2019 m. kovo 24 d. 21:11 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

"LISCO Gloria" keleiviams - moralinės žalos atlyginimas

"LISCO Gloria" keleiviams - moralinės žalos atlyginimas nuotrauka, foto

EPA-ELTA nuotr.

Keleiviai, tarp jų įskaitant krovininių automobilių vairuotojus, kurie keliavo keltu "LISCO Gloria“ spalio 9 dieną, kai šiame laive kilo jų asmeninius daiktus ir privačius automobilius sunaikinęs gaisras ir kurie šiai dienai kol kas nėra pateikę pranešimų dėl patirtos žalos AB "DFDS LISCO“, yra kviečiami pateikti tokius pranešimus artimiausiu metu.

Kompanija planuoja išmokėti kompensacijas keleiviams, praradusiems asmeninius daiktus ir nuosavus automobilius, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos ir taikomų tarptautinių teisės aktų nuostatas bei juose numatytas atsakomybės ribas, taip pat į Bendrąsias keleivių pervežimo taisykles.

Beje, pasak bendrovės atstovų, taikomi teisės aktai nenumato nuostolių atlyginimo už pinigų, vertybinių popierių, aukso ir sidabro dirbinių, brangenybių, papuošalų, meno kūrinių ir kitokių vertybių praradimą ar sugadinimą, todėl tokių nuostolių "DFDS LISCO" neatlygins.

Tačiau kompanija priėmė sprendimą mokėti nustatyto dydžio kompensacijos išmoką keleiviams dėl jų galimai patirtų dvasinių išgyvenimų ir nepatogumų dėl gaisro kelte.

Tuo tikslu visiems keleiviams (įskaitant krovininių automobilių vairuotojus) bus sumokėta 500 eurų suma kaip kompensacija už jų patirtą neturtinę žalą gaisro laive metu, tuo tarpu tiems keleiviams, kurie po įvykio buvo nedelsiant pristatyti į ligoninę Kylyje, bei keleiviams, kurie įvykio metu buvo jaunesni kaip 18 metų, bus išmokėta 1 000 eurų suma kaip kompensacija už jų patirtą neturtinę žalą.

Pranešama, jog su keleiviais, kurie jau yra pateikę pranešimus dėl patirtos žalos dėl prarastų asmeninių daiktų ir privačių automobilių, bus susisiekta artimiausiu metu bei paprašyta pateikti papildomą informaciją (jei tokia reikalinga) bei banko sąskaitos rekvizitus.

Informacija nukentėjusiems dėl gaisro kelte "LISCO Gloria"

- Kaip pateikti duomenis dėl patirtos žalos?

Užpildykite standartinę turto žalos pranešimo formą (keleiviams) arba standartinę turto žalos pranešimo formą (kroviniui), kurios yra pateiktos "DFDS LISCO" svetainėje. Jei neturite galimybės jos užpildyti elektroniniu būdu, prašome atvykti į bendrovės būstinę J. Janonio g. 24 (Klaipėda) ir užpildyti standartinę formą. Užpildytos formos turi būti persiunčiamos elektroniniu paštu: jurga.kazdailiene@dfdslisco.lt, arba faksu 8 46 393 601 , arba paliekamos AB „DFDS LISCO“ būstinėje.

- Kokią žalą man atlygins?

Renkama informacija apie Jūsų patirtą turtinę žalą. Dėl to ir prašome užpildyti standartinę turto žalos pranešimo formą.

- Kada ir kaip man bus atlyginta žala?

Šiuo metu yra atliekamas tyrimas dėl gaisro priežasčių, kurias nustačius bus priimtas sprendimas dėl žalos atlyginimo teisės aktų nustatyta tvarka. Bendrovė, siekdama sutaupyti vežėjų ir keleivių laiką, šiuo metu renka duomenis apie patirtą žalą. Tie duomenys bus apdorojami. Kai tik bus priimtas sprendimas dėl žalos atlyginimo, būsite apie tai nedelsiant informuotas.

- Ar bus atlyginta už sudegusias krovininio transporto priemones ir krovinį?

Šiuo metu yra atliekamas tyrimas dėl gaisro priežasčių, kurias nustačius bus priimtas sprendimas dėl žalos atlyginimo teisės aktų nustatyta tvarka.

- Kur kreiptis, kad gauti oficialų patvirtinimą apie tai, jog keleivis plaukė avariją patyrusiu keltu?

Dėl dokumentų, patvirtinančių, jog keleivis plaukė avariją patyrusiu keltu, galite kreiptis elektroniniu paštu arvydas.skuodas@dfdslisco.lt arba telefonu 8 46 393 611.

- Kur kreiptis, kad gauti oficialų patvirtinimą apie kelte sudegusį krovininį automobilį?

Dėl dokumentų, patvirtinančių, jog krovininis automobilis buvo gabenamas avariją patyrusiu keltu, gali kreiptis elektroniniu paštu alvydas.macius@dfdslisco.lt arba telefonu 8 46 393 693.

- Turiu nusipirkęs bilietą kelionei į Vokietiją su "LISCO Gloria"?

Jūs turite kreiptis į kelionių agentūra, kurioje pirkote bilietus. Jei Jūsų išvykimo data yra iki šių metų spalio 31 dienos, Jums bus pasiūlytas kitas reisas arba grąžinti pinigai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Nei Klaipėdoje, nei visoje Lietuvoje nėra tokios daugybės žmonių poilsiui ir pramogai...

Sovietmečio reliktai pramoginėje laivyboje sunkiai įveikiami nuotrauka, foto

Į redakciją skambinęs vyras piktinosi, kad keltų operatorius "TT-Line", kurio ro-pax laivai...

"TT-Line" keltai: pasigendama informacijos lietuvių kalba nuotrauka, foto

UAB "Banginis" ir Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacijos vadovas Algirdas...

Kas laimės menkių ir ruonių karą? nuotrauka, foto

Apie neseniai Švedijoje, Stokholmo priemiestyje, vykusią didžiulę kasmetinę pramoginių laivų parodą pasakojo...

Švedijoje - medinių laivų renesansas nuotrauka, foto

Lietuvoje pastebėti pirmieji gandrai nuotrauka, foto

Lietuva, Artėjant Gandro dienai, kuri minima pirmadienį, Liaudies buities muziejus pakvietė prisiminti...

Kodėl klaipėdiečiai A.Hitlerį sutiko su džiaugsmu? nuotrauka, foto

Klaipėdos istorija, Lygiai prieš 80 metų – 1939 m. kovo 23 d. - į...

Kitokia pažintis su Berlynu: nuo apleistų CŽV pastatų iki linksmybių šimtamečiame šokių klube nuotrauka, foto

Kelionės, Planuodami atostogas ar trumpas išvykas svetur, dažniausiai renkamės turistų patikrintas, populiariąsias kelionių...

Sužinokite, kas laukia: savaitės astrologinė prognozė nuotrauka, foto

Įvairybės, Astrologinė prognozė kitai savaitei, kovo 25-31 dienoms. Horoskopą parengė Sidonija Kulikauskienė. AVINAS...

Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėdos istorija, Paskelbta prieš 3 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...