2019 m. kovo 20 d. 17:06 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Jūra

Jūra

Kruizo kaina prasideda nuo 3-4 tūkstančių dolerių

Kruizo kaina prasideda nuo 3-4 tūkstančių dolerių nuotrauka, foto

KAPITONAI. Kadangi mūsų uostamiestyje laivas "Azamara Journey" viešėjo pirmą kartą, kapitonui norvegui Klaipėdos uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis (kairėje) įteikė uostamiesčio herbą ir išreiškė viltį, kad Lietuvos uostas patiks laivo keleiviams, tad jis dar ne kartą atvyks į Klaipėdą.

© Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Kruizinis laivas "Azamara Journey", Klaipėdos uostą aplankęs pirmą kartą, nėra nei labai didelis, nei itin prabangus. Kruizo jame kaina prasideda nuo 3-4 tūkst. JAV dolerių, o viena diena vidutiniškai vienam keleiviui kainuoja apie 500 dolerių. Apie 700 keleivių aptarnauja daugiau kaip 400 įgulos narių. Per metus šis laivas aplanko 130-140 skirtingų uostų. Šią vasarą tarp aplankytųjų atsirado ir Klaipėda.

Vienuolikos denių kruizinis laivas "Azamara Journey", plaukiojantis su Maltos vėliava, pradėtas statyti 1999 metais, į vandenį nuleistas 2000-aisiais. Jis remontuojamas ir atnaujinamas kas trejus metus, o 2016-aisiais jam buvo atliekamas didesnis remontas.

"Azamara Journey" kapitonas norvegas sako, kad laivo privalumas tas, jog turėdamas nedidelę 5,9 metro grimzlę gali įplaukti į mažesnius uostus, į jų senamiesčius, jam nereikia švartuotis uostų pramoniniuose rajonuose.

DEŠIMTAJAME laivo denyje - poilsio mėgaujantis gamta oazė.

Su šiuo laivu į mūsų uostą atvyko 682 turistai. Jis jų gali plukdyti 710-781. Didžioji keleivių dalis - iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Australijos, Kanados, Pietų Amerikos, Azijos, beje, tarp jų nemažai britų. Anglakalbiai sudaro 80-85 proc. keleivių. Juos aptarnauja per 400 narių turinti įgula.

Įgulos nariai neaplanko kiekvieno uosto kaip turistai. Viename uoste dirba vieni, kitame - kiti. Beje, "Azamara Journey" sutikome turizmo agentūros "Klaipėdos Mėja" praktikantę Ievą, kuri tą laiką, kol laivas stovėjo mūsų uoste, norintiems turistams teikė informaciją apie mūsų miestą, dalino jo žemėlapius, patarė, kur reikėtų nueiti, ką pamatyti.

TRENIRUOKLIAI. Šiais laikais jau retame kruiziniame laive nebūna treniruoklių.

"Azamara Journey" valdančios kompanijos koncepcija - laivai uostuose turi praleisti kuo daugiau laiko, kad keleiviai galėtų su jais susipažinti. Stengiamasi iš uosto kuo vėliau išplaukti, kad pamatytų miestą ne tik dieną, bet ir vakare, kad keleiviai paragautų vietinio maisto. Pavyzdžiui, tokiuose dideliuose uostuose kaip Stokholmas, Sankt Peterburgas šis laivas stovi net dvi dienas.

Dažniausiai kruizai trunka 10-12 dienų, bet būna ir 18-19 dienų, ir tik 7 dienų kruizai. Maršrutai būna labai įvairūs, lankomi skirtingi uostai, o ne nuolatos plaukiama į tuos pačius. Per metus "Azamara Journey" aplanko apie 130-140 skirtingų uostų.

8 laivo deniuose išdėstytos 355 kajutės. Jame yra teikiamos visos paslaugos, kokių tik gali prireikti keleiviams. Yra ir kirpykla, ir grožio salonas, masažo kabinetas, treniruokliai, sūkurinė vonia, koncertų salė, lošimo automatų salė, parduotuvės, kuriose gali nusipirkti ir prabangių drabužių, papuošalų, restoranų - net 4. Jie yra specifiniai, pavyzdžiui, itališko maisto restoranas. Laive daug barų - net 7, vos ne kiekviename denyje. Po to, kai laivas buvo atnaujintas 2016-aisiais, įrengtas ir grilio baras.

VANDUO. Norintieji 10 denyje gali pasimėgauti laivo "vonia". Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

Labai graži ir jauki biblioteka. Nuo 2000 metų, kai "Azamara Journey" pradėjo plaukioti, jame daug kas buvo atnaujinama ne kartą, tačiau bibliotekos freskos nebuvo liečiamos, jos tebėra originalios.

Laive gyvena dainininkų, aktorių, kitų atlikėjų trupė, kuri vakarais rengia koncertus. Beje, keleiviai itin mėgsta, kai į laivą koncertuoti pakviečiami vietiniai atlikėjai iš kurio nors uosto.

Dailininkė kruizo metu piešia paveikslus, kuriuos galima įsigyti laivo aukcione. Beje, aukcione galima nusipirkti ir garsaus brazilų futbolininko Pele marškinėlius. Pradinė kaina - 1 300 dolerių.

Kruizo kaina priklauso nuo to, kokioje tipo kajutėje keleivis gyvena. Vidutiniškai viena diena kainuoja apie 500 JAV dolerių, o pradinė kruizo kaina - apie 3-4 tūkst. dolerių.

Kruizo metu, į kurį buvo įtraukta ir Klaipėda, buvo lankomasi Stokholme, Sankt Peterburge, Helsinkyje, Rygoje, vakar laivas plaukė į Bornholmo salą. Plaukdami tarp Stokholmo ir Sankt Peterbugo, tarp Helsinkio ir Rygos keleiviai praleido vieną dieną jūroje. Kruizas bus baigiamas Kopenhagoje.

Žymos: azamara journey

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Jūra

Jūrininkai nuolatos skundžiasi, kad Lietuvos valdžios sluoksniuose nėra jūrinius dalykus išmanančių žmonių....

Jūrų kadetai išgelbės Lietuvą kaip jūrų valstybę? nuotrauka, foto

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje siūloma kitoje...

Svarstoma finansuoti mažų laivų įsigijimą nuotrauka, foto

Naujas laivas, kurį planuoja įsigyti Lietuvos kariuomenė, bus skirtas teršalams likviduoti ir...

Kariuomenė planuoja įsigyti naują laivą nuotrauka, foto

Po beveik ketverius metus trukusių diskusijų, dokumentų rengimo šių metų rugsėjo...

Į Jūrų kadetų mokyklą – be ažiotažo nuotrauka, foto

Moterį nužudyti grasinęs vyras sulaukė atpildo nuotrauka, foto

Kriminalai, „Jis turi būti nuteistas, kad suvoktų, jog elgėsi apgailėtinai. Pinigai jam nėra...

A. Vaitkus dėl savo likimo žada tartis ir su Seimo nariais nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos mero rinkimus pralaimėjęs „valstiečių“ atstovas, jūrų uosto vadovas Arvydas Vaitkus,...

Jūrų kadetai išgelbės Lietuvą kaip jūrų valstybę? nuotrauka, foto

Jūra, Jūrininkai nuolatos skundžiasi, kad Lietuvos valdžios sluoksniuose nėra jūrinius dalykus išmanančių žmonių....

Nauja tvarka apkartino persikėlimą keltu nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuo šių metų pradžios pasikeitus neatlygintino perkėlimo į Kuršių neriją leidimų išdavimo...

Kriminalai, Paskelbta prieš 22 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...