuosėdų. Siekiant kuo mažiau teršti aplinką gruntas į užteršto grunto aikštelę bus transportuojamas vamzdžiais. Bendras 315 mm diametro plastikinių vamzdžių ilgis sudarys apie 8 km. Dalis vamzdyno eis po vandeniu, dalis uždaru būdu - ir po žeme.

Grunto valymui parinkta tokia technologija, kad nereikėtų dokų patraukti iš duobių. Esant reikalui patraukti doką, konstrukcijas bus galima išardyti, kad dokas galėtų dirbti, o paskui vėl jas surinkti.

Gruntas bus konsoliduojamas

Užteršto grunto sandėliavimo aikštelei įrengti planuojama panaudoti 6 ha teritoriją nebaigtoje statyti valčių prieplaukoje. Gruntas bus susiurbiamas technologiniu vamzdynu per flokulianto dozavimo stotį, kurioje atitinkamai bus dozuojamas ir pilamas flokuliantas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Onute

2012-09-13   13:55

IP: 89.249.90.142

Nieko nesuprantu. Tai kurtuos vargšus zuikučius šaudys? Ar teisėtai ginklą turi? Ko gamtininkai tyli?

s

2012-09-13   09:27

IP: 88.119.137.144

ar cia ne ta pati kompanija laimi, kuri gilino Sventosios uosta? hm.... matyt gerai dirba :D

nuomone

2012-09-13   09:26

IP: 81.7.123.82

Ne portas o vienos krantines visur. Ka dirbs remontininkai? Tuscia gamykla stovi.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Daugelis žmonių net neįsivaizduoja, koks gražus yra povandeninis pasaulis Baltijos jūroje dideliame...

Narai nori atkreipti dėmesį į problemas po vandeniu nuotrauka, foto

Gilinimo darbai Malkų įlankoje vis buvo atidedami. Jų negalima buvo pradėti tol,...

Gilinimo darbai Malkų įlankoje - jau lapkritį nuotrauka, foto

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje ir šiemet, kaip ir pernai, pradėjo mokytis tik...

Laivų mechanikų mažėja nuotrauka, foto

Su gargždiškiu Vaclovu Grigalausku, 26 metus išdirbusiu AB Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos...

"Dar tebesapnuoju laivus, krantines..." nuotrauka, foto

Noras griauti garažus pakvipo teismu nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė ruošiasi už kiek daugiau nei 20 tūkst. eurų išpirkti garažus...

Nida lauks vandens turizmo proveržio nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Kitą mėnesį pagaliau prasidės Nidos monstru vadinamo jachtų prieplaukos pastato remontas. Jį...

Po skundu dėl smarvės - šimtai parašų nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl nuolatinės smarvės gyvenamoje aplinkoje pasipiktinę pietinės Klaipėdos dalies gyventojai jau surinko...

Dragūnų batalionas Klaipėdoje priims 500 naujokų nuotrauka, foto

Klaipėda, Rugsėjo 24 d. į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalioną (Klaipėda) nuolatinei...

Klaipėda, Paskelbta prieš 14 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 43 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...